Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.05.2011, 18:41   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Korg LE midi povezivanje i menjanje boja?

Pozz svima..Povezao sam roland va76 i LE-a midi kablom da vucem kontru za ritam sa LE-a...Sve sljaka ok,samo sto kad promenim boju na LE-u,promeni mi se i boja kontre koja ide u riotam,logicno,i to vec ne lici ni na sta..E sad mogu li nekako da zakljucam boju za kontru na LE-u koju vucem preko midija i da bude ona uvek ista,a ja da posle toga normalno sviram na LE-u i menjam boje,kako hocu,a da se boja kontre ne promeni svaki put kad ja promenim boju na LE-u?ovako ako vucem kontru sa LE-a ne mogu da sviram na njemu,ne smem da menjam boje...I da mogu li i jacinu te kontre koja ide preko midija da zakljucam da se ne menja kad pojacam ili smanjim klavijaturu? hvalai pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 22:31   #2
Nemanjam
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2008
Postovi: 64
Downloads: 533
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Nemanjam befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da to ne moze
Nemanjam je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 01:11   #3
celofan
Početnik forumacije!
 
celofan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 35
Downloads: 214
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
celofan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze ako namestis na korgu na svakoj boji koju koristis u combi-u da ti kontra bude na istom midi kanalu,tako da ce ti kontra sa korga ostajati prilikom prebacivanja boja.
celofan je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 03:17   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dobro znaci namestim u combi na svaku boju recimo midi kanal 10 za kontru...i sacuvam to..a kako da odredim koja boja iz combi ce da bude kontra,a da kad promenim boju ostane ta boja za kontru?hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 03:30   #5
celofan
Početnik forumacije!
 
celofan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 35
Downloads: 214
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
celofan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Boju kontre pozoves iz programa i stavis recimo kao sto si mislio na kanal 10 i tako memorises u combiu svaku postavku,valjda me razumes
celofan je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 03:53   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mislim da te ne razumem...recimo u combi modu...broj 001 mi je klavir...kako sad da namestim da ide kontra na kanal 10,a boja koju sviram na LE-u je klavir kao sto rekoh?hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 04:11   #7
celofan
Početnik forumacije!
 
celofan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 35
Downloads: 214
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
celofan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci boja klavira ti je na midi kanalu 1 ili ch,i ona radi uvek,a kontru namestis na neki drugi kanal i ona se nece cuti dok sviras korg le klavijaturu bez ukljucivanja aranzera,kad ukljucis aranzer pocinje da radi kontra,a kontru ces namestiti na poziciju na kojoj nemas solo boju,bitno je samo da joj odredis midi kanal sa kog aranzer diriguje kontri da svira,ako ti ni sad nije jasno posalji mi privatnu poruku pa cu ti poslati broj telefona i sve objasniti,ja sam nekada imao korg pa50 i triton extrem i vukao sam bubanj,bas,i kontru iz njega,a ujedno svirao sve normalno na njemu,tako da mi je korg pa 50 sluzio samo da salje signal extrem-u i tako od pa50 napravis aranzer sa semplovima,samo su bitni rasporedi midi kanala!
celofan je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 10:31   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ celofan,kako ste ovo pokusali da objasnite niko vas nije razumeo siguran sam. Budite fer prema svima i napisite lepo kompletan postupak povezivanja ako ste to vec radili,korak po korak da i ostali koje to zanima nauce,samo nemojte da objasnjavate da se kontra stavlja na 10. kanal posto je on uvek rezervisan za bubanj,zatim napisite kako eliminisati boju sa aranzera,tacnije kako kolega da eliminise da mu sviraju dve kontre u isto vreme,pa kako da mu se boja ne promeni ako promeni boju na aranzeru,itd...ima tu dosta sitnica a vi to sve vec sigurno znate? Hvala
  Reply With Quote
Star 28.05.2011, 13:00   #9
celofan
Početnik forumacije!
 
celofan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 35
Downloads: 214
Uploads: 14
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
celofan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U koracima cu objasniti pod 1 povezes midi out na aranzeru i midi in u solo klavijaturi.2 na aranzeru mutiras sve instrumente osim kontre i pustis aranzer,onda ces videti koji je midi kanal kontre i boja u solo klavijaturi,e sad mozda odmah neces cuti kontru posto nije pod istim brojem kao na aranzeru,verovatno ce to biti neki drugi instrument,onda vidis koji je to instrument i koji mu je broj u programu na korgu i na njegovo mesto stavis kontru.3 u svakom stilu na aranzeru mora da bude ista kontra da nebi menjao zvuk kontre prilikom menjaja stilova.4 onda da ne bih imao dve kontre na aranzeru mutiras kontru ili je smanjis u efektu u zavisnosti od aranzera. 5 i nakraju je izbacis posebno na neki aux ili ako solo klavijatura nema aux onda na main out r a sve ostalo na out l i na mikseti je jos malo doteras.
celofan je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2011, 13:30   #10
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@celofan
Nikako da te razumem!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije