Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.07.2011, 11:06   #411
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa Vuletom,dajte snimak i kraj.Iskreno mislim da dati 1000 i kusur evrica za bolji vokoder na pa3 ne isplati se i gomilu podesavanja od kojih mozes jos vise da zbunis samog sebe i zaboraviti kako to treba stvarno da izadje,po svim snimcima koje sam dosad cuo zvuk u globalu nisu nista promenili,to je taj zvuk sa dvojke...Da se razumemo bolja je trojka ali ne za toliku razliku u ceni!!!Ja se ne bih zurio da imam pa 2x
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:11   #412
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zasto neko ne uzme pa2x i 3x ..da snimi jednu istu stvar sa obe klavijature,
da uzme maximum sa obe klavijature i da to snimi i postavi,pa da cujemo te napretke u koje nam doneo pa3x,i da uporedimo.
Ne znam koliko bi tako nesto bilo merodavno,ali ovako svako ce da prica da je dobra ili losa,da opravdava cenu ili je preskupa.
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:17   #413
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa nista eto vi napravite na vasim klavijaturama neka zvuci kao Pa3x i ja cu da vam poklonim moj istog momenta posto je to isto po vasoj prici,useri svakako ne uticu na zvuk.promena rasporeda dugmica i "fabricke boje" koje niko ne koristi i to! Nekim slucajem sam morao da dodjem na more da radimu u lokalu kod burazera od nekih mojih drugova i odradih jedno 10 noci sa nekim ljudima sa estrade i vidim da oni ne pricaju kao vi a pogotovo ne neki od njih koji su poveli svoje klavijaturiste!Ulaziti u raspravu necu ali evo ja kazem ovako!I5s MI JE ZVUCAO JUTROS BOLJE OD PA3
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (28.07.2011 u 11:19 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:18   #414
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo o tome I govorim,zamstiti I jednu I drugu kljavu pa da vidimo.
@svrakan
E brate da mi je takav posao kao tvoj radio bih 24 sata!

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:27   #415
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@Simeke
Realno dovoljno je ovo-
Pa2xPro je ugradjen Master EQ koji sa kojim ne mozes pogoditi odredjenu frekvenciju i ide na gomilu!Kod Pa3 je Master EQ sa kojim mozes pogoditi najsitniji detalj,znaci tacno izvuci neku frekvenciju koja pravi guzvu i smetnju u kompletnom aranzmanu!Meni je to sasvim dovoljno da napravim bolji zvuk za 15% nego na Pa2xPro...Verujte mi veliko je 15% i to vidis kad se namontira druga klavijatura pa ti grunes posle njega!
Pa3x ima najnovije efekte i bolje i vise efekata(a "svi" znamo koliko znaci dobar efekat) i mozes sloziti i editovati vise i mnogo bolje efekte nego na Pa2xPro sto moze dovesti do poboljsanja zvuka jos nekih 10% i plus onih 15% to je 25% i mislim da je to vec vrlo vrlo osetna razlika u zvuku i eto da ne bih isao sad u sirinu ovo je sasvim dovoljno da dam par argumenata kako ce Pa3x da zvuci bolje nego Pa2xPro!A kad dodas na sve to noviji editing bubnja i to nego na Pa2xpro opet idemo jos dalje u tom pogledu . . . Jel' ovo sto sam napisao nerealno???
Izvolite na svirku da cujete razlike . . . VENI,VIDI,VICI
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (28.07.2011 u 11:29 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:33   #416
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zaboravio sam da napisem sta mi se jako svidelo,ima dosta dnc novih boja koje rade jako dobro,mada za moj nacin svirke najvise mi se dopala Lead guitar DNC koja je za pratnju u rock ritmovima jako dobra i nema potrebe za semplom,to se najbolje moze cuti u fabrickom ritmu Open Rock 1,zatim nekoliko saxofona novih dobrih,bas gitara,violina je bolja,ima opasna usna harmonika,ima desetak novi drum kit-ova sa amb. forom,i bas bih tu voleo da neko pokaze kako moze da zvuci pa3 fabricki,malo da oboji neki fabricki amb kit sa eq i da cujemo.Znaci ponavljam nisam protiv pa3x daleko bilo,verovatno cu ga i ja jednom kupiti,ali bih voleo da cujem neki snimak koji ce me razuveriti.E sad na youtube ima jedan snimak rumbe sa pa3,i tu se desava jedna neobicna stvar,covek pusti bubanj i radi super,ma extra,al kad je uhvatio akord i bas je dobar i kontra ma sve,ali kao celina se nista ne slaze,ja se nadam da cu u skorijom buducnosti biti razuveren,ali po ovom sto sam do sada cuo jok.
E da i dodat je jos plus jedan efekat i na ritam i na boje sto je veliki plus.

Promijenjeno od svrakan (28.07.2011 u 11:37 sati)
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:42   #417
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Gde sviras Maki da dodjem da te slusam?

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Star 28.07.2011, 11:52   #418
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Gospodine rekao sam ti Do nedelje cu biti u Yuppie-u u Ulcinju u Donjem Stoju!Svako vece im po neko gostovanje,konkretno sinoc je bio Pero Trokadero i ove dve noci su neka gostovanja samo sto ne znam raspored kad je ko a ja sam tu svake noci regularno i bicu do nedelje a posle moram da se vratim jer imam ispogadjane svirke u avgustu jbg
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 12:09   #419
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Gospodine ako do nedelje uspem da se resim temperature dolazim,u nedelju nastavljam da radim

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Star 28.07.2011, 13:51   #420
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedno pitanje za ljude koji su uzeli korga pa3x, da li sada u novom korgu postoji mogucnost direktnog pravljenja stilova od midi postavke? Kao sto roland vec odavno ima! Da ne bi morao da se koristi style works, nego da to odmah u klavijaturi moze da se odradi... Ako ima mozda se i predomislim u vezi prelaska sa pa800 na pa3x... pozz P.S. Molim clanove da mi ne daju odgovore poput, imas dovoljno fabrickih stilova pa mozes njih da koristis ili tako nesto i mnogo drugih koji nemaju veze sa ovim pitanjem, hvala u napred
Niikkola je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije