Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2011, 23:10   #61
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
Kolegu Burlija sam licno upoznao i iz naseg druzenja mogu reci da je iskusan u svom poslu i da zna da prepozna kvalitet i sto je jos bitnije onaj zvuk koji njemu odgovara i treba da bi svoju muziku(i glas)predstavio u najboljem mogucem obliku-i nesumljam da u svom sadasnjem razglasu to pronalazi-sto je dokaz kvaliteta i njega samog i razglasa-slazem se da staz u ovom poslu(sviranje i pevanje)sam po sebi donosi i mnogo razlicitih razglasa,prostorija i situacija-lepe i lose stvari koje to donosi i razne nacine savladavanja problema ili uzivanja u dobrom zvuku-slazem se i da sami muzicari i vokalni solisti imaju razvijenu svest o tome kakav ton zele da imaju od svog instrumenta ili vokala-sto treba postovati i pokusati sto vernije preneti publici bez obzira dali se to nekom svidja ili ne(to je ipak individualna stvar pojedinca) ALI se neslazem da MI koji nesviramo ili nepevamo treba da budemo tihi kada se prica o zvuku i muzici kao sto sugerise kolega Romario i da smo samo tehnicka podrska(mogao bih zakljuciti iz izjava doticnog kolege da smo u stvari samo fizicki radnici ili sl.)jer ipak kako ste vi posvetili dane i godine ucenju i vezbanju nota-tako smo i mi PROFESIONALCI u svom segmentu-zvuk i svetlo isto potrosili toliko vremena u ucenju zakona fizike,akustike i prakticnom radu na svim nivoima ozvucavanja-kao i vi na sviranju na takvim istim mestima.Meni to lici na uzrocno-posledicnu vezu jednakih jer jedni bez drugih nebi funkcionisao ovaj posao.Mislim licno da se ovde vode polemike oko kvaliteta razglasnih sistema i njihovoj prakticnoj upotrebnoj vrednosti-a tu bi obe strane trebale da iznose cinjenice i misljenja bez podcenjivanja iskustva i znanja drugih-bez obzira kog nivoa bila...Podrzavam kolegu Marjana i Nesu u objasnjenju fizickih zakona disperzija horni i nemogucnosti promene toga osim fizickim putem ali takodje naglasavam da iako je ovo ocigledan primer primene psihoakustickih efekata sa ciljem izazivanja utiska prosirenja zvucne slike kod slusaoca to nije uopste bitno-jedino je bitan rezultat njega samog i dali je korisnik zadovoljan proizvodom-u ovom slucaju jeste i kraj.Naravno da i ljudi koji su dizajnirali sve to,pravili,prepravljali ili nesto trece netreba da budu tihi jer bi u tom slucaju i muzika bila jako tiha...
Sinisa ,a i ostali ...

namjerno sam napisao nekorektan tekst ...
Poanta je u tome da se svačiji rad mora uvazavati .
Kada netko sutra bude osporio i tvoje iskustvo i tvoj rad,
romario će reagirati,budi siguran
romario je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 01:54   #62
fica71
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
fica71 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
Danas sam uporedio satelit KV2 EX10 i Verse D Sider 12!
Prvi utisak je da slično rade, možda je KV2 malo "svjetliji" sa više visokih. Međutim Verse ima mogućnost editovanja pa su na kutije koje mi imamo dodati malo visoki tako da kada se aktivira ta opcija po mom subjektivnom mišljenju rade za nijansku konkretnije i bolje. Snage u obje kutije ima napretek i što se više pojačavaju to bolje rade. Prednost Versea je da kada se uključe tasteri Side i Loud zvuk ide i u širinu i pokriva više prostora. KV2 je zgodniji za transport, težina je takođe na njegovoj strani, ali zato je cijenom Verse prilično ispred.
Ipak da bi se donio pravi zaključak treba sistem probati sa odgovarajućim basovima što ja nažalost nisam bio u mogućnosti, nadam se da će uskoro biti prilike i za to...
Pozdrav !
Evo da se i ja ukljucim u raspravu,sada sam procitao celu temu pa sam odlicio i ja da dodam koju pametnu
Posto i sam posedujem isti sistem godinu dana smatram sebe kopetentnim za ucestvovanje u ovoj raspravi.
Na nekim drugim forumaima su gospodin Marijan i Nesa tomic takodje opstruisali i podsmevali se komentarima kolege Burlija a da za to nisu imali nikakav razlog jer je covek iznosio utiske sa svirki koje je odradio na svom sistemu.
Odlucio sam da idem nekim radom kako se odvijala rasprava:

Kolega Burli je napravio malu gresku kada je napisao da je KV2 EX-10 laksi od D:sider 12(KV2 je zgodniji za transport, težina je takođe na njegovoj strani, ali zato je cijenom Verse prilično ispred.)

http://www.kv2audio.com/en/product/e...specifications

Dakle kilaza EX-10 je 22kg
tako da sistem KV2 sa dve EX-10 x22kg=44kg + EX2.2 bas bin od 49kg daje ukupno 93 kg za sistem KV2

Verse D:sider 12 je tezak 20 kg a bas bin 32 kg sto je ukupno 72 kg za ceo sistem,tako da je i u tom segmentu Verse podosta ispred KV2

Tema je do ovog Burlijevog posta bila jako korektna i nije bilo nikakvih zajedljivih komentara,ali tada Burli pravi ,,gresku" (Prednost Versea je da kada se uključe tasteri Side i Loud zvuk ide i u širinu i pokriva više prostora.) ukljucuju se magovi zvuka u sve ode u p.m

Mozda mi obicni sviraci ne umemo da se izjasnjavamo pravilno jer nismo isli u osnovnu skolu za zvuk kao pojedini renteri ali i mi imamo pravo da iznosimo svoje utiske i svoja zapazanja u vezi oprema koju koristimo.
Mozda je sve to prividno kako je rekao Marijan ,mozda su Verse inzinjeri prodali maglu sa tim side i loud prekidacima ali definitivne se dobija promena u tonu sa kojom se pojacava kompletan spektar zvucne slike(nemojte se hvatati ponovo za ove moje reci da vam objasnjavam sta to znaci jer kao sto sam rekao mi ne posedujemo dovoljno znanja da se slizimo strucnim izrazima vec pricamo onako kako mi to cujemo).

Ja bih u ovom slucaju izostavio sve fabricke specifikacije,lazi i istine proizvodjaca opreme.
Ono sto je bitno ja sledece:
Nasim prostackim muzicarskim jezikom Verse je najkvalitetniji razglas u svom cenovnom,gabaritnom,itd rangu na koji sam ja svirao a svirao sam na dosta razglasa koji su bili a i dalje su neki standard na nasim prostorima (tipa Dynacord,Ev,JBL,Mackie,RCF FBT itd) a to je Burlijev komentar tako da se u tome u potpunosti slazem sa njim a vidim i da nismo jedini koji poseduju Verse ,ovo je komentar kolege Darida koji je opisao svoje iskustvo:

(Sad sam stigao da procitam ovaj post i koristim priliku da iznesem svoja iskustva o verse audio d sider15 posto sam postao vlasnik ovih kutija pre par meseci..
Sa orkestrom smo odradili par velikih svirki,bilo je tu postava sa bubnjarem i samo aranzerskih formacija.Verse smo kombinovali sa ev elx 18p aktivnim binom i ponekad sa bose L1 compact sistemima zbog monitoringa,i iskustva su sledeca:
Cist kristalan precizan ton(bez izoblicenja i na velikim snagama)karakterizuje ove zvucnike,Lako za pevanje,daleko baca,nema mikrofonije ispred kutija itd..
Nisam bio u stanju da kupim verseov bin,ali ev se dobro pokazalo i na vecim svirkama mada mislim da je naljbolje resenje njihov wofer od 18"..
Prije njih sam posedovao dosta aktivnih kutija(qsc k12,rcf art 725a,325a,jbl eon g2,mackie smr450 itd)i svaka uporedba sa navedenim zvucnicima bi bila nerealna jer verse je daleko bolji i u kvalitetu i u snazi..
Jos da dodam da smo nedavno uporedili verse d sider 15 i rcf tt25a i ustanovili da u snazi tu su negde,mozda rcf za nilijansu jaci pogotovo u basevima a verse cistiji u visokima i u sredjima,laksi za pevanje.Verse dobro radi i na manjim snagama dok rcf je malo mutniji..Verse ima kvalitetniji ton,i laksi je 10 kg sto nije malo..
Sve u svemu veliki uzivljaj je raditi na njima bila je to aranzerska ili live svirka i mislim da vrede svaki evro..

Sa postovanjem..)


Ovo bi trebali pojedini ljudi da shvate kao informaciju koju je neko kao svoje misljenje hteo da podeli sa clanovima ovog foruma a ne da pljuju i da se kace za neke izjave koje mozda nisu toliko strucne da bi ga napali i osporavali njegove izjave.

Za sada toliko od mene
Dodato:
Posto znam da Nesa tomic mnogo voli RCF evo kolega Darido je bas sa RCF uporedio Verse i to ne sa obicnim RCF vec sa "TT-25A" i ovo su njegova zapazanja


Jos da dodam da smo nedavno uporedili verse d sider 15 i rcf tt25a i ustanovili da u snazi tu su negde,mozda rcf za nilijansu jaci pogotovo u basevima a verse cistiji u visokima i u sredjima,laksi za pevanje.Verse dobro radi i na manjim snagama dok rcf je malo mutniji..Verse ima kvalitetniji ton,i laksi je 10 kg sto nije malo..


ali mozda covek nema ukusa ili mozda nije upotrebio pravi strucni izraz za ovo poredjenje pa nemorate to uzimati za ozbiljno

Promijenjeno od fica71 (17.11.2011 u 02:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
fica71 je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 14:21   #63
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od fica71 Pokaži Post
Pozdrav !



Tema je do ovog Burlijevog posta bila jako korektna i nije bilo nikakvih zajedljivih komentara,ali tada Burli pravi ,,gresku" (Prednost Versea je da kada se uključe tasteri Side i Loud zvuk ide i u širinu i pokriva više prostora.) ukljucuju se magovi zvuka u sve ode u p.m

Fico, nije kolko se ja secam ovde niko nikad rekao da Verse nevalja.

E sad sto se tice nase reakcije na gorenavedenu izjavu kolege Burlija, nadam se da si iz nasih objasnjenja shvatio zasto smo tako reagovali.

Mozda sam ja cepidlaka, Nesa takodje, ali pogledajmo malo realno stvari.

Zvucnik treba preneti zvucnu sliku u originalu, tj izvoru signala. Dobri i losi zvucnici se upravo po tome razlikuju.

Svi dodatci i upotrebe efekata, ekvilajzera i neznam cega jos samo stvaraju iskrivljenje originalne zvucne slike i po mom standardu to nikada nije dobra stvar.

Mozda zavrsava stvar kad se rade tezge, svadbe i slicne manifestacije kad je uglavnom dovoljno dobro samo ako je dovoljno glasno.

Ali ipak ima nas koji drzimo do toga da dobijemo sto bolji i sto verniji zvuk.
Neki imaju mogucnosti i sredstva da izmere sta takve korekcije rade i kakav je stvarno rezultat.

Dakle niko od nas nije reko da Verse nevalja. Mi smo reagovali na nacin tumacenja funkcija, koji je ipak pogresan.

Pozdrav
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 15:24   #64
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Neki se ovdje,(a i na drugim forumima ) pokušavaju predstaviti kao veliki stručnjaci i znalci ...
Bice da tu ima istine.




Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Mi muzičari koji sviramo godinama na velike i male sisteme
sigurno možemo reci kako nekakav razglas radi .Bolje ili lošije
Ne uvijek. To bi trebalo da bude pravilo, ama nije, nazalost. Nije jer... ama znas i sam ko sve svira i ko sve misli da ima pojma o tome a situacija je sasvim drugacija.




Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Oni koji iznajmljuju i prave,prepravljaju razglase morali bi
biti svjesni da su oni samo tehnička podrska muzičarima...
Sto na sto tacno, ko misli drugacije ima velikih problema sa egom. Svako u ovom poslu ima svoje opravdano mjesto.




Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
I kada pričamo o muzici i zvuku trebali bi biti tihi...
'Ajd da kazemo to malo blaze: "nesto tisi". Moras da znas da ima ljudi koji mnogo znaju o svemu tome a ne sviraju i ne pjevaju. Rijetki su, vrlo rijetki... ali ih ima. Sigurno da bi trebalo biti pravilo da neko ko se bavi tim poslom, bar povrsno svirucka i pjevusi. U svijetu je to pravilo... kod nas... nema pravila.

Promijenjeno od tranzit (18.11.2011 u 15:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 15:52   #65
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo citam i gledam zadnjih 15ak postova i ne mogu da verujem sta vidim...
U tih zadnjih 15ak postova samo vidim neka pisanja ko sta moze ,ko ne moze,ko bi trebao da cuti ,a ko ne,ja samo ovo ti si ono...jaooj majko bozja...
A o verse sistemima ,o konkretnim i bitnim stvarima ,opcijama kao npr opcije "side " koju je kolega Burli pomenuo ili bilo koje druge nema ni tracak pisanja...samo prepucavanja ...
Ne mogu da vam objasnim koliko mi je zao sto je tako.

Uvek sam raspolozen za konstruktivnu raspravu,koja ce dovesti do neceg pametnog...a ovo o cemu se ovde pise u zadnje vreme,stvarno nije vredno pomena i gubljenja dragocenog vremena...

pozdravlja vas sve profesor Nenad Tomic
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 16:06   #66
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Profesore, nemas ni pojma koliko si u pravu. Da bi nasao odgovor ko je za to kriv ili zasluzan, procitaj jos jednom tih petnaestak zadnjih postova. Velika je sreca je da ima ipak i takvih kao sto si ti, koji bar pokusaju da vrate temu temi, inace ko zna gdje bi smo stigli sa ovom temom, vjerovatno do prebranca sa suvim rebrima. I... kako bi sa tim Verse, idemo dalje momci.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2011, 01:20   #67
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ispade da svi oni silni inzenjeri po svetskim firmama sto su izmislili sve ovo na cemu gospodo draga svirate stvarno nemaju pojma i treba samo da cute. Kako li uspese svi oni iz JBL-a, RCF-a i tako dalje da ne nabrajam da naprave zvucnike a eto nisu muzicari i nisu niti jednu balkansku svadbu odsvirali. Stvarno mi nije jasno.
Dodato:
Gospodinu Romariu bih porucio da ovde ima nas takvih koji su zavrsili fakultete i obrazovali sebe, i svakidnevno nadgradjuju svoja znanja u oblasti elektronike i akustike.
Verujte takav vas stav je veoma uvredljiv.

Hvala

Promijenjeno od MarjanMilosevic (19.11.2011 u 01:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2011, 01:58   #68
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

MarjanMilosevic:

Zvucnik treba preneti zvucnu sliku u originalu, tj izvoru signala. Dobri i losi zvucnici se upravo po tome razlikuju.

Svi dodatci i upotrebe efekata, ekvilajzera i neznam cega jos samo stvaraju iskrivljenje originalne zvucne slike i po mom standardu to nikada nije dobra stvar.

Mozda zavrsava stvar kad se rade tezge, svadbe i slicne manifestacije kad je uglavnom dovoljno dobro samo ako je dovoljno glasno.


5+ Bravo!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2011, 20:56   #69
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege(i ostali...)odosmo predaleko.....U ovoj temi se pojavljuju dve strane korisnika razglasa i svaka pokusava da prevlada svojim misljenjem drugu-objasnjenja tehnika manipulacije zvucnom slikom se odbija takozvanim estradnim iskustvom ili odbranom tudjeg integriteta muzicara bez obzira na nepoznavanje elementarnih zakona akustike ili elektonike,sa druge strane nepriznavanje iskustva sviranja na razlicitim modelima i prostorima-samim tim i sticanja impresije o kvalitetu zvuka ili makar njegovoj dopadljivosti ili ne za muzicare...Licno mislim da je za kvalitet razglasnog sistema najmerodavnije misljenje slusalaca koji nisu pristrasni i ocenjuju ga kao dobar ili los,glasan neprijatno ili prijatan a jak i sl.,korisnici ce ga oceniti kao lak za postizanje zeljenog tona,lak za transport,izdrzljiv ili obrnuto...Ipak svako neka se zapita sta je to sto jednom bendu ili solisti donosi dobar zvuk-po oceni publike i to pokusa da nadje u svom nastupu,ljudi koji se bave konstrukcijom,postavkom ili podesavanjem sistema ce vam ovde pomoci da lakse do toga dodjete,muzicari da se izjasne oko problema koji im se javljaju prilikom pokusaja da dodju do takvog zvuka i onda smo uspeli da napravimo konstruktivnu razmenu misljenja ovde.Podjednako svi!Nezaboravimo da definiciju dobrog zvuka svi pravimo poredjenjem sa nekim referentnim iskustvom koje smo culi-to moze biti Sade u Areni (K1 L Acoustic)ili Aca Lukas u Krusevcu sinoc(Acoustic Line)-za oba primera i citav spektar muzicara izmedju vazi isti zakon-ton koji instrument u rukama muzicara pravi je osnova-ako je on zdrav-postavljen je temelj za dobar zvuk ali i adekvatno znanje postavke razglasa u startu i koriscenja pratecih elemenata(mic,mixera,eq,compr. i sl) su takodje drugi deo jednacine dobrog zvuka-pa sada sami zakljucite koji je bitniji(ako zelite)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Image091.jpg (83,1 KB, 8x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2011, 21:26   #70
fica71
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2011
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
fica71 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@MarjanMilosevic
Pozdrav

Iz vasih postova se vidi da nikada niste slusali niti bili u kontaktu sa Verse proizvodima pa tako da vasi komentari o kvalitetu njihovih proizvoda nemaju neku tezinu.

[quote=MarjanMilosevic;197263)
E sad sto se tice nase reakcije na gorenavedenu izjavu kolege Burlija, nadam se da si iz nasih objasnjenja shvatio zasto smo tako reagovali.
Pozdrav[/QUOTE]

Kao sto sam vam i u predhodnom postu napisao od muve ste napravili slona bez ikakve potrebe(posebno nesa tomic sa izjavama tipa price za malu decu ,terminator i sl sto je vrsta drskog podsmevanja i omalovazavanja gosp.Burlija,koji to nije nijednim svojim komentarom zasluzio) i odveli temu u raspravu,Burli se nije strucno izjasnio i vi ste ga napali kao da je ratni zlocinac jer toboze on daje pogresne informacije forumasima (ali hvala Bogu vi ste tu da ga sprecite da ne zatupljuje ostale ljude),i to je ok sto ste Vi objasnili kao pseudo efekat koji se stvara kada se ta opcija iskoristi,ja necu da sumnjam u Vasu strucnost i ja cu to prihvatiti tako kao sto ste Vi objasnili sve dok ne dobijem neko drugo objasnjenje od jos nekoga ko je strucan .


Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic
Mozda sam ja cepidlaka, Nesa takodje, ali pogledajmo malo realno stvari.
Pozdrav


Realno stanje stvari je to sto vam trojica ljudi koji poseduju Verse zvucnike iznose svoja misljenja o kvalitetu tog proizvoda i sva trojica vam govore o visoko profesionalnom kvalitetu tih zvucnika (sva trojica imamo svirackog iskustva na raznim razglasima po 20-ak godina i svirali smo na podosta razlicitih sistema raznih proizvodjaca,pa mislim da nam to iskustvo daje za pravo da procenimo sta je manje dobro a sta malo vise) a vi opet nadjete nesto da bi ste se raspravljali .

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic

Zvucnik treba preneti zvucnu sliku u originalu, tj izvoru signala. Dobri i losi zvucnici se upravo po tome razlikuju.
Pozdrav


Upravo ovi zvucnici prenose zvucnu sliku u originalu i to rade dosta bolje od mnogih poznatijih firmi koje su na glasu,i to je ono sto mi tvrdimo i stojimo iza svojih reci i to bez ukljucivanja "spornih" side i loud prekidaca (koje mozemo da tumacimo i na sledeci nacin: u automobile novije generacije se ugradjuje dosta dodatne opreme sa neizostavnim turbo kompresorima koji svakako ne stete tim automobilima,pa tako i ove prekidace mozemo smatrati kao dodatnu opremu koja kada se ukljuce stvaraju veci pritisak zvuka ili strucno kako vi kazete pseudo efekat,pa ko to zeli moze da ga upotrebi.)

Ovo su verujte mi vise nego dobri zvucnici.

negda sam pogresio u obelezavanju mislim da ce se sada bolje videti

Promijenjeno od Ace (20.11.2011 u 03:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
fica71 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije