Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2012, 23:24   #61
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa pored ovoga svega sto je nabrojano ja bih pozelio da je vokalist odvojen od prvog glasa tako da mozes naprimjer prvi glas poslati na izlaz 1 a vokalist na izlaz 2 i jos jedna stvar koja bi dosta poboljsala kvelitet svirke jeste da se pronade rjesenje da se moze na jednom stajlu ustimati razlicite brzine tako da je na varijaciji 1 recimo brzina 80 pa na varijaciji 2 120 u tom slucaju nebi imali potrebu za ona dva tockica sto je u pocetku pisano i bilo bi extra... a sto se tice canjskog izgleda bilo bi cool kada bi se nasao neki stalak za pivo ili whisky heheh ....
STUDIOSOS je offline  
Star 19.09.2012, 23:33   #62
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od STUDIOSOS Pokaži Post
da se moze na jednom stajlu ustimati razlicite brzine tako da je na varijaciji 1 recimo brzina 80 pa na varijaciji 2 120
Ovo na korgu moze odaaaavno... 2 tocka - jedan samo za DATA, a jedan samo za tempo u svako doba, o tome se pricalo ;-)


Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 20.09.2012, 01:20   #63
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=STUDIOSOS;. a sto se tice canjskog izgleda bilo bi cool kada bi se nasao neki stalak za pivo ili whisky heheh..


Npr.Kao kod audi auta sto je kod mene naprijed za casu kad ti treba pritiskom prsta drzac se automatski sam izvlaci i spreman da se u njega ubaci piva ili sta vec drugo,a kad ti netreba isto tako samo nazad i on se uvuce kao da ne postoji onako gledano i samo se onda vidi graficki nacrtana casa na prednjoj strani,da se zna zasta je toNa klavijaturi bih se to moglo negdje sa strane da ubaci ili sa obje strane jedna za sviraca a druga za gosta tj.neku curicu koja stoji pored tebe dok sviras hehehe

Promijenjeno od zeljko (20.09.2012 u 01:22 sati)
zeljko je offline  
Star 20.09.2012, 01:24   #64
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U posljednjih desetak postova dobijam sve manje "inputa", odnosno novih ideja koje bi eventualno obogatile Trans Audio aranzer. Uglavnom su to pitanja postavljena meni. Ipak cu odgovoriti i na njih mada to nije bio cilj teme.

Neko je pitao na kojoj softver platformi se zasniva Trans Audio. Platforma je vrlo slozena jer u isto vrijeme je u pogonu dvadesetak programa i tek njihova interakcija uz vrlo slozenim routing omogucava sve ono o cemu sam ovdje pisao. Konfiguracija je u dosta slucajeva i namjerno zakomplikovana (sto korisnik uopste ne primjecuje, niti ga ometa) radi eventualnog pokusaja praterije. Ko ipak pokusa (maksimalno uvjeren u svoje "veeeelike sposobnosti" i "neizmjerno znanje"), dozivejece vrlo neprijatno iznenadjenje, bez obzira sto je, jadan i zalostan, veoma pazljivo pravio image diska i sto je jos pazljivije uradio restore na svoj nekakav kompjuter ili na bas potpuno istu hardver konfiguraciju (sto ce u svakom slucaju malo teze ici). Rezultat ce biti: ne cuje se nista... nista ne radi... majku mu j**em. Unaprijed se izvinjavam ali... ovdje sam vrlo detaljno poradio iako svjestan buduceg pominjanja moje majke.

Bilo je i pitanje "sta je ispod haube", Ispod haube su najbrze, najmocnije i najaktuelnije hardver komponente.

Neko je pozelio bar 512 MB ROMa i 2-3 GB RAMa. Trans Audio aranzer pociva na 100 GB ROMa i 32 GB RAMa. Uvodjenje kompletnih 100 GB ROM samplova (za nekih 15 sekundi pri ukljucivanju instrumenta) zauzme oko 15 GB RAMa, sto znaci da ostaje citavih 15 GB slobodno za novih 100 GB sampling contenta za buduce update ili sound programe koje bi radio sam korisnik.


Jedan kolega bi, posto po to, da drugi glas harmonizera moze ici preko posebnog izlaza. Opcionalni vokalist Trans Audia aranzera ima 4 prateca glasa i svaki se moze adresirati na poseban izlaz, naravno kod modela koji imaju vise izlaza. Medjtim, ovo ima vrlo sporednu vaznost jer je svaki Trans Audio aranzer automatski i veoma kvalitetni digitalni mikser (koji se krece po kvalitetu u rangu cijena hardver digitalnih miksera od preko 5.000 eura). Zato voditi na poseban izlaz i gdje voditi, ima li smisla ???


Neko je strasno pozelio da svaka varijacija ritma moze imati razlicit tempo. Ne samo da moze imati razlicit tempo vec moze imati i razlicit takt (2/4, 3/4... 7/8, 9/8, 11/8...). Radi ove mogucnosti i ta Half Bar funkcija postaje prilicno suvisna. Ipak cu razmisliti i o tome.


Ako sam nesto propustio, napomenite me ali bi me vise radovale nove ideje, radi cega sam prvenstveno i postavio ovu temu.

Promijenjeno od tranzit (20.09.2012 u 01:25 sati)
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Todorgm (20.09.2012)
Star 20.09.2012, 04:44   #65
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odlicno je sve ovo gore, vecina cak i prevazilazi moje tezgaroske potrebe ali ako vec nije planirano a verovatno jeste, obavezno mogucnost TACNIH terci , znaci full editabilni user scale, gde sam biram sta mi svira prim sta tercu kvartu sekstu ili sta vec hocu, a ne da na jednom full aranzeru koji imam a to je pa3x, nemam tu opciju, nego neko muljanje tipa ensemble, oscilatori, semlovane, nesemlovane i bla bla bla, a to na kraju ne lici ni na sta falsira preskace i sve radi samo ne svira tacno.
Na jednom od modela obavezno dva ulaza za mikrofon na vokalist sekciji, ako to vec niste integrisali preko tog digitalnog internog mixera, da bi bio pravi model za duo, tojest zargonski dvojku, tipa klavijaturista koji peva i pevacica, jer mahom se danas tako i radi, da se ne bi zamajavali preko auxa vezivali i petljali.
Obavezno vrlo kvalitetno kuciste, zavrsna farba i stampa na njemu. Pa3x se izlizao na start stop, exit, i user favorite vec posle 5 meseci koriscenja! Katastrofa!
Dimenzije i tezina, bez obzira sto neki ljudi vole 6,5 oktava i sto veci da bude ko sifonjer! Neki model manjih dimenzija za nas koji ne volimo ovo gore.
Jedno 15 do dvadeset posebnih tastera za biranje favorite boja, po starom dobrom starinskom principu DX11 jedan taster jedna boja, naravno user programibilni, onako odmah uznad klavijature desne ruke ako ima gde da se smeste, a sa druge strane cak mozda i iznad leve isto tako za favorite ritmove...ono sto se stalno koristi u toku veceri..tipa desna strana t1 kabina, t2 organica, t3 sax, t4 strings za harmoniju tojest patos, itd, a leva t1 dvojka 100, t2 begin 115, t3 rumba 112...itd
Zasad ovoliko seticu se valjda jos...Pozz kolegama!
markomuzicar je offline  
Star 20.09.2012, 17:14   #66
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

- Terce na Trans Audia aranzeru su editabilne u potpunosti, sto znaci da sam mozes editirati skalu koja ti treba. Za svaki zadati ton odredjujes koji ce ton drugog glasa da svira, bez obzira koliko veliki je interval u pitanju. Tercu moze svirati isti instrument koji svira i prim a moze i bilo koji drugi.

- Postoje modeli sa 61 i 76 dirki a kontrolera je dovoljno i sa lijeve i sa desne strane i svi se mogu adresirati potpuno slobodno.
tranzit je offline  
Star 20.09.2012, 17:22   #67
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3664
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jesu li se dogovorili u racunovodstvu oko cene
aleksandar031 je offline  
Star 20.09.2012, 17:27   #68
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E pa onda ce to biti to....jedan sa 61 dirkom ce odgovarati meni, ili jos bolje modul, mada onda gubim programibilne tastere, pa da zakacim neki manji master, posto sam klasican tezgaros, sto znaci putujem s mesta na mesto i nikad ne sviram duze na istom mestu, tako da mi gabariti itekako znace, a i ponekad brzina, ono u fazonu cim smo stigli samo namestaj pali i sviraj! Mirise mi da ce biti tu medju tim spravama jedna koja konacno ispunjava sve moje ne tako velike a opet zahtevne uslove i potrebe.
markomuzicar je offline  
Star 20.09.2012, 18:05   #69
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja od danas pocinjem da stedim za Trans Audio klavijaturuImam osjecaj da ce to biti strojcina
zeljko je offline  
Star 20.09.2012, 18:12   #70
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 845
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo je reci da sam odusevljen, ova sprava bi resila sve moje probleme. Kopa me samo jedna svar, da li je moguce da blokira u sred svirke. I ako se ne daj boze to desi, da ima neki brzii reset taster
dmmacak je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije