Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2013, 16:32   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni onda pet od toga, moja dijagnoza je bila da sumnjam u prvom redu na Hard Disk, nisam iskljucio ni drugo ali Hard Disk je prvi na listi i to daleko od svega ostalog.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 16:48   #42
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hehe desit ce se kad odnese kod kolege da ce upalit iz prve i onda meni ide 10 €
maricm je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 17:01   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To tek ne valja jer nece imati pojma sta je bio uzrok, koji moze da se javi kad god "zazeli".
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 18:41   #44
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo sretan kraj, komp radi, sve radi kao i prvog dana. HDD je u redu, izvađen i isproban kod kolege, memorija također,matična i grafička isto tako. napajanje u redu. jedini i isključivi krivac za ovaj problem sam ja i moj nemar. iako sam napisao u prvom postu da sam ga fizički očistio, nije bilo dovoljno. kolega je sve povadio van, i sa kompresorom za auto mu je dušu ispirio. prilikom bezbroj renovacija u kući i po kući, kompjuter je bio neprestalno izložen kojekakvim prljavštinama, prašinama i sve po redu dobre 3 godine. znači 2 prsta prljavštine je bilo po svemu, tako da ovaj put niko nije dobio ništa eura na kladionici, a ako se sretnemo nekad, ja plaćam kompletno iće i piće za sve koji su mi pomogli u ovoj temi da ne nabrajam redom. još jednom VELIKO hvala svima!!!
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 18:54   #45
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nagrada ipak ide na ime Smuchac-a koji je predvidio i taj razlog. Dobro, nabrojao je on sve živo ali .... Diskutabilno je jedino da li je kolega stvarno samo očistio komp i zbog toga je proradio ili je skidajući kablove pri tome neki od njih piknuo kako treba. Druga opcija je po mom mišljenju izvjesnija.

Ali sada je to potpuno nebitno, bitno je da komp radi. I da su slike na HD-u. Nadam se da si nešto naučio iz ovoga i da ćeš napraviti dobar backup bitnih podataka.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 19:03   #46
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nije ništa piknuo 100%, vjerujem mu na riječ, surađujemo duže vremena, ne samo oko tih stvari, tako da, nemam sumnje u to, ali kao što sam kažeš, bitno mi je da su slike tu, i da sam se mogao gadnije opeći zbog gluposti
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 19:13   #47
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekao sam to već jednom na temi. Prašina ne može biti uzrok nepodizanja sustava. Ona može biti jedino uzrok pregrijavanja nekih komponenti, najčešće je to procesor. Ako skinemo cooler potpuno, ako ga uopće nema, temperatura se ne može podići tako brzo koliko treba sustavu da se podigne. Radio sam testove i ne govorim to slučajno. Ovo ne pišem radi toga da tjeram mak na konac u temi, problem je riješen i to je bitno. Pišem jer je dobro znati neka iskustva, prašina apsolutno ne može biti uzrok kvara kao što je bio tvoj i kojeg si opisao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 19:22   #48
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

And the winner is.......
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 19:56   #49
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U pravu si, riješen problem to je bitno, da te pitam nešto, ako se prašina nakupi, neke komponente se pregrijavaju, onda bi bila ta prašina indirektan uzrok ne podizanju sistema jel tako? Ne mora bit "mehanički" kvar.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2013, 20:13   #50
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam napisao osim prašine i pregrijavanja još dosta toga jer je to također moguće s obzirom na simptome koje imaš. Na kraju krajeva,nisam vidovit pa da znam odmah šta je i da samo napišem jedno.
Dakle prašina. Prašina je vrag. Često se gomila nepotrebnim postavljanjem nepotrebnih i nepravilno postavljenih ventilatora. Tada oni stvaraju kontra efekat i komp praktički guta prašinu i usisava je unutar kućišta. Kod tebe se desilo da ventilator koji hladi hladnjak (koji kasnije hladi procesor) zapravo trpa prašinu u rebra hladnjaka i onda on kao takav više ne hladi kako bi trebao. Takvo ponašanje je i normalno tj. da ventilator puše u hladnjak. Od prašine se štitiš s još jednim ventilatorom koji ispuhuje zrak van a često se postavlja na "leđa" ili na stranicu kućišta te je još obavezno računalo držati zatvorenim pri čemu mislim na stranice kućišta. Oni koji misle da se komp bolje hladi otvoren,varaju se. Ono prašine što uđe,ovaj prvi će nabiti u hladnjak i tu se ništa ne može ali se može prašini ograničiti put ulaska unutra s ovim nekim "trikovima". Potpuno se ne može kod sustava hlađenja ventilatorima i starim aluminijskim ili pak bakrenim hladnjacima.Također veza hladnjaka i procesora takozvana termo pasta ilitiga termo vodljiva pasta više sigurno nije u srcu mladosti pa je i sama veza procesora i hladnjaka loša.
Tu sam se sad raspisao bezveze ali čisto da vidiš odakle prašina i čemu ne služi. Ventilator se zna naći kao hladnjak HDD-a i na samoj grafičkoj kartici ukoliko nije integrirana na matičnoj ploči pa znaj također da i njihovi smjerovi puhanja mogu otežati temperaturnoj slici unutar kućišta. To se sve lako riješava redovnim čišćenjem računala kako hardverski tako i softverski.

Kad sve ovo znaš, onda znaj i da procesori imaju svoje temperaturno područje rada izvan kojega ne rade kako treba ili pak ne rade nikako. Zato postoji termalna zaštita koja gasi procesor iznad nekih temperatura da se izbjegne oštećenje procesora. Zato procesor kao mozak svega mora imat ladna jaja ili ce te zezat.

Nadalje,spomenuta prašina,lako se uvuče u PCI-E,AGP,PCI,DIMM i ostale utore gdje lako s*ebe spoj komponente poput raznoraznih kartica ovih ili onih,memorijskih modula i svega ostaloga s pločom i onda i tu imaš problem... Prašina zna zagorčati život svima koji koriste računala, a danas ih koristimo svi. Zato se nadam da ti je kolega promijenio i pastu pa da ćeš duže bit miran.

Promijenjeno od smuchac (18.09.2013 u 20:15 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije