Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2010, 09:35   #1
adnan93
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.11.2008
Mjesto: srebrenik,tuzla
Postovi: 54
Downloads: 174
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa 500 i yamaha psr -a 300
Interesi: muzika
adnan93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 80 u Pa 500

POzz svim kolegama..trazio sam ovu temu i nigdje nisam mogao naci,mozda je malo i glupo...
Ovako,zelio bih da ubacim sve fabricke ritmove sa pa 80 umjesto fabrickih na pa 500..da li je to moguce,ii ima li ko sve fabricke ritmove za pa 80... pozz i jos jednom se izvinjavam ako je tema ponovljena...
adnan93 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio adnan93 za ovaj koristan post:
Star 21.10.2010, 10:14   #2
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možeš prebacivat sve tvorničke ritmove iz PA 80 u PA 500.
Iako ne znam zašto bi to radio, jel u suštini, obadvoje imaju skoro 90% istih ritmova.
Ovdje možeš naći tvorničke ritmove od PA50/80
http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=my
i kad ubacuješ ritmove u PA 500, obavezno najprije sa MEDIA-PREFERENCE, isključi kvačicu na PROTECT FACTORY STYLES
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline  
Star 21.10.2010, 10:56   #3
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kakve sam ovde sve ideje cuo i video...

Reci sta ti je namera, mozda pogresnim putem zelis da stignes na cilj.

Ako ti se ne svidja kako ti bubanj zvuci (jer je realno samo bubanj razlicit), nece ti uspeti, jer ces morati da prepakujes svaki stil, ne nalaze se programi na istom mestu.
alfaholic je offline  
Star 21.10.2010, 10:59   #4
adnan93
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.11.2008
Mjesto: srebrenik,tuzla
Postovi: 54
Downloads: 174
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa 500 i yamaha psr -a 300
Interesi: muzika
adnan93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa ima i bubanj a ima i par stilova..inace jedan muzicar ovdje,ima pa 80,i on samo sredjuje te fabricke ritmove,pa ima nekolikooo ritmova kojih uopste nema na pa 500
adnan93 je offline  
Star 21.10.2010, 11:11   #5
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moguce... Mada, moraces svaki posebno da doradjujes, kao sto rekoh ne nalaze se programi na istom mestu...

Ako zelis da me poslusas, to sto hoces da uradis je kao da u danasnje vreme pored mobilnih telefona koristis dimne signale da pozoves komsiju na kafu...

PA500 ima mogucnosti kakve ne postoje na PA80, pritom ne mislim samo na zvuk, postoje odredjeni setup-i sa kojima mozes sve stilove da napravis da zvuce mnogo bolje, cela ta prica sa preradom PA80 stilova je smesna i taj koji to radi verovatno prodaje maglu.

Nemoj se vracati u proslost, jer PA500 je vrlo ozbiljan instrument u poredjenju sa PA80, razlika je kao doope i krofna, pa nemoj potpadati pod uticaje, postoji par stvari koje trebas uraditi sa svojim PA500 i nece ti trebati svi ovi vacarosi koji hoce da ti prodaju nista za puno para ...
alfaholic je offline  
Star 21.10.2010, 13:39   #6
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa kolegom gore ali ne bas u potpunosti.Kad sam kupio klav. dupe bi dao da sam znao da prebacim program sa pa 80 jel je extra radio.Pa 500 generalno jeste bolja klavijatura ali pa 80 ima dusu i modta je "to"hteo da prebaci.Neznam da li me razumete.Ali ako si koristio fles na pa80 onda neces moci nista da uradis ako si vukao boje sa kartice na fabricki ritam,jel pa 500 necita semplove.
energy je offline  
Star 21.10.2010, 14:14   #7
alfaholic
Početnik forumacije!
 
alfaholic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.10.2010
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
alfaholic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dusu?!
Ne ljuti se druze, nista lose ne mislim, ali zar ne mislis da malo preterujes?!

Ma kakva dusa, sve ima svoje ime, a izrazava se u frekvencijama, decibelima i drugim mernim jedinicama.

Evo da probam da malo pomognem...
PA500 je prilicno FLAT u odnosu na PA80 i to muzicarima smeta, kompleti bubnjeva za pocetak, vrlo su realni (naravno kad pricamo u domenima aranzera-citaj igracaka), pa postoji problem u tezgaroskim uslovima da "izadju" onako kako je to radio PA80.
Da ne bude zabune, PA80 je izlazio nogo losije, imao je mnogo manju subjektivnu snagu, RMS na PA500, 800 i 2XPro je dosta veci, citavih 7-8 decibela, sto znaci mnogo, a naraodski receno, da bi se bolje shvatilo o cemu pricam, klavijatura izlazi iz zvucnika vise, zapravo deluje kao da je bliza.

U vezi FLAT zvuka koji sa njom dolazi...
Poenta je da su ROM semplovi (zapravo bubanj i novi semplovi kojih nije bilo u PA80) u PA500 sada bez ikakvog procesinga smesteni u generator zvuka, pod tim mislim na EQ i dinamicke procesore, pa nam tako ceo bubanj zvuci zivlje, istina, ali vrlo sirovo i nekonkretno, bar ne onako kako je na PA80 zvucao.
Frekvencijski je klavijatura mnogo realnija, sada je pustam preko kvalitetnih studijskih monitora i napokon te "boje" zvuce onako priblizno ne-smesnim, kao sto je to bio slucaj ranije, ali... Veliko ALI, jer je svirka jedno, a studio drugo. Na svirci se svira na Dynacord ozvucenjima, koji nisu prosli pored realnosti, pa samim tim potrebno je dobiti sto veci zvuk ne bi li se zamenio bend, za sta aranzeri i sluze i tu PA500 (800 i 2X Pro) "zaostaju", pa se ljudima zato cini da je negde greska i da im nesto fali, eto kako covek kaze, dusa, pa pribegavaju ludim idejama vracanja nekih relikvija sa PA80 i slicnih nebuloza...

Moram da Vas sve razocaram i da Vam kazem da ne koristite svoje instrumente kako treba, jer kad bi culi kako ta klavijatura moze da zvuci, kako zvuce harmonike, saxofoni, gitare, bubanj naravno na prvom mestu, pitali bi me jesu li semplovi u pitanju, a nisu naravno.

Nema tu nikakve duse, nije to Gitara stara 30 godina, ili flauta, u pitanju su cipovi i to ne bas nesto specijalno dobri, sve su to igracke za veliku decu i tu zvuka nema nista posebno, ali eto kako je muka naterala da se svira sa tim, mnora se iz toga izvuci maximum, za sta se vecina ne moze pohvaliti.
Ovaj set, onaj set, semplovi, ma sve je to slicno i nije ono kako bi trebalo, pogotovo na PA500 gde fali sempler, pa se i ne moze semplovati nista.

A i to semplovanje, pa to je smesno, sa 64 mb RAM memorije usemplovati nesto.
Skoro smo imali raspravu gde su me ubedjivali da su semplovane harmonike bolje nego fabricke na PA500, a naravno da nisu. Oni sempluju svaku belu dirku, pa ih sire na dva tona, a fabricke imaju klapnu, nekoliko velocity layer-a i jos koji oscilator sa raznim sumovima, a oni sve hoce sa par mb. Opet pricamo o ROM semplu sa igracke od klavijature, a gde su ozbiljne banke gde jedan basss ima 11 gb, a bubanj preko 4...
Poenta je kako definisati zvuk, a to nije samo gurnuti sample u sampler.

Da ne davim, evo izvinjenje na ovom dugom tekstu, ali da ne bude i da pricam gluposti, svi koji ne veruju da se PA500 nosi ravnopravno sa Tyros3 slobodno neka se javi, bicu vrlo rad da ga oraspolozim i uverim u suprotno.

Promijenjeno od alfaholic (21.10.2010 u 14:19 sati)
alfaholic je offline  
Star 21.10.2010, 15:08   #8
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@alfaholic,malo ste pri kraju odlutali od teme,pogotovo sa poslednjom recenicom,tako da ne bi trebalo da nastavljamo dalje ovu temu,a i gos.adnan93 je dobio od vas odgovor.
LOCK
svrakan je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije