Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2010, 23:56   #1
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard menjanje semplova na vsampler-u

pozdrav kolege,
trazio sam ovde na forumu temu vezanu za ovo sto mi treba, ali nisam uspeo da nadjem... izvinjavam se moderatorima ako ponavljam temu, nije namerno...
da ne davim mnogo:

1. da li je moguce da se semplovi u v sampleru menjaju preko klavijature (roland exr 5s je u pitanju) npr. kad ukucam 141 na klavijaturi da je to kabina, 012 sax itd... ili moze preko tastature na laptopu, nadam se da razumete o cemu govorim...???

2. mogu li se ritmovi sa pa800 ubaciti u neki software na laptopu i da se preko midi kabla upravlja njima da zvuce kao na korgu i koji bi to program bio??? pretpostavljam da nema, bilo je reci ovde o One Man Band programu, skinuo sam demo, ali nece da ucita pa800 ritam, tako da ako neko zna nesto o tome i ako moze neka napise par reci....

hvala unapred
pozz

Promijenjeno od sell (11.10.2010 u 23:58 sati)
sell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sell za ovaj koristan post:
Mimi* (20.10.2010)
Star 12.10.2010, 00:03   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sto se tice menjanja semplova preko klavijature na vsempleru...naravno da to moze,samo povezi sint i komp midi kablom,podesi midi kanale,i mora da sljaka sve..poz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 00:08   #3
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan$
pozz kolega, probao sam sve u midi opciji na klavijaturi i cackao sam svasta po vsampleru, u pravu si, cuo sam da moze ali ocigledno ne znam kako... povezem klavijaturu i komp i vuce semplove sve kako treba, ali malo mi je nezgodno sto misem menjam semplove, nije bas pogodno za live svirku....
hvala u svakom slucaju
pozdrav

Promijenjeno od sell (12.10.2010 u 00:10 sati)
sell je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 00:13   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mora da moze da se menjaju boje preko sinta..poslusaj moje demo snimke,tu koristim vSempler,i poslusaj boje kako se menjaju, sve to radim preko klavijature,vSempler samo pokrenem i to je to,nista vise ne diram..tako da samo treba da podesis sve kanale lepo i to je to..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 00:59   #5
mikca
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2007
Postovi: 29
Downloads: 1670
Uploads: 8
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 3 Postova
mikca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da bi mogo da menjas boje u v sampleru preko klavijature potrebno je da semplu dodelis adresu.
to ces uraditi tako sto sempl odnosno set ako imas uradjen ucitaas u awave studiju i na sempl kliknes da ga oznacis pa desni taster properties for instrument i tu podesis
midi cco
midi cc32
midi program no
mikca je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, mikca, za koristan post:
sell (12.10.2010), zaggy (09.11.2011)
Star 12.10.2010, 02:13   #6
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mikca
probao sam sad al nesto nece, pokusacu sutra isto... npr. na sempl klarinet sam na midi cco stavio 1, midi cc32 nece nista osim 0, midi program no 1 i tako sacuvao preko awawe...
kad udjem u vsampler/import/i ubacim nekako sempl klarinet kucam ja na klavijaturu 101, 011 i nista samo mi nekad promeni oktavu i to je to... verovatno trebam da napravim taj set ili da sastavim semplove u bank manager-u pa verovatno ce tad moci nesto... btw nesto sam cackao i u midi opcijama na vsampleru, al nema koristi

inace radim na reason-u i misem menjam semplove, sto mi nikako ne odgovara (da se ne ponavljam) i nemam bas iskustva sa vsamplerom, tako da bi svaka pomoc dobrodosla...

i da, ako nekom treba nesko objasnjenje ili nesto u vezi reson-a voljan sam da pomognem koliko mogu...

hvala unapred na pomoci
pozdrav
sell je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 02:28   #7
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisam baš siguran da bi radilo brojčano prebacivanje zvuka...inače kanalno prebacivanje radi, imam Midi kontroler i nekad davno kad sam koristio VSAMPLER učitao sam si 16 zvukova koje sam koristio i mjenjao kanalima na midi kontroleru sve je ljepo radilo...ali mi se VSAMPLER nije svidio jel nema Portamento opciju.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 07:52   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 5014
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 134 puta u 122 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I meni se iz istih razloga nije svidjao Vsampler. Nema ni mono, osim ako ne ukljucis na klavijaturi. Moj ti je savet kolega da predjes na kontakt 3, mnogo jaci program, a i neces imati toliko muke, laksi je za podesavanje.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 12:11   #9
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 594
Downloads: 3617
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni nikako nece da prepozna midi USB kabal,povezao sam juce IS50b,ukljucim Vsampler i nista,ne cuje se zvuk.Instalirao sam DRIVER za MIDI USB ali opet nista!Moze li neko da mi kaze kako da to da napravim?
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 14:41   #10
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok kolege, puno hvala na odgovorima
@yamahapassion da postavim jedno glupo pitanje: jel moram da imam i cubase da bih koristio kontakt ili mogu bez cubase-a da ga koristim???

@nemanja_1982 kolega ko sto rekoh nemam bas iskustva sa vsamplerom, ali recicu ti par stvari mozda i pomogne...
sad ne znam kakav kabl imas, posto neko koristi onaj za game port, a neko za usb
ako imas na usb da privezes onda probaj ovako
onaj deo kabla gde pise MIDI OUT ili samo OUT prikacis na MIDI IN na klavijaturi, a deo kabla gde pise MIDI IN ili samo IN prikacis na MIDI OUT na klavijaturi (ovo ti kazem jer jednom nije hteo isto tako reason da radi, nije se cuo ton pa se ubih trazeci resenje, a u stvari sam pogresno kabl povezao ) i onda na kompu privezes na usb i to bi trebalo to da bude, tako kod mene radi... e sad ako se i tad ne cuje ton onda bi trebalo da u vsampler-u podesis jos nesto u MIDI opcijama, ali tu ti ne mogu mnogo pomoci... kod mene na reason-u samo podesim MIDI IN: USB Midi i to je to... trebalo bi da je slicno i sa vsamplerom... a ako i tad nece probaj onda na klavijaturi u midi opcijama da podesis, sad ne znam kako je to na korgu, ali na exr-u pise "MidiTxRx" (to mu dodje kao sta saljes preko midi kabla ili tako nesto, lupam gluposti, npr. imas STY za ritam, SNG za song KBD za tastaturu, ALL za sve zajedno....)
nadam se kolega da te ne udavih
pozz
sell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije