Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.06.2012, 14:29   #1
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem sa pa1xpro

Kolege upalio sam sajzer i dok se ucitavalo ono prvo znate izgasila je struja i onda sam opet upalio i sad nerade mi semplovi nista :// samo fabricke boje i ritame
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2012, 15:02   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

nadam se da imaš sačuvan bekap celog seta?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2012, 15:55   #3
bojan500
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2012
Mjesto: vranje / srbija
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijatura
bojan500 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kupio sam pre 2 meseca pa1x pro i ukocila se nakon 3 nedelje sviranja na njoj.. uopste nisam zadovoljan.. ne znam zasto ta klavijatura tako lose radi... :///
bojan500 je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2012, 16:55   #4
karlovac29
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.12.2011
Mjesto: Duga Resa
Postovi: 72
Downloads: 324
Uploads: 0
Rekao HVALA: 79
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa1xpro elite, Roland EXR E2
karlovac29 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Obično se pa1x pro ili običan baš ne kvari samo tako,pa mislim da iako je i došlo do kvara sigurno je ram ali to nije ništa strašno ima u oglasnicima za par desetaka eura edo ramovi za tu klavijaturu, pa kupiš i promjeniš sam, jedino što se tiče semplova, vjerojatno ćeš morat ponovo nažalost ili kako reče kolega možda imaš backup, onda je sve ok....evo ja imam isto pa1x pro i radi stvarno ko sat nikada ali ama baš nikada ništa se nije desilo...(do sada)...eto nadam se da nije ipak ništa strašno, sretno!
karlovac29 je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2012, 16:55   #5
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti se desi da nestane struja dok radi klavijatura, iskljuci je i sacekaj bar minut-dva pa upali opet, jer ni jedan uredjaj ne valja da se gasi i pali na kratak vremenski period jer u najgorem slucaju moze da ti rikne HD... @bojan500 pa1xpro je poznata kao jako izdrzljiva i kvalitetno proizvedena klavijatura, ali ne mozes samo na to da se oslonis...moramo da pazimo malo i kako tretiramo isntrumente, i sta ubacujemo u njih...imas pun k**** fajlova i semplova na netu koji sadrze viruse i ostala s*anja. I jos jedna stvar, znate i sami kad je pa1x pro prestao da se proizvodi, s toga mora i da se pazi pri kupovini istog. Ne pametujem nista, samo iznosim realne cinjenice. Veliki pozdrav!
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2012, 17:34   #6
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od bojan500 Pokaži Post
kupio sam pre 2 meseca pa1x pro i ukocila se nakon 3 nedelje sviranja na njoj.. uopste nisam zadovoljan.. ne znam zasto ta klavijatura tako lose radi... :///
da se ukoči može i pa3, zbog milion razloga, a koji je razlog tog kočenja, ne možeš da kažeš da je nekvalitetna ako je npr hdd riknuo, ili sistem treba da se ubaci ponovo....

Citat:
Originalno postovano od karlovac29 Pokaži Post
Obično se pa1x pro ili običan baš ne kvari samo tako,pa mislim da iako je i došlo do kvara sigurno je ram ali to nije ništa strašno ima u oglasnicima za par desetaka eura edo ramovi za tu klavijaturu, pa kupiš i promjeniš sam
molio bi kolege koje se ne razumeju najbolje da ne daju pogrešne savete, ko može napamet da pogodi uzrok? Ni najbolji serviser, možda je hdd problem jer pa1x sa njega vuče semplove i podatke prilikom paljenja....

Citat:
Originalno postovano od hadzidinic Pokaži Post
moramo da pazimo malo i kako tretiramo isntrumente, i sta ubacujemo u njih...imas pun k**** fajlova i semplova na netu koji sadrze viruse i ostala s*anja.

spasi me neznanja i objasni mi kakvi to virusi za pa1x postoje? i koji fajlovi mogu da naškode pa1x klavijaturi? Nađi mi jedan ritam ili fajl koji klavijatura može da učita ako mi se sjebe klavijatura imaš gajbu piva od mene, pristajem da eksperimentišem na mojoj klavijaturi....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 00:47   #7
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

eto pametovanja koji fajl moze da naskodi,ne fajl,vec u svemu tome u etu,skodi global,jer nekad se ubacuje svakakvi setovi i ne brisu se stari,kada udjes na DISK lijepo pise ispod dole erase,i zanji,medjutim niko to ne radi vec brise semplove i samo ubacuje druge setove i global se pomijesa i jednostavno ne zna memorija kud ce prije,isto kao i covjek kad bi imao 10 poslova istovremeno kako bi bilo nama tad,to sto ti izbacuje iz struhje sama se ugasi,je oko napona u klavijaturi,ako se nastavi gasiti,nekom elektricaru otdji nek ti zamijeni konektor,jer napuse se i ne moze da trpi ne daje tacan signal,eto toliko kolega.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 01:07   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma šta mi napriča? govorimo o pa1x ne o pa800. Evo izvoli dođi kod mene ako mi zablokiraš klavijaturu globalom od drugog pa1x nosi ga sa sve stalkom i torbom.

Da se ne udaljavamo od teme, autor teme nek učita bekap seta, i nek piči dalje slobodno, jer verovatno je klavijatura počela da diže sistem i nije krenula pcm semplove da diže iz foldera i kad je naredni put uključio o.s. se ponaša kao da si si izbrisao sve semplove iz sound/record.

Probaj kad učitaš set da ideš sound/record pa dellete all samples & multisamples i ugasi klavijaturu pa je upali, nećeš imati ništa osim rom semplova.

I u ovom slučaju je zabagovala klavijatura jer se struja nestala pre nego što je krenulo učitavanje pcm foldera.

Osim ako nije crkao hdd, pa da ne može da digne semplove, ali to može pdmah da proveri, zato mislim da je upitanju ovo što sam napisao iznad, a vi pametujte do sutra o virusima i vradžbinama.

edit: evo probao sam iz 10-tog puta mi se desilo isto ko autoru teme, kad sam vadio strujni kabl par sekundi po početku učitavanja, nema više ram semplova, samo rom.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (23.06.2012 u 01:09 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 01:15   #9
Nemanjam
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2008
Postovi: 64
Downloads: 533
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Nemanjam befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni do sada ni jedna klavijatura nije crkla od ubacivanja raznih setova.A skidao sam svasta po netu i ubacivao.Desilo se nekoliko puta da se zablokira na odredjenom ritmu ili boji,taj ritam ili boju obrises i teras dalje.A zablokira se samo zato sto je taj fajl u setu ostecen a ne zato sto je to neki virus.A ne razumem sto bi neko ucitavao globalna podesavanja klavijature iz nekog seta ako je namestio sebi kako mu odgovara.Nema tu kao u ritmovima ili u bojama,ovaj global se bolje cuje od mog daj da ga snimim
Nemanjam je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2012, 01:21   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

nisi izgleda imao pa800. Ja druže pa1x imam otkad se pojavio, i menjao sam jedno 20 komada lično mojih što pa1x pa1xpro uvek sam imao neki koji je za prodaju, i znam o čemu govorim, objasnio sam šta je uzrok problema, a sad možemo do sutra da razglabamo o iskustvima s pa1x. Kad učitavam tuđ set na pa1 normalno da učitavam i global (što ne bi smeo ni za kakve pare na pa2x ili pa800) jer neki setovi imaju dosta korisnih stvari tako sređenih koje ne bi isto radile bez globala.

I stojim iza tvrdnje da pa1x ne može tek tako da zablokira. Dešava se i to, nije nemoguće, ali iz nekog 10-tog razloga i ne kao na pa800 ili ovim novim kantama.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije