Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.11.2010, 15:03   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Roland va 5 i K2000 ili PA 80?

imam va 5..uskoro teba da promenim nesto,pa razmisljam sta dalje...da li uz njega uzeti k2000 za solo,ili ga prodati i uzeti PA 80?u sustini va 5 i k 2000 vrede kao jedan dobro ocuvan pa 80,pa se sad dvoumim izmedju ove 2 postavke..sta mislite?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 15:20   #2
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve zavisi. Prakticnije ti je da imas jednu klavijaturu. Opet, ako si navikao na rolandov sound koji je pun i namazan a predjes na korga koji ima maksimalno 16 mb sempler tesko da ces nesto slicno postici da bi bio zadovoljan. Nisam imao dodirnih tacaka sa tim Kurtzweilom ali kazu da je mnogo dobra sprava. Pa 80 je proverena klavijatura i radi kao sat, ali sve od tebe zavisi sta zelis da cujes iz svojih klavijatura tj. kakav sound zelis. U demo snimcima ti se vidi da si vrstan muzicar tako da ces sigurno odabrati pravi izbor bez obzira koji to bio.

A da, zaboravih. Da se nadjem u takvoj situaciji birao bih Va5 i K2000 pa bih napredovao vremenom.
__________________
Live a life you will remember.

Promijenjeno od EmirTotic (05.11.2010 u 15:22 sati)
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 15:31   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pre svega hvala na komplimentu kolega
A iskreno i ja naginjem malo toj kombinaciji va 5 i k 2000,zato sto sam va5 skoro skroz sredio kako mi odgovara,a za to je trebalo preko godinu dana,da se svaki ritam iznivelise i bla bla bla...Uz pretpostavku da ce mi toliko trebati i za pa 80,da ga sredim kako bas meni odgovara,boljev mi je onda da ne menjam va 5 jos neko vreme,a k2000 sam slusao kod jednog kolege,i radi super..Ali opet,jos uvek se dvoumim...videcemo...da cujemo jos neko misljenje..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 15:40   #4
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za pa80 ce ti trebati najvise nedelju dana da ga sredis,Zasto?Zato sto su ljudi u zadnjih 10 godina tu klavijaturu najvise kupovali i ujedno je programirali tako da imas ekstra sredjene setove na ovom sajtu samo trebas da skines nekoliko i iz svakog uzvuces sta ti se svidja i resio si problem...Jos ako kupis flash karticu uz pa80 dobijas savremeniji zvuk!Od 16 mb koliko maksimalno podrzava klavijatura ti ces u 2-4mb iskombinovati zive bubnjeve a ostalo sa bas,ritam gitaru i solo bojice...Ja sam dosta vremena koristio pa80 i prezadovoljan sam tom klavijaturom!Na tebi je da odlucis druze...
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 15:50   #5
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja se ne slazem potpuno sa time sta je emir pisao. 1 kljava je prakticnije za rad ... tu imas negativne a i pozitivne aspekte

jedna prednost: 2 klavijature su mocnije nego jedna jedina. to ne vazi uvek, naravno, al u ovom slucaju vazi posto pa80 nije bas neka "raketa" ...

hocu da kazem, sa te 2 kljave se moze vise uciniti nego sa taj 1 pa80 ... da je neka druga klavijatura u pitanju - onda druga stvar ....

ja imam utisak da ti jednostavno hoces nesto novo tj. nesto drugo, drugi sound itd.

da ti se nije dosadilo sa va5?
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 15:53   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma nje mi dosadilo,imam ga oko godinu i nesto,i tek sad je poceo da zvuci kako treba i da pokaze sta moze...samo eto skupio malo para,pa ne znam sta s njima...pitam za savet
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 16:04   #7
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

eto sad citam opet sta sam ja pisao i cini mi se da je ispalo kao kritika a to uopste nisam hteo

ne moze ti niko braniti il komandirati kako da se tu odlucis.

pitao sam jednostavno ovako jel i meni ponekad dodje zelja da probam/sviram nesto novo

javit ce se sigurno jos dosta kolege pa da cujemo tj. vidimo sta oni kazu o tome

normalno bi ti sam trebao da znas sta je za tebe najbolje. a sa druge strane, zasto ne samo jedan pa80? ako ti on SAM zavrsava posao, zasto ne?

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2010, 16:57   #8
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A kako bi bilo da umesto toga sto vam dodje zelja da probate nesto novo od klavijatura se prebacite malo na sound? Mislim, da zadrzite iste sprave ali da unesete novine u svoju svirku i na taj nacin razbijete monotoniju.

Znam po sebi, mladji sam od vas i sve mi brzo dosadi ali to potiskujem upravo tim novinama svirke.

Sto se tice toga da ce za korg pa80 ti trebati nedelju dana da sredis, delimicno je tacno. Jedino je pitanje kako zelis da ga sredis. Ukoliko hoces da zvucis OK kao svi ostali i budes u proseku onda koristis tudje setove (a svi vrlo dobro znamo da kad koristimo nesto tudje uvek bi nesto menjali i krpili). Za svaku klavijaturu ako se odvoji vise vremena i unese se deo sebe u nju (ma koja to sprava bila) izdvojice se od ostalih i bice nesto posebno.

Ne pokusavam da favorizujem bilo koju klavijaturu ili kombinaciju vec samo da ti pomognem ukoliko to mogu. Ako si vec toliko vremena ulozio u Va5 i zvuci bas po tvojoj meri ne vidim neki razlog da je menjas ali to je tvoja volja.
__________________
Live a life you will remember.

Promijenjeno od EmirTotic (05.11.2010 u 16:59 sati)
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 01:00   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

upravo to,mogao bih ja da sredim pa 80 za nedelju dana,i da zvuci kao gomila njih isto,a ako hocu da mi zvuci iole drugacije i kako meni odgovara,trebace mi podosta vremena da ga sredim...tu ide sve na strani va 5..sa druge strane,to je nova masina za mene,drugaciji sound,sveza krv,mozda bi mi dobro dosla za promenu..zato se i dvoumim pa pitam vas
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 01:55   #10
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.696
Downloads: 1322
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage M7, MODX8, P115, Mainstage, NI Komplete, Korg PA500, Casio itd...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako nisi imao kontakt sa korga nedelju dana ce ti trebati da ga proucis, a da ga sredis po tvoj ukus mislim da ce ti trebati jos malo vise.
A sto se tice dileme, VA serija ima solidan zvuk, i kad si ga sredio da zvuci dobro ne vidim razlog zasto bi menjao a vise si i naviko na njega. Sigurno da je pa80 bolji al ko sto kaze Grandia, nije on "raketa" pa da se oseti neka vidna razlika (ukoliko vec nemas semplove). Ako pricamo za pa80 sa flash card izbor se svodi na kolicinu memorije za semplove. Pa80 sa do 16mb semplove koje mozes koristiti i za ritam ili k2000 sa do 64mb al samo za zvuce. Sta i da odlucis neces pogresiti. Ja bi odabrao Korga, mada ne slusaj mene, to je zbog moja korgova pristrasnost
pozdrav
Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije