Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.05.2008, 19:43   #1
Braco19
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2007
Postovi: 77
Downloads: 348
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Braco19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pjevacica

Ljudi mozeli se ovi dana proci na svirki samo sa pjevacicom. Da ona pjeva citavu noc bez pjevaca, sta mislite po vasem desavanju?? Drugo, sta mislite koliki bi repertuar trebala da pjevacica ima da bi mogla tako noc odraditi sama ona? Pitam jer nisam bas nikad citavu noc sviro sam pjevacicom samom
Braco19 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 19:51   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NEMA te pjevačice koja možeda odradi tezgu bez pjevača...BAr ne na jačim gažama a ako je to kakva kafana ili tupa u kojoj se svira onda je to drugo...Ima previše dobrih muških pjesama koje nijedno žensko ne može da odpjeva kako treba...Najgora mi je situacija kad se pjevaljka digne pjevati Ej odkad sam se "rodila",Put me zove,itd...Nije to prate za ženski vokal...Nit može pjevač da odpjeva koji ženski hit...Ne znam kako je kod tebe,ali ja izbjegavam rad sa pjevačicom na daleko,jer kod nas ih i nema onih "pravih" da znaju izvući pravi bakšiš,dok moj pjevač Dejan vadi "dušu"iz svakog novčanika...Neka i druge kolege iznesu mišljenje...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 20:16   #3
Shwawko
Početnik forumacije!
 
Shwawko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2006
Mjesto: Novi Sad
Godina: 37
Postovi: 34
Downloads: 479
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA-80
Interesi: Muzika...
Shwawko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Shwawko pošalji poruku preko ICQ messengera Shwawko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Po meni mnogo je bolje uzeti dobrog pevacha, i ushtositi se sa njim... Napucati repertoar i cao... Poslednjih 2 meseca radim samo sa pevachicom, i prs'o sam vec malo...
Ona odradi 1h, sat ipo, sve zavisi, a ja odguljim ostatak vecheri...
I, na kraju, uzme svoj deo, a delimo fifti-fifti, bez razlike, i uzme Shure koferche i pali kuci...
A, ja, ostajem josh pola sata da kupim kablove, teglim zvuchnike...itd...
Naravno, niko ne ochekuje da pevachica treba da kupi kablove, a kamoli tegli zvuchnike, ali bar da zna kesh da izvuche, nego ove danashnje i to slabo rade...
Tako da se razmishljam da uzmem dobrog pevacha, mladog, da bar skuplja slatke klinkice na svirci, a posle ce, naravno malo i kablove da skuplja.... Vishe koristi u svakom sluchaju od pevacha nego od pevachice.... Samo shto je jebeno to shto danashnje gazde vecih lokala, trazze pevaljku... Bem li ga... :/
__________________
The End Band
Shwawko je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 20:25   #4
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 53
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U ovom nasem vremenu, nije moderno da ti peva celog dana ili noci jedan(jedna) pevac, jer je mnogo dosadno za goste a to i oni znaju...
Drugo, sto se zenskog vokala tice, ima ljudi pevacice koje nisu afirmisane, a koje 100 puta bolje pevaju od ove sa televizije...
Trece, nase @pilence(Dusica) je jedna od tih gore navedenih vokala, zenska peva i muske i zenske pesme podjednako dobro "muski" sto se kaze...dusu dala za tezgu, narudzbine, rad iz mesta kako god gazde zele, pa i kafana, mozda ima jaci repertoar od tvog Dekija Alixe
Pozzz brat
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 20:38   #5
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sto se tice toga pitanja ja licno radim svojim pjevacom 4 godine a cesto radi i pjevacica sa nama mislim da musko moze u svakom slucaju da odradi posao lakse cjelu noc nego pjevacica, mada je bolje da se radi sa pjevacem i pjevacicom tako da raja ima svasta da slusa!!!! Toliko od mene.....pozzzzzzzzz svima
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 21:23   #6
Braco19
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2007
Postovi: 77
Downloads: 348
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Braco19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dali zavisi od mjesta kakvo je recimo diskoteka, kafana, itd bili moglo se makar 4 sata muzike uraditi od 9-1 recimo nekako?? Ja takodje neznam puno i neslusam puno pjevacice recimo kao jana, semsa, dragana, itd i nisam nikad ni volio da slusam za mene je pjevac samo zakon, a jeste u pravu inace na velikim muzikama pjevacica koja gostuje ima nekok pjevaca sa sobom.
Braco19 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 22:05   #7
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=mykeli;38077]U ovom nasem vremenu, nije moderno da ti peva celog dana ili noci jedan(jedna) pevac, jer je mnogo dosadno za goste a to i oni znaju...

Evo ja cu kratko,samo kao posmatrac.

E dobra stara vremena.Pa ljudi moji,prije se u kafanu islo velikim dijelom i iz razloga sto pjeva dobra pjevacica.Ja sam imao prilike dosta da putujem i obisao sam hiljade kafana u bivsoj Yu.Kad pred kafanom ili restoranom(vecim,manjim) vidis parkirano mnogo kamiona-odmah svracaj.Tu mora da je dobra klopa,konobarica ili pjevacica.(naravno da se islo i zbog dobrih pjevaca)
Po mom skromnom misljenju,jedna sposobna pjevacica(ne mora biti neki narocit vokal) ce uvijek uzeti vise baksisa od pjevaca,ako imalo zna raditi svoj posao i proseta u publiku.Tu naravno mislim na musku slabost prema zenama,a jos ako se koja i popila.Ima mnogo dobrih i zenskih pjesama-tako da mi nekako glupo zvuci da se narucuju muske pjesme pjevacici.
Naravno da je sada izgleda bolja kombinacija: pjevac-pjevacica-jer je bolji ugodjaj-nema vise nikakvih pravila.
Medjutim-jadna je ona pjevacica koja nemoze iznijeti jednu tezgu od 4 sata sa pauzama,i ako nema u glavi repertoar da to i odradi.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2008, 23:16   #8
fijuk pa800
Početnik forumacije!
 
fijuk pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: sokolac
Postovi: 12
Downloads: 185
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa 800
Interesi: tuning i styling
fijuk pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Braco19 Pokaži Post
Ljudi mozeli se ovi dana proci na svirki samo sa pjevacicom. Da ona pjeva citavu noc bez pjevaca, sta mislite po vasem desavanju?? Drugo, sta mislite koliki bi repertuar trebala da pjevacica ima da bi mogla tako noc odraditi sama ona? Pitam jer nisam bas nikad citavu noc sviro sam pjevacicom samom
pa mozda ako je jaka sa repertoarom,ali zavisi gdje radite i sta se svira. ja sam radio tako. ja sam radio u lokalu gdje se slusa stari rok,strana muzika. pop,baladice...i islo je super.
__________________
fijuk pa800

Promijenjeno od fijuk pa800 (20.05.2008 u 23:21 sati)
fijuk pa800 je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2008, 00:51   #9
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kako god da je, pevac na kraju svirke ruke u dzepu i cao...
Ja teglim svoje 2 klavijature i kablove i stalak...
Srecom imamo monter od koga rentamo opremu pa on skuplja sve ostalo...
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2008, 00:59   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I kad kažeš pjevaču ovučenje je 20eur...Jaaj on se vadi na gorivo i putne troškove...I da se nebi svađali ko magarci pred narodom uzmem po#$%nih 10eur za Dynacord PM-2 i ZX5 kutije...I ako to nije za plakati onda stvarno ne znam...Jaran spakuje mikrofon u Shure-tov kofer i ode piti a ja konj skidaj kutije,motaj kablove i kad sve popspravim moljakam konobare da mi pomognu nositi opremu do auta...Ma nepravda je sa svake strane,al šta ćeš takvi su uslovi u kafani...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pjevacica


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije