Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2016, 23:41   #171
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znači onaj re.master nije pouzdan?
Još nisam probao...


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2016, 00:10   #172
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac
Ja to radim sa style re-mixer programom.
Citat:
Originalno postovano od romario
Znači onaj re.master nije pouzdan?
Još nisam probao...
Progamičić se zove "Style Remixer" i s njim je moguće kombinirati/kopirati MAIN, INTRO, ENDING ili FILL IN unutar jedng Styla ili između više različitih. Postoje opcije da se OTS, CASM, MDB zadrže ili brišu, da se po želji automastski postave GM soundovi.

Ponovit ću, Cubase iz više razloga NIJE odgovarajući software za obradu Yamahinog Styla. Jedan od njih je trajno gubljenje CASM podataka. Njihovo izdvajanje iz Styla i ponovno vraćanje koje spominje @pekilik i koje sam ja davno opisao na ovom i još jednom drugom srodnom forumu, danas više nikako nije dobro rješenje. U ono vrijeme kada nije bilo boljeg načina i odgovarajućeg softwarea, ovim postupkom se moglo nešto učiniti ali uz svjesno gubljenje opcija koje dolaze sa SFF2 protokolom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2016, 09:10   #173
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

OK,

hvala smuchac .

Nisam dobro prepisao ime programa casper,
ali smo se na kraju razumjeli .
Možda mi je u mobitel ponudio opciju rijeci ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2016, 01:10   #174
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako napraviti style 5/8, 7/8, 9/8, 11/8 ...

Kada želimo napraviti vlastiti Style koji ima nepravilnu mjeru (netko je zove neparna mjera), onda možemo imati problem. U odabiru STYLE CREATORA se nude opcije 2/4, 3/4, 4/4, 5/4. Nedostaje onaj česti 7/8 ritam, ili 9/8. Najjednostavniji način da dođemo do cilja jest ubaciti u klavijaturu neki već napravljeni ritam koji ima mjeru koja nam je potrebna. Ostalo bi trebalo biti lako. Ili po vlastitom ukusu obraditi ovaj što smo ubacili ili brisati njegovu traku po traku i svirati vlastite motive. Ritmove raznih mjera možete skinuti iz download sekcije i koristiti ih kao startnu osnovu.

Za one radoznale koji bi željeli naučiti više, pokušati ću objasniti ovu situaciju. Kako to da postoji 9/8, a ne nudi se mogućnost njegove izrade u samoj klavijaturi? Princip je veoma jednostavan i najlakše ga je opisati brojevima. Svaka doba je podjeljena na 1920 dijelova, tkz. ticks. Kada notu smjestimo na sami početak dobe onda se ona nalazi na 0000 ticks. Ako je nota smještana na sredini dobe, onda se nalazi na 0960 ticks (1920:2=960).
Jedna doba = 1920 ticks, četiri dobe = 7680 ticks (1920*4=7680).

Sada je lako izračunati raspored udaraca za bilo koju nepravilnu mjeru. "Ovom matematikom" možemo unutar jednog Styla miješati različite mjere i na svaku varijaciju postaviti drugačiju. Još jedino preostaje uskladiti brzine za svaku varijaciju i "nemoguća misija različitih mjera u jednom Yamahinom stylu" je gotova u tren oka.

Ova tema "spava" skoro 4 mjeseca, pa rekoh, da je malo probudim iz mrtvih i usput pomognem onima koji se srame (ili ne žele) pitati.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
didda (13.05.2016), sudbina (05.08.2017)
Star 26.04.2016, 08:37   #175
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram pohvaliti Casper-a za ovu temu. Sto se mora, mora se
Ono sto bih ja istakao kao prednost editovanja midija u Cubase (meni licno) je odlicna i pregledna manipulacija notama u slucaju da ako npr unutar 4/4 takta imamo i pravilne sesnaestinke, kao i triole, ili shuffle formu. To najvise radim kada su u pitanju kompleksniji fill-ovi na bubnju ili varijacije, jer Tyros sam po sebi, kada se odredi vrsta kvantizacije u style editoru, kvantizira sve odsvirane note, i koje treba, i koje ne treba.

Ne znam gdje bih napisao ovo, a nisam nigdje vidio da ima. Nije vezano za izradu ritma, nego za kontrolu. Ukoliko zelimo da nam u toku sviranja ostane u style-u samo bubanj, a da ne gasimo ACMP, dovoljno je pritisnuti tri tipke jednu uz drugu unutar style split regiona, npr C C# D. ACMP ostaje ukljucen, dok drum&perc trake uredno sviraju, a na ekranu nam pise na mjestu akorda cancel. Zgodna fora. Ako je vec negdje bilo - brisite


__________________

Promijenjeno od casper (26.04.2016 u 23:42 sati) Razlog: smanjena slika
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2016, 10:42   #176
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je negdje na forumu pisao taj tips&tricks. Nije na odmet ponoviti, jer Fata je Fata al' dvaput je dvaput
Uz to, ako se pritisne i bilo koja četri tona uzastopce (C C# D D#) onda svira samo drum i bas linija.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg resize1.jpg (89,8 KB, 168x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (18.05.2016 u 01:24 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2016, 01:31   #177
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard StylaMagic editor za Style

Na temi Računalo i Yamaha sam u prvom postu spomenuo programčić s kojim se mogu obrađivati Stylovi. Radi se o komercijalnom programu StyleMagic, a autor je firma MidiSoft koja izrađuje editore za midi i Style. Postoje Style editori za Rolanda, Korga, Ketrona i Yamahu.
Prokomentirat ću malo ovaj za Yamahu, StyleMagic YA.

Program sadrži sve potrebne alate za manipulaciju, izradu i obradu Styla. Sučelje je pregledno i s njim je lako raditi. Ipak, da bi se pravilno upotrijebio potrebno je određeno predznanje o strukturi i načinu funkcioniranja Styla. Nakon pozivanja Styla u njega su odmah vidljive Sekcije (MAIN A, B, C, D, Fill in ...) i klikom na ikonu ulazimo u Channels Mangaer (slika 01). Ovdje možemo djelovati na bazične funkcije, transponirati trake, preslušavati ih i određivati raspon nota.
Druga ikona nas vodi do Mixing Console (slika 02)gdje je opseg radnji nešto veći. Odavde ulazimo u Voice ili Drum editor (slika 03) za željenu traku, a podešavanja su prilično jednostavna i logična. Djelujemo na instrument i s onim parametrima koji nisu dostupni u klavijaturi. Iz mixing console možemo doći do CASM podešavanja (slika 04). Dostupna su sva ona podešavanja kao i u samoj klavijaturi ali postoji dodatak s kojim se može napraviti Chord Switching. Dobar i pregledan alat, pogotovo zato jer ima defaultne postavke i opciju Copy Paste kojom možemo jednostavno i brzo obraditi svaki kanal Styla po želji.
Preko taba Event List dobivano pregled svih informacija unutar Styla. (slika 05) Odlična opcija za uređivanje, a prije svega dodavanje SysEx podataka.
Preko zadnje ikone dolazimo do Multieditora (slika 06) u kojem možemo vizuelno pregledavati i baratati upisanim notama i ostalim informacijama.
Zadnji tab OTS manager omogućava manipulaciju s OTS koji su pridruženi Stylu. (slika 07)

StyleMagic odlično barata s oba formata (SFF1 i SFF2) i kao pomoćni programčić bi mogao poslužiti svakome onom tko za njega želi izdvojiti 50-tak eura. Ako ga usporedimo s "free konkurencijom", StyleMagic ima jedinu prednost što se sve nalazi u jednom programu. S druge strane, sve njegove funkcije ali i nešto više od toga pruža nam kombinacija MixMastera s nekom MIDI editorom poput XGWorksa ili Cakewalkom.

Vidim da je zainteresiranost članova za ovo područje pala, pa je dobro malo probuditi duhove.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 01channel manager.jpg (94,0 KB, 141x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 02 mixing console.jpg (91,3 KB, 139x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 03 voice editor.jpg (86,0 KB, 137x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 04 casm1.jpg (78,8 KB, 136x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 05 list_cr.jpg (92,1 KB, 137x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 06 multieditor.jpg (89,9 KB, 139x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 07 ots.jpg (87,6 KB, 135x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
didda (18.05.2016)
Star 18.08.2016, 11:32   #178
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pratite temu, primjetit ćete da neki članovi preferiraju Cubase za editiranje Styla. U više navrata sam istaknuo da to nije dobro rješenje, a sada bih (ponovo) naveo razloge zbog čega je tako. Cubase je odličan software kojim možemo lijepo uređivati MIDI podatke. Osnova Styla su upravo ti MIDI podaci ali isto tako znamo da bi Style dobro funkcionirao, neophodni su ispravni CASM podaci. I tu leži osnovni problem kod Cubase programa. Ako Style unesemo direktno (napravimo import) u Cubase, obradimo ga i pohranimo promjene u novi Style, svi CASM podaci koji su se nalazili u izvornom Stylu će nestati. Da bi Style ponovo osposobili potrebne su intervencije i novi unos CASM podataka. To je složen postupak za koji je potrebno poprilično znanja. Prije 5-6 godina je bila praksa da se CASM iz izvornog Styla izdvoji kao poseban fajl i nakon obrade vrati nazad. Tada je to bilo dobro i ujedno jedino rješenje ali ono se odnosilo samo na Stylove koji imaju SFF1 strukturu. Dakle, samo stariji modeli Yamahinih aranžera. Pored toga, moje iskustvo je pokazalo da se prilikom ovakvog izdvajanja CASM-a Style nije radio isto kao izvorni i da su bile potrebne dodatne intervencije.
Pojavom SFF2 formata stvari su se malo iskomplicirale. Na sreću, problemi s CASM strukturom prilikom obrade Styla su ubrzo riješeni na elegantan način korištenjem free programa MixMaster. Obrada u istom ne narušavala CASM strukturu kod SFF2. Tim više, MixMaster može poslužiti i kao "most" preko kojeg Style prebacujemo u neki MIDI editor, obrađujemo ga i vraćamo nazad u MixMaster. I sada se vraćamo na problem Cubase softwarea. Iz MixMastera je tako moguće prebaciti Style u Sonar ili XGWorks ali transfer u Cubase nije moguć.
Dakle, moja je preporuka da se zbog navedenih razloga izbjegava obrade Styla Cubase programom.



Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
qiqone (30.11.2017)
Star 10.10.2016, 23:15   #179
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drugari, ima jedno pitanje.
Nije mi jasno zasto ritmove koje sam radio u Style works universal, kada sviraju INTRO ili ENDING (koji su postaveljeni na playback), ako drzim akord C major sviraju nepravilno, a ako drzim akord C M7 zvuce kako treba?
Da li moze da se C majord postavi kao default unutar same klavijature ili mora to da se ucini kada se radi sam ritam?
Ja sam pokusao da na jednu style gitaru promenim u STYLE EDITOR C M7 u C major, al kaze da je mora obrisati, pa da onda promeni to, a ja zelim samo da je selektiram i da promenim akord.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2016, 23:39   #180
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problem se javlja zbog pogrešnih postavki unutar CASM-a. Program Style works ne odradi kako treba pa je potrebno postavke promjeniti ručno.
One se mogu mijenjati u klavijaturi ali i s programom "CASM editor". Sve o CASMu možeš pročitati u 29 postu pove teme.

Ne možeš napraviti promjenu iz Cm7 u C major jer je ritam zaključan. To možeš riješiti tako da ga u računalu otključaš s programčićem "Style Unlocker".
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (11.10.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije