Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.07.2012, 12:45   #1
Korg60
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Korg60 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard EMX 5000 masteri

Pozdrav drustvo.Koristim yamahu emx 5000 i 2 kutije rcf trosistemce.I kad dam malo jacu snagu pocinje da mi se pali glavni limiter i tako mi treperi celo vece.Mikseta radi kao zmaj ali se greje malo,sad me interesuje da li je to normalno?Obicno drzim sve sibere od kanala i glavni master na 0,glavni EQ sam tako podesio da mi se PEAK od kanala ne pali.Sad me interesuje da li je bolja varijanta da glavni master smanjim pa da pojacam kanale jel na njima ne moze da dodje do PIKA ili da Glavni master pojacam do 0 a kanale da smanjim.KOja je bolja opcija ustvari gde se miksr manje umara po vama?I da li mi neko moze dati neki savet u vezi toga?
Korg60 je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2012, 13:51   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od Korg60 Pokaži Post
Pozdrav drustvo.Koristim yamahu emx 5000 i 2 kutije rcf trosistemce.
Koje tačno kutije koristis, koje su snage?

Citat:
Originalno postovano od Korg60 Pokaži Post
I kad dam malo jacu snagu pocinje da mi se pali glavni limiter i tako mi treperi celo vece.
Kažeš treperi, ne stoji upaljen konstantno? Kada ti se pali limiter, da li VU metar prelazi 0 dB? (pazi, VU metar, ne master fader) Da li ti se pali PEAK dioda po kanalu/kanalima?

Citat:
Originalno postovano od Korg60 Pokaži Post
Mikseta radi kao zmaj ali se greje malo,sad me interesuje da li je to normalno?
Da nemaš možda malo prašine unutra ili na coolerima? Ok je ako se malo zagrije, ipak je to mikseta sa pojačalom, cooleri su tu da je hlade.

Citat:
Originalno postovano od Korg60 Pokaži Post
Obicno drzim sve sibere od kanala i glavni master na 0,glavni EQ sam tako podesio da mi se PEAK od kanala ne pali.Sad me interesuje da li je bolja varijanta da glavni master smanjim pa da pojacam kanale jel na njima ne moze da dodje do PIKA ili da Glavni master pojacam do 0 a kanale da smanjim.KOja je bolja opcija ustvari gde se miksr manje umara po vama?I da li mi neko moze dati neki savet u vezi toga?
Uvijek master fader držati na 0dB (osim ako sviraš u kući ili u nekom manjem prostoru pa ti i ne treba puno snage, tada master fader može dole). Ako master fader stoji npr. na -10 dB i ti napraviš neki miks ali želiš da to sve bude jače, čim pomjeriš master fader gore, najvjerovatnije je da će doći do mikrofonije. Znači, master na 0dB, fadere na kanalima na 0dB, podesiš ulazni signal preko GAIN-a tako da bude najjači mogući a da ne pikuje, tad je signal najzdraviji. Poslije toga nivoe jačine po kanalima regulišeš preko fadera, ne preko GAIN potenciometara. Jednom podešen ulazni signal se poslije više ne dira. Zlatno pravilo: Faderi nikad ne idu preko 0dB!

Sretno.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2012, 15:13   #3
Korg60
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Korg60 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne goril limeter stalno samo se pali povremeno i treperi.ta jamaha je imala jedan kluer koji se palio tek kada limiter dostigne temperaturu,pa sam ja ubacio pored tog jednog jos dva i psopio ih stalno da rade,sad imam tri kulera unutra .Glavni ekvilajzer mi ide malo preko 0 visoki desni je na +6 tako isto i levi bass +6 ide vi u blago V.Koristim pravljene kutije PRF komad kutije je 500w na 8 oma,a mikser je 500w na 4 oma.I jos sam primetio kad nakacim 2 kutoje pali se limiter a kad nakacim 4 onda se ne pali
Korg60 je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2012, 17:54   #4
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ta Yamaha ne izbaci 2 x 500W na 8 oma, nego izbaci nekih 2 x 350W. Tek na 4 kutije po 8 oma izbaci 2 x 500W snage. Savjet: izbjegavaj bilo kakve grafičke oblike tipa V, zvono i slično na EQ-u, to samo može da pokvari cijelu zvučnu sliku. Nikad nisam koristio graphic EQ na toj mikseti, a izbjegavam ga općenito na svakoj mikseti koja ga ima, osim za neke sitne popravke ako je potrebno i odstranjivanje mikrofonije.

Citat:
Originalno postovano od Korg60 Pokaži Post
ta jamaha je imala jedan kluer koji se palio tek kada limiter dostigne temperaturu
Ne dostiže limiter temperaturu, nego sam mixer.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 10:15   #5
Korg60
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Korg60 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze harepa50 hvala ti puno na savetima.Meni inace ekvilajzer stoji u blago V ili U kako vec i mogu ti reci da mi tako mikser daje najjasniju sliku,ne mogu da ga izostrim na kanalima tako koliko na EKVILAJZERU.Sad mi recite da li podignut ekvilajzer utice na grejanje miksete?Na kanale mi ne pikuje uopste al mi je glavni EQ dignut malo,i mikser radi cisto.Pa me interesuje da li podignut EQ zagreva mikser?Hvala svima koji se jave
Korg60 je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 10:59   #6
ibanez
Žarko Brlja
 
ibanez's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Titel
Godina: 63
Postovi: 122
Downloads: 135
Uploads: 60
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Gitara, aranzer modul
Interesi: Kao sav normalan svet
ibanez ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na preterano grejanje Yamahe najvise utice los napon
struje.Posto ona ima coper napajanje(nema trafo)
koje je osetljivo na pad napona obavezno je da se
koristi korektor napona.Ako radis bez korektora
veliki je rizik da se desi kvar na napajanju, a
popravka kosta skoro kao pola vrednosti miksete.
Los napon bitno utice i na zvuk i onda ne pomaze
nikakvo stimovanje.Dakle bitno je nabaviti korektor
i onda Yamaha radi najbolje i bez rizika od kvara.
Pozz
__________________
Imam godina - nemam novaca,a i da imam... sta kupiti?
ibanez je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 12:27   #7
Korg60
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Korg60 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno.LJudi jel moguce da je napon zagreva tako mnogo?Mada ima logike,primetio sam jel smo svirali u jednom novom lokalu gde je nova instalacija i nije se grejala ni malo.Sledeci vikend smo presli u drugi lokal tu se onako solidno grejala.Kolega je u pravu,to je verovatno zbog struje
Korg60 je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 15:02   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To blago V na eq sto si rekao ne mora da znaci nista, a i ovisi od prostora u kojem sviras, te koji materijal ae da kazem "dominira" u prostoru gdje si. Drugo je ako je prostorija sa obicnim zidovima, a tek je drugo kad imas unutra plocice ili dosta stakla, tako da se ne drzi tog pravila.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2012, 19:23   #9
Korg60
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Korg60 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

DELL hvala ti puno,znam ja za taj sistem upoznat sam ja sa tome i obavezno smanjujem visoke gde je staklo i plocice.Nego me samo interesuje,moze li mi neko reci da li podignut ekvilajzer utice na zagrevanje miksera?Mozda mu daje jacu snagu malo kad se podigne pa se mikser zagreva,ja bas u to sve nisam siguran zato i pitam ima li ko da mi objasni?Mikseta je podesena tako da sam malo digao ekvilajzer,da bih mogao da smanjim kanale,i ni jedan potenciometar na kanalima ni ne ide preko 12 h,cak mi je bass skroz zavrnut,zato sto sam ga podigao na ekvilajzeru.srednjaci mi obicno soje od 10 do 11 po skazaljci na satu,a visoki maksimalno na 12.Opet kazem,zato sam podigao EQ da ne bih morao da opterecujem kanale,jeli kad mi je EQ bio malo vise smanjen palila mi se lampica na kanalu,pa sam se bojao da mi kanali ne pregore,zbog toga sam podigao EQ
Korg60 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije