Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.06.2011, 16:56   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland GW8,Lo-Hi limit nota u traci ritma

Hteo bi da u jednoj traci u ritmu ogranicim raspon nota za ritam gitaru kako bi se stekao utisak da gitarista koristi razne obrtaje za akorde.Sa fabrickom postavkom najnizi ton je Gis a najvisi G u bas traci,mada ovo za pocetak ne bi dirao mada i sumnjam da moze ali kontra gitaru odnosno ritam gitaru sam siguran da moze jer postoji dokaz za to.
Radi se o ritmu koji je dosao sa novim operativnim sistemom Gold medium beat,traka ac6 je u pitanju.Iskljucite ostale trake da bi ste bolje culi i menjajte akorde...Akord A je ovde "vishi" odnosu na G akord,mada ne bi smo mogli da kazemo da je ovo akord jer su u pitanju obicne kvarte sto mozete videti editovanjem te trake.Pokusao sam da dodam tonove kako bi kvarte pretvorio u akorde ali je posle ove operacije "stvar prestala da funkcionise",opet je G akord bio najvisi sto navodi na zakljucak da se bilo kakvom izmenom osim boje tona za traku,gasi ova funkcija.
U operativnom sistemu nisam video opciju koja bi omogucila ovu funkciju,pa pretpostavljam da je to uradjeno uz pomoc nekog programa ili na drugoj klavijaturi,recimo G70.
Molio bi kolege sve koji imaju GW8 da pokusaju da rese ovaj problem jer to doprinosi autenticnosti i boljem kvalitetu ritmova pa i same svirke.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2011, 17:20   #2
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimljivo....bas cu da bacim pogled da vidim o cemu se radi....

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2011, 20:20   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posle pazljivijeg slusanja pomenutog ritma primetio sam da kod pojedinih akorada svira terce a negde kvarte.Recimo u G i A svira terce a u H svira kvarte.....Vec sam rekao da dodavanjem jos jednog tona(upisivanjem) uz ova dva,ovaj "efekat" se gubi.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2011, 12:58   #4
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako zanimljivo, i meni to nedostaje kod gw8, funkcija se zove "keyboard range"(na ostalim klavijaturama). Koliko ja dosada poznajem gw8, mislim da nemoze to da se uradi. Kazes da ti drugacije svira na G i A akorde nego na H. Jesi li siguran da si u svim slicajevima svirao istu vrstu akorda? probaj da pazljivo sviras samo recimo dur, pa ako bude razlike izmedju G dura i H dura, onda to moramo istraziti...ps. meni nije sada klavijatura u kuci pa da isprobam....pozz
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2011, 22:06   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fala bogu da je jos neko zainteresovan,da se ne dopisujem sam sa sobom.
Provalio sam stvar,definitivno je moguce ograniciti raspon nota u traci i iskoristio sam postojecu traku da u njoj uradim za sebe par stvari.Funkcija se gubila zato sto sam "probijao" gornju granicu za tu traku.Najvisi ton u toj traci sme da bude C5.Ja sam dodavao E5 a trebalo je da dodam E4.Dakle za dvojku recimo sta je potrebno uraditi.Prvo pobrisete sve tonove u tim trakama ovog ritma-Gold medium beat uz pomoc funkcije Erase,pa onda mozete rucno upisivati tonove za kontru(tonovi E4,G4,C5-za dur) ili kopirati (Mix)iz nekog drugog ritma-dvojke ali da raspored tonova bude kao sto sam rekao.Takodje mozete i skracivati duzinu traka Style part lenght,menjati boje te trake,kvantizovati samo ne smete snimati.Funckija se nece gubiti ni ako kopirate iz druge trake ali samo uz pomoc Mix funkcije a ne Replace i pod uslovom da nema tonova koji su visi od C5.Donju granicu nisam ispitivao i za sada ne znam koja je.Kada uradite korekcije usnimite taj ritam kao neki tamo XX,pa onda otvorite ritam koji zelite da korigujete i kopirate trake iz XX pripremljenog ritma.Posto je ritam 4/4 moci ce u njemu da se odrade rumbice,orijentali,dvojke itd...
Dakle sama traka nosi instrukcije koja nota sme da bude najvisa i prema tome oblikuje akorde.Verovatno Sysex poruke nose ovu informaciju a na koji nacin je ubacena mozemo samo da nagadjamo,u STW-u postoje neke opcije za to(ACV) ali jos nemam vremena da isprobam da li ce da radi.Za ovu traku ovog ritma gornja granica je Eb5,pa kapirate da je za Cdur najvisi ton C5.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2011, 04:14   #6
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To je komanda koja odredjuje odakle-dokle......
Naprimer: Aranzer svira kontru od E3 do H5 i svaki ton koji je odsviran ce se vrteti u tom opsegu!
To znaci da ce aranzer vrteti akorde u tom opsegu,sto takodje zanci da ce aranzer svirati obrte.....,sto je dobro....

To se resava sys komandama koje upisujemo u micro modu.......
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2011, 08:47   #7
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verovatno i sam znas da na GW8 ne mozemo u micro modu pisati Sys poruke,moze u song modu ili u nekom programu na kompu.
Najvaznije je da ovo otkrice ukazuje na to da su hardwerski resursi GW8 jos uvek neiscrpljeni i da bi novi OS doneo jos par znacajnih funkcija,jos samo da se njegova izrada poklopi sa finansijskim planovima firme.Nije sto sviram GW8 ali mislim bi to bio dobar poslovni potez jer bi pospesio prodaju klavijature koja je vec napravljena a pisanje novog OS-a ne zahteva velika ulaganja kao izrada nove klavijature.
Skoro 100% sam siguran da bi GW8 bio u stanju da ponese vise od jednog Style MFX-a,kao sto je slucaj kod E80.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije