Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2016, 23:52   #31
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega to se i meni desilo predhodne svirke sa ekipom , uzrok tome su resivewri od bezicnih mikrofona tj ako je na nekom ispravljac adapter u choper verziji , a ti adapteri sa choperom su lose odradjeni . Tyros - i su jako osetljive sprave na smetnje koje poiz vode losi adapteri ,,,, umalo se zbog toga nisam posvadjo sa ekipom . Na sledecoj savirci bez bezicnog mikrofona , nije bilo nikakvog zujanja ..... to je to
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 00:09   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda nema dileme, majstor je neizbježan. Zamor materijala je odradio svoje, uostalom 8 godina nije kratak period. Kondenzatori vremenom neizbježno gube svojstva (sušenje elektrolita) i ako majstor zna posao, trebao bi to urediti za malo novaca.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 10:31   #33
NIkoladzony1000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.10.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
NIkoladzony1000 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag

Citat:
Originalno postovano od viktor011 Pokaži Post
Vec par dana pokusavam da pronadjem problem oko cudnog zujanja tyrosa,kada je upaljen zuji nekako kao da ima kratak spoj na kablovima,radi sve cak i kad sviram nekako preklopi to zujenje ali ipak zuji.pokusao sam da zamenim kablove,isto,zamenuo sam ulaz u pojacalo,isto.E sad naj zanimljivije je sto kada ugasim klavijaturu a pojacalo radi(yamaha 5016cf),indenticno zujanje,znaci klavijatura ne radi a zuji kao kada je upaljena.Da ne bude da nisam probao i drugu klavijaturu,koristim i korg tr koji je isto ukljucen ali kada je on sam,odnosno kada izvadim kablove iz tyros i samo ostane tr nema zujanja.Da nema mozda neko ideju sta je u pitanju?

Probaj da odneseš klav do nekog majstora, najverovatnije je problem kod ulaza
NIkoladzony1000 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 14:14   #34
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probaj ovako_drzi tonove CIS-EIS-GIS u drugoj oktavi sa leve strane klavijature dok palis Tyrosa. Pojavice se plavi ekran sa menijem. Sa tockicem se kreces kroz meni, pa nadji test out L-R(ili nesto slicno pise, nisam siguran napamet...)pokreni test tako sto pritisnes "enter" ili "start" na aranzeru(takodje se nesecam tacno pa ti isprobaj). Treba da se cuje na razglasu test ton iz oba izlaza ili pojedinacno. Ako tu nezuji onda su izlazi isparavni...idi redom kroz testove, ako nigde ne prijavi gresku, onda ti pre majstora preostaje jedino "hardreset" na kraju menija. Ali pazi, tada se vraca na fabricka podesavanja, pa moras bas sve vezano za svoj set sacuvati. OPREZNO sa hardreset funkcijom. Ako posle reseta, a pre vracanja svog seta idalje zuji, onda .....kod majstora. I da, svaki test mozes prekinuti sa najdubljim tonom C, A izlaz iz testova se nalazi na kraju menija...poz
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 14:47   #35
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alen P je već imao prilike upoznati postupak hard testa. Doduše, tada je na istoj klaviajturi bio problem hard disca.
Brum koji se čuje neće popraviti niti testiranje, a pogotovo resetiranje klavijature.
Popravak ovog tipa treba prepustiti majstoru koji zna svoj posao.

Na broju 15 i 16 se nalazi testiranje izlaza, a ovako recimo izgleda provjera lijeve strane panela klaviajture i slidera ispod ekrana.

casper je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 15:13   #36
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

izvinjenje.....ocigledno nisam u toku da je to vec pokusano...namera mi je bila da pomognem a ne da ponavljam savete
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 15:24   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem, bitna je da namjera bila dobra.

Znači, hard test postupak se radi:
1. Držati tipke C#2, F2, G#2 i upaliti klavijturu
2. sa TEMPO +/- birati vrstu testa
3. sa START/STOP pokrenuti test
OK test je prošao
NG test nije prošao

Izlazak iz testiranja s "Test end" (zadnja opcija u izborniku)
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 16:44   #38
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svima na trudu, pokušao sam i testiranje, ali to je sve provjereno. Dosta čitam strane forume, više njih je imalo problema s Tyrosima 5, isti ili sličan slučaj, uglavnom, u pitanju je bilo ili zujanje ili brum. Čovjek zammijeni T4 za T5 i poludi jer ovaj je radio 'savršeno' a ovaj zuji. Na istu utičnicu, iste kable, istu opremu. Slali su upite i u Yamahu. Yamaha je navodno priznala da problem postoji ali nisu naveli vezano uz što. Jedan od forumaša je nakon godinu i pol mijenjao mainboard Tyrosa 5 i kaže da dalje nema problema. Nema zujanja, nema ničega. I tako... razne priče raznih ljudi. Dakle, za nas siromašne jedno upozorenje. NE KUPOVATI U KUTIJI! Već: 'Otvorite mi molim Vas, spojite na razglas, nagarite razglas kako Bog zapovijeda, i najprije šumovi. Volume na Tyrosu na pola i provjeriti. Jer kod nas jednom ako kupiš, vjenčao si se s robom do vremena prodaje jer kod nas nema vraćam to natrag jer nešto ne šljaka. Jer ovo nije neki standardni kvar da klavijatura ne radi i servis se može ograditi riječima da je to normalno, još ako ih ima nekoliko komada u kojima svi imaju isti problem, možeš se fučkat.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 17:33   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Alene, mogu razumjeti tvoju ljutnju jer ti je klavijatura neispravna. Ali ne shvaćam zašto na osnovu svog iskustva generaliziraš problem.

Tvoj Tyros3 je star 8 godina, više puta je otvaran i popravljan, a i pitanje u kakvom je režimu radio prije nego si ga ti kupio. Nema nikakvog smisla na osnovu toga vući paralelu i donositi zaključak da Tyrosi imaju problem s brumom. Pratim forume raznih vrsta i jezika, i koliko znam, prijavljen je samo jedan Tyros5 koji ima problem s brumom. Riješen je od strane Yamahe veoma brzo.

Znaš, to me podsjeća na priču koja se svojevremeno širila forumima "na našem govornom području" kako kod Tyrosa odlazi ekran i da je mnogo modela s tim problemom. Na kraju se ispostavilo da se radi o jednoj te istoj klavijaturi koja se konstantno preprodaje. Zbog neispravnosti je u startu imala nisku cijenu, a mešetari pomislili da mogu zaraditi koju kunu. Promjenila je 5 vlasnika u godinu dana ...

Nemoj me krivo shvatiti, ne branim Yamahu kao što mi neki ovdje pripisuju. Nemam apsolutne veze s prodajom i distribucijom tog brenda. Rijetki članovi s ovog foruma koji znaju moj stvarni identitet, mogu ti to i potvrditi. Međutim, imam potrebu reagirati kada se iznose činjenice koje ne stoje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 18:34   #40
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma ne Caspere, ne ljutim se. Tek jedan tip onima koji kupuju na novo. Meni je unatoč tome Yamaha broj 1. Eto. I da opet kupujem, opet bih kupio Yamahu. Kažem, nije problem da se ne može svirati. Daleko od toga. Problem je ako voliš slušati. A ja volim. Što se tiče bruma kod petica, to naravno nije pravilo, ne generaliziram, samo sam naveo da ima primjera. Sve u redu. Tema je brujanje, ima primjera s tim slučajem, ja sam jedan od njih, malo sam se o tome informirao više nego prosjećni yamahista i to je to.

Samo da nadodam, dvojke imaju problem s ekranima. I nisu ekrani problem. Ekran kao ekran, big deal... Rikne, rikne. Nego je problem što su modeli ekrana zaštićeni i perverzno skupi s obzirom na sramotu od brzine, rezolucije, itd.

Promijenjeno od Alen P (22.04.2016 u 18:38 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
casper (22.04.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije