Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2008, 18:16   #21
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Opet svako tera vodu na svoju livadu.posto me vuces za jezik onda moram da ti kazem ovako kad je izasao roland E86 on je bio 5000 maraka druze a to je bilo kao sad 7000e,uzmi u obzir konkurenstske firme i uzmi u obzir da je Pa 80 narpavio revoluciju u proizvodnji aranzera onda je on zasluzivao tu cenu pa je zato pa 800 od losijeg materjala da bi bio jefiniji nego sto je bio Pa80 a e moj druze pa i ljudi iz Korga su svesni tog propusta koji su napravili sa tom masinom i videces kad ce se opet pojaviti visoko kvalitetan aranzer sa tim kvalitetom izrade!Hoces da ti kazem ja NIKAD!!!Logika kaze da ce posle njega biti Pa 8000 i videces ovo o cemu ti ja pricam!Ajde sad odoh na svirku ne vredi se raspravljati svakih mesec dana o istoj stvari!Svi koji imaju Pa 800 zakacili su se da je on bolji od Pa 1 x pro,svi koji imaju Pa 1 x pro tvrde suprotno!Mene to ne interesuje,svako svira ono sto mu se svidja ali je cinjenica da sve zamerke koje smo dali na ovoj temi sto se tice ova tri aranzera stoje i ti gospodine korgminatoru ajde dokazi da nije tako i da mi nismo u pravu
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 19.01.2008, 18:37   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tako je! Sve je to politika komercijalizacije nekog proizvoda, pa tako i Syntheva. Na srecu, ja vjerujem da sempler masine nemaju takvih problema kao arrangeri. Na kraju se sve svodi na sposobnost sviraca koji mora biti vjest u izradi stylova....pa do poznavanja rada odredjenih softwarea na racunalu (sto se tice Yamahe).Ja osobno vjerujem da ce i za 10 godina postojati isti problemi, isti forumi, iste debate. I najbolji automobil ima manu, ako ne drugo, onda cijena. Ja se divim ljudima koji se jos uvijek sluze "G" serijom rolanda. I sviraju oni kao i mi. Puno toga se desava samo u nasim glavurdama. Pravimo se pametni, muzicki nadareni a od toga vrlo malo koristi. Vidi Nedima;To je covjek koji zna posao! Uzme klavijaturu i isprogramira bilo koju klavijaturu da radi odlicno. A mnogi (kazem mnogi!) imaju odlicne klavijature koje im lose zvuce. Pa i oni sviraju....

Cincilator, kupi sto zelis. Garantiram ti da neces pogrijesiti ni s jednom od ovih tri klavijature. To su klavijature s razlikama u nijansama, a sve se svodi na tvoje daljnje zalaganje u programiranju potonjeg.

Lijep pozdrav i sretno u kupovini!
Alen P je offline  
Star 19.01.2008, 22:08   #23
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco7, za jezik te NISAM vukao niti provocirao, malo bolje procitaj moj post koji je bio sasvim miroljubljive prirode i realan.
Al ne brini, zato ce sada Mr. Korgminator da te povuce za jezik pa da imas razloga da se ljutis. U prijasnjem postu dao sam ti primjer da za istu cijenu nekada (PA80) i sada (PA800), sada dobijas 1000% vise. Korg ti nudi PA800, aranzer koji je milion puta bolji od PA80 u svakom pogledu, a ponavljam, ISTA mu je CIJENA. "pa je zato pa 800 od losijeg materjala da bi bio jefiniji nego sto je bio Pa80"...Vjerovatno ova dva aranzera jos nisi imao sansu da vidis inace ovo ne bi izjavio. Da budem iskren, pola tvoje predhodne poruke nisam uopste razumio sta si napisao jer nema nikakva smisla sa onim sto sam ja predhodno napisao. Takodjer, prestanite SVI da poredite taj jebeni PA1X sa jebenim PA800, to su razlicite klase aranzera i kad cete to vise utubiti u glavu. PA800 se samo moze porediti sa PA80, i nicim vise. PA1X samo sa PA2X, i nicim vise. Inace, prestanite da poredite bilo sta. Koliko jadnih pochetnika, kao sto sam ja nekada bio, citaju vasa glupa pametovanja po forumu pa su na kraju vise zbunjeni nego sto su bili. Kome valja aranzer i ko ima novca neka ga kupi, kome ne valja neka proseta. Sve ove glupe teme su iste, hocete da za 1 Euro dobijete kucu. Kad bi mogli kako proizvodjacima aranzera kozu s' ledja da oderete. Ne bi bilo lose da vam jos Michael Vonkena i Pamelu Anderson ukljuce u cijenu aranzera pa da ne morate ni svirati a dok Michael svira imate na aranzeru sta i *ebati. Niko, ama bas niko, od vas ne racuna da proizvodjaci pored troskova hardware, parts assembly, software, reklamnih troskova imaju ogromne troskove i za radnike koje placaju. Ti radnici su profesionalni ljudi, ono sto mi nemamo, i ne placaju ih kospicama. Koji god novi aranzer izadje vama ne valja! Nema ovo, nema ono, pa cak smo presli i na poredjenje kucista...bolesno. Kad ste toliko pametni napravite vas licni aranzer pa da vam nista ne fali. Ucinite nesto, a ne samo supljika! Zlatku ne odgovaraju novi aranzeri i napravio je Audio PC koji mu odgovara. Do jucer aranzeri nisu postojali pa eto ljudi su bili zivi i svirali na tandrkavim instrumentima, a sad imamo PA800, T2 itd i to nista ne valja...bolesno. Sreca pa stranci ne razumiju nas jezik i zbog toga ne mogu da citaju nase forume. To bi bila sega i bruka kada bi vidjeli da nasa nacija, koja je 1.5% doprinljela razvoju aranzera, najvise blati proizvodjace (1.5% su nam osvojili momci koji su pomogli da se Balkanski Roland dezajnira, inace ne bi imali ni to). To je sve sto ja imam da kazem, a sada pisite sta hocete jer ja nemam namjeru uopste dalje sa vama da diskutujem o ovim glupim temama.

Promijenjeno od Korgminator (19.01.2008 u 22:15 sati)
Korgminator je offline  
Star 19.01.2008, 22:35   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bem ti pa covjek (cicilator) se potrudio da oproba sve te aranzere i da ih uporedi u onim najvaznijim karakteristikama a oni opet presli na natezanje sta je bolje i to bez ikakvih argumenata. Haman posisali sve znanje svijeta pa eto stekli pravo da kritikuju sta god i gdje god stignu a pri tom uglavnom nemaju pojma o cemu pricaju. Dajte ljudi okanite se corava posla.
tranzit je offline  
Star 19.01.2008, 23:17   #25
speedy23
Početnik forumacije!
 
speedy23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.11.2007
Postovi: 30
Downloads: 138
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: roland e50&korg 01 wfd
speedy23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi pa to je kao audi,bmw i mercedes...svi su dobri a bitno je kakav si vozac
speedy23 je offline  
Star 20.01.2008, 06:19   #26
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

@ Korgminator

Samo cu ti ovo reci!Da Bog da pa da vidis bar pola klavijatura koje sam ja probao,ne moras da ih probas samo da ih vidis Drugo za tvoju informaciju prvi Pa80 koji je dosao u Srbiju pao je meni u ruke,prvi Pa 1 x Pro koji je dosao u Srbiju je uzeo najbolji moj drug kod Grega iz Kg,prvi I5s je kupio moj kum!Toliko o Korgu i meni,toliko o poznavanju Korga i moje vernosti toj firmi!Opet ti ponavljam sve iz prethodnog posta!I to ne moze niko da me ubedi da nije tako e sad sta cu ja da sviram to je moj problem jer u svakom slucaju cu se osloniti na moju procenu jer znam za sta dajem pare!Ljutio se ti ili ne tako ti je buraz!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (20.01.2008 u 06:22 sati)
Marco7 je offline  
Star 21.01.2008, 00:32   #27
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije vama dobro...
Tranzit je rekao sve shto treba...

LOCK!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
g70, pa800, probao, tyros2, uporedio


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije