Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.10.2015, 13:25   #451
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Soft-aranžer pioniri" su odavno prisutni, ali to nije tema ove teme. !!!
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2015, 22:30   #452
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bitne razlike između tyros 4. I. Tyrosa 5. Verovatno je ova tema već postavljana al na telefonu tražim pa mi je nepregledno i sporo. Planiram da kupim četvorku al pronadjoh u oglasima peticu prilično povoljno. Zanima me da li postoji neka velika razlika u saundu ili je to nezanemarivo i šta je to zbog čega bi trebalo izdvojiti više para za peticu???
drzof je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2015, 22:52   #453
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam koliko košta taj Tyros5 ali realna/tržišna razlika u cijeni je oko 50% vrijednosti.
Vrijedi malo utrošiti vremena, pročitati ovu temu i donijeti pravilnu odluku. A to možeš jedino sam.
Bitna razlika je u kvaliteti i broju tvorničkih soundova, u Audio Stylovima, načinu unošenja materijala (YEM), broju CUSTOM mjesta i još "nekoliko sitnica" u korist Ty5.

Ovdje pogledaš video, a ovdje tehničku usporedbu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2015, 23:25   #454
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ima i ova tabela koja upoređuje Tyros 2, 3, 4 i 5:

http://pianoandsynth.com/yamaha-tyro...ros3-v-tyros2/
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2016, 18:08   #455
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Juce sam morao vratiti sistem na racunaru u 11-ti mjesec prosle godine (tad sam pravio zadnji image sistema). Kad sam otvorio YEM, pokazalo se stanje iz tog perioda. Skopcao sam klavijaturu, i dalje stoji to stanje, iako sam u medjuvremenu pravio radikalne izmjene u sadrzaju. Postoji li neko rjesenje da se sadrzaj u YEM-u update-je shodno stanju u klavijaturi, ili je to jos neka od Yamahinih nebuloza.
Dodato:
Da budem tacniji - imam CPI file (fajl sa svim pakovima) sacuvan na stiku i na drugom disku. Koliko vidim, a ne vjerujem da to vidim, ne postoji opcija import CPI u YEM. Dakle, ako kojim slucajem nemate spasene pojedinacne pakove(kao ja), a ostanete nekim slucajem bez racunara/sistema - sjebani ste, iako imate pack fajl koji ste ucitali u klavijaturu uredno sacuvan sa svim podacima. Sama cinjenica, da prilikom paljenja YEM-a nema niti poruke da se sadrzaji ne poklapaju, pokazuje koliko je ovo retardiran i nepraktican princip, koliki je ovo promasaj, i koliko je Tyros 4 u ovom domenu nadmocan nad ovim najblaze receno idiotlukom. Jedino cemu sada mogu da se nadam, je da neko skonta kako rastaviti CPI file na sastavne dijelove (zasebne packove), a s obzirom koliko je to sve zapetljano, u to nesto cisto sumnjam.

Promijenjeno od Sky Net (17.02.2016 u 19:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 01:19   #456
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno razumijem tvoju reakciju ali nisi u pravu kada za izgubljene podatke kriviš Yamahu. Trebao si napraviti backup u obliku CPF fajla, pospremiti ga na sigurno i sada bi imao materijal za daljnu obradu u YEM-u.

Ovaj CPI nećeš moći ni na koji način unijeti u YEM.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 02:12   #457
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Podaci nisu izgubljeni Casper. Hoces da ti postavim pack? Ne trebas me ubjedjivati. Da su majmuncine iz Yamahe normalni kao sto nisu, ovo svo sranje ne bi ni trebalo. Podaci su tu, zivi zdravi - eno ih u klavijaturi i na stiku, i na kompu. Samo zbog jednog smeca od softvera zvanog YEM ja ne mogu da im pristupim. Da ponovim jos jednom - sam fakt da se klavijatura uredno povezala sa YEM-om iako sadrzaji nisu isti?!, pokazuje koliko je to jedan glup softver. Editing u njemu je glup, njegovo postojanje je totalno suvisno, jedan bespotreban komad softvera izmisljen samo da bude predstavljen kao "novitet", koji niti olaksava stvari niti ih pojednostavljuje. I ne treba mi niko pricati sta je YEM niti kako radi, imam ga od kad i klavijaturu. Srecom imam dobro pamcenje, pa cu jos jednom sjesti, izdangubiti dooosta vremena, i uraditi sve nanovo. Ali mi ne pravdaj Yamahu, jos manje mi pravdaj YEM. Podaci su izgubljeni kada se klavijatura formatira, YEM obrise, i obrisu packovi. U ovom slucaju ja imam podatke, sve packove, u CPI fajlu s kojim mogu da se slikam, jer su u Yamahi dovoljno mutavi da ne pomisle da neko mozda moze ostati nekim slucajem bez podataka na racunaru, ili samog racunara. Isto kao kad spasim projekat u Cubase nakon exportovanja pjesme, i to je to - taj fajl projekta vise ne moze da se otvori. Nevidjena glupost. NEVIDJENA!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 02:28   #458
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kažem ti, ljutiš se bez razloga na Yamahu, a izgleda da si pomalo ljut i na moju sugestiju kada tvrdim da je greška u tvom postupku.

Da si pažljivije pročitao manual, vidio bi na 10. strani opis kojeg ti očito nisi odradio. Da si ga napravio, sada ne bi ponovo skupljao materijale s raznih diskova i slagao vlastiti pack iz početka.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg export pack.jpg (82,0 KB, 88x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 03:39   #459
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Legendo, ja ne kazem da nema i moje krivice. Isto tako, ne moras me ubjedivati (niti to mozes) uopse u potrebu postojanja YEM-a - nismo u 98-oj godini. Niti je Tyros prva klavijatura koju imam, niti jedina na kojoj radim. Obrada podataka na T5 je UBJEDLJIVO najgluplji postupak za koji ja znam do sada. Necu da se ponavljam oko cinjenica, posto na ovom mjestu, ocigledno se ne moze reci da nesto u vezi Yamahe nije ok. Sve je super, sve krasno, i sve prakticno do p**** materine. Za sve ima rjesenje, cak i kad nema rjesenja. Nemamo se uopste vise potrebe raspravljati, jer rasprava niti je kontruktivna niti korisna. Casper, samo cu ti JEDNOM reci da nisi jedini koji imas mozak ovdje, i iako te mnogi smatraju "magom" za Yamahu, reci cu ti samo da ti je "sugestija" totalno bezvezna i bespotrebna. To sto si nasao stranicu u manualu, ne znaci da poznajes materijal niti tematiku, i uopste ne vidim potrebu da rasipas svoje "znanje" oko softvera sa kojim koliko ja znam, ni ne radis. Svako dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dodato:
Dosao sam sa svirke prije neka dva sata..i iskren da budem, nema spavanja nocas. Ceka me peglanje sa YE-B-om po ko zna koji put,cekajuci da se obavi famozni format..i evo naglas razmisljam. Jednu korporacija, koja u plasticno, jeftino kuciste, ugura HDD koji je spojen na maticnu preko USB-a, nagura fetusne audio ritmove, naprave izgovor da se ni custom voice ne moze obraditi u njoj nego te nakace na racunar kao idiota, prepakuju sadrzaj predhodnika i dodaju par novih gluposti i tako dalje i tome slicno. Moram priznati da su to umjetnici, koji uspijevaju za to sve naplatiti ogromne pare. Skidam kapu. I naravno, ja sam jedan od konzumenata. Ovo je zadnji put, da gubim vrijeme zbog ovakvih stvari. Zadnji. Nemam vise niti volje niti snage, a ponajmanje imam vremena za ovakvo dangubljenje i koprcanje. Iscrpio sam sve svoje resurse vezane za strpljenje i razumijevanje stvari koje su mi uz sav trud nerazumljive. Hvala Bogu i posla ima, jer je T5 za manje od godinu dana uveliko otplacen. To donekle umanjuje tragikomediju zvanu Yamahina politika, a ne umanjuje niti moze vratiti moje zivce i moje vrijeme. Umorio sam se od piskaranja po forumima koja ne sluze nicemu, od raspravljanja sa ljudima koja ne vode nicemu, nekih glupih virtualnih tenzija za kojima nema nikakve potrebe, a do njih dodje, burnih reakcija.. Ne cvatu ruze ni kod drugih firmi, nigdje i nista nije bajno niti savrseno. Ali ono sto sigurno znam, je da uz ovakve postavke i ovakav nacin rada na koji sam primoran, i o cemu sam pisao u mnogo postova - ovo je definitivno moj zadnji Yamahin aranzer za dugo, dugo vremena. Bar u danasnjem vremenu izbora ne fali. Toliko od mene na temu zvana Tyros 5.

Promijenjeno od Sky Net (18.02.2016 u 06:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 09:19   #460
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 787
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dragi,obojica ste praktički u pravu i to sve stoji. S druge strane,to ti ne daje ovlasti da si pomalo i bezobrazan s tendencijom na nešto gore. Nije Yamaha sveto tele niti je Casper gospodar prstenova, ali podcjenjivanje nečijeg znanja koje je uistinu opipljivo i nadasve korisno na ovome forumu gdje ga Casper u svi mi ostali,u skladu s onim koliko ga imamo,dijelimo.
Da skratim, digo si se na stražnje noge jer si frustriran i znam kako ti je. Oko toga sam već 15 godina (software) po kompjuterima i masu toga mi je pred očima nestalo em zbog mene,em zbog glupa softwarea. Malo smiri tenzije. Eto. Živio!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije