Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2012, 14:30   #151
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...iskreno mislim,da je to bas i problem,jer velika vecina ceka na tudje setove,kojih trenutno za KETRON-a nema,pa samim tim i ne mogu da rade,a sa druge strane cekaju da neki "od nas",izbace novi ritam i za PA2x pro,o PA3x da ne pricam! (...kazem neki od nas,jer smatram da svako od nas ko se ukljucio u ovu temu pravi sebi sam bar ritmove (bar toliko) ...za sebe i marco7 mogu da garantujem)....tako da mi ne bi bio nikakav problem,Sound je super,treba joj dati vremena
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 15:06   #152
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.171
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Usporedba novijih modela najviše klase od Korga, Yamahe ili Audye sa srednjom klasom bilo kojeg proizvođača nema nikakvog smisla. U stvari, takva usporedba je plod taštine, neznanja ili nemogućnosti da se razluči što je stvarno bolje i kvalitetnije. A pogtovo nema smisla uspoređivati klavijature koje su proizvedene prije 10 i više godina s današnjim top modelima.

Ima jedino smisla (ali opet samo djelomično) uspoređivati klavijature iste klase iz istog vremenskog razdoblja. Kažem, samo djelomično. Ono što se ne može mjeriti u ovakvim raspravama jest količina vremena, energije i znanja onoga tko koristi neku klavijaturu. A upravo ta komponenta u najvećoj mjeri određuje da li će neki "novi stoj" zvučati bolje ili lošije.

Volio bih da se pokrene argumentirana rasprava, s vlastitim viđenjima i razmišljanjima, umjestoovog smiješnog prepucavanja "čiji je veći".

Nadam se da @tyros2 neće propustiti odgovoriti na moje pitanje, što je s pratnjm koja ponekad "prekida i preskače". Da li je problem u lošem stylu, krivo odsviranoj lijevoj ruci ili "sporosti " Audya softwarea da odradi naređeno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 15:20   #153
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3442
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od skoricnik Pokaži Post
4. Balkanska bolest (GOLF 2 sindrom).
Nazalost, jasno ko dan...

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
U vreme konvertera i svega sto proizvodjaci rade da bi pojacali prodaju znaci to uopste ne bi trebalo da bude problem a i druga stvar onaj koji ne ume da osposobi klaviajturu za sebe i svoj rad onda mu nista ne treba tako da to nije opravdanje zasto nije osvojeno trziste?
Naravno da ne bi trebao da bude problem, ali nazalost jeste. Veoma prost razlog, recu cu bukvalno i sirovo pa kako ko shvati: Vecina muzicara kod nas nije za nista drugo osim da pritiska registre na harmonici i tako menja svoj zvuk. Ljudi su jednostavno tehnoloski nepismeni!

Ne moze se od nekog takvog ocekivati da zna da podesi de esser, da zna da cemu sluzi Q na ekvilajzeru, da otkuca ritam, a kamoli da pricamo o tome da se imalo razume u produkciju kako bi uradio dobar mix ritma. Kada bi pitao vecinu sta su tranzienti i harmonici, oni bi pomislili da to ima neke veze sa harmonskim molom (a ima oni koji ne znaju ni sta je harmonski mol)...

Ima i ljudi kao sto si ti Marko koji poseduju znanje, ali oni prave zvuk kakav se njima svidja kao sto si ti uradio sebi. Ne sumnjam u to da je Audia dobra klavijatura i da vredi toliko novca, ali trziste kod nas za nju je malo. Niti ima mnogo ljudi sa znanjem koji bi je kupili i sredjivali za sebe, a jos ima manje ljudi koji su spremni da je kupe i dodatno plate nekome da sredi tu klavijaturu za njihove potrebe.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od milepsr (18.04.2012 u 15:21 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 16:53   #154
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postavljeni demo iskreno receno je OK ali nista specijanlno...PA3X moze isto tako i jos bolje da zvuci bez ikakvih problema...
JEdan generalni komentar u vezi Ketron aranzera....I ovde u USA Ketron aranzer je u pozadini u poredjenju sa Korgom i Yamahom iako se generalno aranzeri ovde retko upotrebljavaju za svirku uzivo....
POstoje razni forumi o istoj temi i ovde....
Misljenja su podeljena ali generalno izgleda da tehnoloski Ketron aranzer ne moze da prati development i tempo kojim Korg i Yamaha koracaju napred....
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 16:55   #155
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo SKORICNIK...Na 4-om razlogu...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 17:43   #156
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=casper;213420]Lijepo to radi, meni se dopada. Pogotovo se istiće kvalitetan bubanj i bas. Volim čiste i prirodne činele, a to se čuje pogotovo na pjesmi Nije svejedno. Distorsion gitare su .... Hmm, ne znam, možda previše "plivaju" one u pratnji styla. I loše su quantizirane u onom dijelu poslije 0,38 pa "preskaču" kod promjene pratnje. Ali zato rade vrhunski acustic gitare u Kruška, međutim opet čujem "preskakanje" 0,48. Da li je to do lošeg odrađenog styla ili klavijatura loše odradi netočnost lijeve ruke? Pogledaj što je s tim.

Ja mislim sto se tice tih gitara da nisu dobro snimljene ili kako si rekao quantizirane,i zato preskacu na nekim mjestima...Znam jer se to i meni desavalo kad snimim i napravim neki ritam na ovom mom Ketronu SD3,a kad ubacim neki ritam koji je kako treba napravljen sve radi bez problema...Znaci 100%je do toga...Treba vise puta usnimavati sve posebno i svaki put probat dok se ne uleti kako treba u takt...bar ja tako uradim a to sa quantizaciom jos nisam ni ja skuzio kako ide,a probao sam i bude jos gore ili ne znam kako se radi.

Sto se tice zvuka Audye meni se svidja posebno kako rade bubnjevi i gitare,a moze to sigurno jos bolje,samo treba vremena i ljudi koji ce to odraditi kako treba...Mislim ko se razumije u pravljenje ritmova to je moje misljenje,a klavijatura ko klavijatura Nova i sigurno da je dobra i bolja od starih modela,bar po novim mogucnostima ako ne vise...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 20:08   #157
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

moja lijeva ruka je pogresila nije do ketrona a bit ce jos snimaka ja necu da hvalim ketron ni tyros ni kork ali ja uzivam na svirci kada radim na nju jer nemam "SLIKU" zvuka kao ostali!!!!
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 20:46   #158
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.171
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To i jest bit, da se uživa svirajući.
Pustimo na stranu prepucavanja koja je bolja, a pogotovo koja bolje zvuči. Sve je to vrh tehnologije i bez obzira što su ti modeli možda i precijenjeni, svi volimo imati zadnji model. Bez obzira na cijenu. Pa zar ljudi ne kupuju automobile sa hrpom opreme, viškom snage i ugrađenim raznim čudima, a voze se od mjesta A do B isto kao i u nekom starijem autu. To ih čini sretnim i ako imaju novaca, zašto ne bi.

No, vratimo se na point. Meni se ipak čini da je ono "preskakanje" preočito, bez obzira što postoji greška u preciznosti lijeve ruke. Hoću reći, čujem da se radi o vrlo maloj pogrešci u tajmnigu pritiska lijeve ruke. Da li je Audya toliko osjetljiva da reagira i na to? Ili se negdje u postavkama može podesiti ta opcija? Na T4 postoji opcija koja to regulira ali samo u SYNHRO STOP modu. Koliko god pokušavam simulirati pogrešku, bez obzira na vrstu Styla, ne uspijeva mi napraviti takav barke kao što čujem na tvom snimku.
Ne solim pamet, pitam samo. Možda pomogne u daljnjem radu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 20:48   #159
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kod arapa je stvar vec obrnuta, nema boljeg sviraca koji nema ketrona toliko o tome i nasim navikama klavijatura je onoliko dobra koliko se truda u nju ulozi i to je to
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 20:48   #160
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Drugar uopste ne sumnjam da uzivas u svirci i da ti je puno srce i tqko i treba!To je dobar aranzer i odlicno radi a js sam se samo oglasio po pitanju pljuvanja drugih proizvodjaca bez ikakvih argumenata!Ja sam lepo u jednoj od tema naveo prednosti,mane i nedo uporedo i te moje argumente je obrisao jedan strucnjak koji u zivotu nije video ni jedan od pomenutih aranzera pa ne bih sada oprt da trosim reci!Znaci po stoti put ponavljam nemam nista protiv Audye samo sam komentarisao po pitanju pljuvanja nekih drugih modela
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije