Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.04.2013, 21:13   #1091
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ono sta meine zanima ako bih kupovao ovu klaviajturu je.Sta je bolje da se uzme Standard Pa 600 ili ovaj Pa 600QT.Slusao sam na YouTube snimak od ove oryental verzije i isto fino zvuci pa zato..Pomislim da je mozda bolje Pa 600 Qt kad vec kupujem da Imam i te oryentalne stvari unutra..Sta vi kazete?Mozda je bilo rijeci o tome,ali me zanima da li neko vec ima bas tu verziju pa da nesto vise kaze..Pozz


Evo ga i snimak meni se bas svidja ovaj oryental ritam sa ovim tarabukicama hehe

http://www.youtube.com/watch?v=ct-9h1nKyOU

Promijenjeno od zeljko (19.04.2013 u 21:15 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2013, 22:55   #1092
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
ali me zanima da li neko vec ima bas tu verziju pa da nesto vise kaze..Pozz

Ovo mi liči na staru izreku da tražiš preko leba - pogaču. Pitanje je da li vlasnici standardnog Pa600 imaju potrebe za orijental ili musikant verzijom. Da li nekom nedostaju opcije i dodatke koje nude? Koliko je Pa500 recimo isto orijental prodat u Srbiji. Možda 2 kom. Pregledao sam demo snimke kolega, na ovom sajtu naravno. Da li je iko od njih imao potrebu ijednog trenutka za pomenutim verzijama i opcijama koje imaju. Neverujem. Mada mi je jasno da onaj crv radoznalosti u nama kopa li kopa....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2013, 23:07   #1093
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta god ti pomislio bas me briga..Ja sam pitao sto sam pitao i ocekivam da mi neko objasni razliku ako zna a ako nema niko ko je u stanju da mi to malo bolje objasni,onda nisi ni ti trebao da pogadjas da li meni treba hljeb ili pogaca...Koji si ti lik jbt.neko ti stao danas mozda na zulj pa si dosao da se na meni istresas i to bez opravdanjaBjezi covjece dalje i trazim nekog drugog za raspravku i vredjanja ako moze ikako,a ne mene da provociras i vuces za jezik..Pozz

Promijenjeno od zeljko (19.04.2013 u 23:08 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
ibro22 (20.04.2013)
Star 20.04.2013, 08:55   #1094
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Bjezi covjece dalje i trazim nekog drugog za raspravku i vredjanja ako moze ikako,a ne mene da provociras i vuces za jezik..Pozz
Vređao te nisam jedini koji je oštro krenuo si ti. Nažalost. Izvinjavam se ako si pomislio da te vučem za jezik ili provociram. Izreka je bila u pošalici a ne u vidu sarkazma. Žao mi je ako si loše protumačio. Da se vratimo temi... Zašto prvo ne bi pogledao manual i sam se informisao i uporedio razlike te dve verzije. Ako ima nejasnoća pitaj konkretno.

http://www.korg.com/Pa600QT
http://www.korg.com/Pa600

Razlika te dve verzije jeste jedina po tome što QT ima tastere za orijentalne skale sa leve strane čije funkcije se inače nalaze u obe verzije u Mixer-u. S toga je moj predhodni komentar i bio u cilju da odvrati one koji žele više novca da daju za QT verziju koja inače po kvalitetu izrade je identična sa Korg Pa600 osnovnom serijom. Imam prijatelja u Nemačkoj koji je u prodavnici detaljno probao oba. Čačkao ih je sigurnih sat vremena. Potvrdio mi je tu informaciju pre nego što sam ga i sam kupio.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2013, 10:09   #1095
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo nisam bas najbolje razumio"Da ti lici da ja trazim preko leba pogacu"...To je po mom ispalo da ti mislis da sam lijencina i da hocu sve na gotovo...To se kaze takvima koliko ja znam za tu poslovicu...Nema veze kako god si mislio ok je sad..Dao si lijep odgovor,samo i ja sam znao to sto si napisao u predhodnom postu i isto se to pitao..Da li nekom treba nesto od tih drugih verzija ali ne znam tacno sta je razlika unutra u instrumentu,da li ima istrumente,style itd.koje normalna verzija nema a nama balkancima treba.To je bilo moje pitanje..Ostalo sam i sam procitao koliko se razumijem u klavijature mogao sam neku razliku i sam da vidim...Samo opet hocu da Kazem da se ja ne razumijem dobro u klavijature,pogotovu kad se radi o korgu i jos o novom,zato i pitam...Hvala snaci cu se i sam vec nekako..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2013, 12:18   #1096
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zeljko prosto receno na orijentalnoj verziji je olaksan rad za namestanje turskih skala,sto pretpostavljam da tebi nije potrebno jedino ako ne planiras da sviras arapsku muziku.

Ne znam da li ima nekih boja koje nema obican evropski model PA 600.

Jedi ti somun,on je zdraviji i od leba i od pogace.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2013, 13:06   #1097
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zeljo, nema potrebe da uzimas orjental verziju zato sto te sve boje i ritmove koji postoje na orjental verziji mozes imati i na obicnoj verziji. Jedina je razlika sto su na orjentalnoj verziji izveli hardverski jos te dugmice da bi imao direktan pristup orjentalnim skalama, koje opet mozes napraviti i u normalnoj verziji pa600 i snimiti npr. u samoj performansi i pozivati ih na jedan dodir. A razlika u ceni (kod novih) je 100e, bolje da si za te pare kupis par gajbi pive Inace klavijatura je sasvim ok i mislim da bi bio zadovoljan s njom za taj stil muzike koji ti sviras.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2013, 13:16   #1098
ibroc
Početnik forumacije!
 
ibroc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.03.2012
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ibroc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da li je neko upoznat kada dolazi PA600 na BiH trziste, zovem jucer artist kazu da nemaju odgovor na moje pitanje i da su narucili prije 2mj. ljudi pomoziteeee imam svirku 27.4. a nemam kljave..
ibroc je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2013, 01:01   #1099
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ibro22: isplati ako ćeš svirati muziku koja je orijentisana za njemacko područije, za našu vrstu muzike nema potrebe kupovati musikant samplove i ritmove. Taj paket ritmova i samplova skineš sa neta a otključaš sa tom sd karticom (tako su napravili).


@zeljko: i ja sam to pitao prije 3-4 stranice unazad, pa sam napisao da sam dobio odgovor na zvanicno korg forumu, razlike osim hardware dugmadi imaju i što uz QT dobiješ i par samplova koje su orijentisani za istočno tržište (ali ostaju ti i samplovi koje imaš u standardnoj verziji). Tako da sam i ja bio razmišljao da li uzeti Pa600QT ili standardni, pa mi je bilo zbog toga puno dati 300 KM (za samplove samo) ali mene je više vuklo jer je Pa600QT bio na stanju u BiH dok standard još se čeka da stigne.

@ibroc: ja sam zvao sve muzičke kuće u BiH! Niko nema blage veze kada konkretno dolazi, ali sam dobio insider informaciju da bi trebao doći krajem ovog mjesta ili početkom maja! Ja sam eto dočekao, ali da sam na tvom mjestu, ne bih se oslonio da će stići do 27.04! I da stigne, treba ti minimum 2-3 dana da ubaciš SET i spremiš se za svirku.


DODATO: Čim se dočepam Pa600 otvori ću novu temu i postaviti FAQ, ovo je užas, rasteže se priča na preko 105 stranica a ukupno na 5 stranica je moglo stati zanimljivog sadržaja. Tako da i nije čudo što je ljudima mrsko pročitati sve.
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (21.04.2013 u 01:05 sati)
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
ibroc (21.04.2013)
Star 21.04.2013, 17:06   #1100
ibroc
Početnik forumacije!
 
ibroc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.03.2012
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ibroc ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma dobro nije problem za set kad imam spreman po svom ukusu , znas cudno mi bilo dosao mi artist katalog i u njemu pa600 zovem artist kazu nemaaa jbg sve mi je propalo
ibroc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije