Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.11.2011, 12:24   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA1x vokalist-stelovanje kao eksterni efekat!

Pozz kljudi...mucim muku vec par dana da nastelujem vocalist na pa1x, ali mi ne ide,tim pre sto ja ne pevam,a i dosad nisam imao susreta sa vokalistima i sl..Elem,nisu mi za sad bitne toliko terce iz vocalista,koliko to da delay vucem iz pa1x na mixer (EFX 8)..Skinuo sam odavde sa sajta neke presete,i probao..Generalno efekti su ok uradjeni,ali nije u tome problem...Problem je sto mikrofon probija,i izoblicava zvuk..Pozadi na pa1x kod ulaza za mikrofon,onaj potinciometar za jacinu mi je smanjen skroz do kraja, jer cim ga i malo pojacam pocne da mulja, grunemikrofonija i sl,tako da je smanjen..Inace rekoh da pa1x koristim kao eksterni efekat,tj, mikrofon ne ide direktno u klavijaturu,vec u mixer, a mixer i klajva povezani...Sad, non stop mi se pali ona lampica odozgo na klavijaturi AUDIO IN,i pokazuje crveno,cak i kad samo pricam nesto ona ide u crveno,retko je u zeleno..To znaci odmah da signal pikuje??? Takodje ne znam kako treba podesiti ona 3 parametra- threshold,ratio i gate...Ispod tih parametara je EQ...taj EQ mi reaguje samo kad pomeram HI frekfencije,ove mid i low uopste ne reaguju...zasto mi se pojacava efekat kad pojacavam ove HI frekfencije na EQ??? KAd udjete u opciju LEAD VOICE i imate tu volume level, taj level je odvrnut do kraja i stoji na 0 Db, i kad je tu postavljen izovlicava glas,dodje plasticno,a kad smanjim taj lvl vokal izgubi i EQ kolko sam primetio,tako da niti ovako niti onako...I celo vreme mi mikrofon probija na razglasu,ne znam zasto,naravno dok vucem efekte iz klavijature,inace ne probija..Znaci ne znam kako da ga nastelujem da valja..Kazem opet,terce mi nisu toliko bitne za sad..Samo bih hteo da vucem delay iz pa1x,i to je sve..efekti kao efekti su ok,ali samo podesavanje oko jacine i dynamike mi predstavlja problem,jer ovde mic moze na hiljadu mesta da se pojaca i utisa,vise ne znam gde je sta...hvala unapred i pozdrav

Promijenjeno od Milan$ (11.11.2011 u 12:26 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 12:37   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da te pitam nesto, koliko ljudi ti pjeva? Jesi li palio vokalist(terce) dok je dvoje ili vise ljudi pjevalo? To ne smijes nikad ali nikad radit!!! ili jedno pjeva(sa tercama) ili svi ali bez terci ukljucenih na vokalistu... Druga stvar koja moze biti ukljucena u problem je ta da ako ti je mikrofon par puta ispao, a bio ukljucen u sint(gdje je vokalist) da je lampica odletila par puta u crveno i moguce da se nesto i pokvarilo, Isti problem imam i ja, cim se malo zaderem probi u kutije katastrofa i to neki cudan glas(to mi se desavalo kad sam probavao onu opciju male to female i ostalo je i dan danas ne razjasnjeno, i evo cak i na moj glas se pocelo desavati)... samo se bojim da mi nije do vokalista(tj. da se nije pokvario)... (javljam se s istim problemom, ali sa nekim predpostavkama, jer je meni mikrofon par puta pao, pa ja stavio gain na 0 ili na 12 sati svejedno probija)... Nadam se pomoci...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (11.11.2011 u 12:39 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 12:45   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala kolega sto si se javio..Terce ne koristim uopste,nikad za sad nisam..tako da nije do toga,terce su ugasene,nije u tome problem...a to se isto desava na 3 razlicita mikrofona, tako da mislim da nije ni do mikrofona..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 14:11   #4
riba_72
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.09.2009
Postovi: 60
Downloads: 767
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 9 Postova
riba_72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da li si mixer povezao sa klavijaturom preko auxa ako nisi probaj pa taj signal vrati na neki kanal ali na tom kanalu nemoj dodavati taj aux već samo na mikrofonu tako da preko send potenciometra regulišeš jačinu ulaza u klavijaturu a izlaz možeš pojačati na kanalu koliko hoćeš,barem tako ja koristim moj vokalist iz pa800
riba_72 je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 14:27   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

da povezana preko auxa, aux1 out uz klavijaturu u omnaj mikrofonski ulaz, pa iz klavijature na out1,nazad u mixer na stereo return..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije