Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2013, 23:36   #1
ilcezan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.12.2007
Mjesto: skopje
Godina: 42
Postovi: 68
Downloads: 1420
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg p800 i TR
Interesi: jurim zene
ilcezan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ilcezan pošalji poruku preko MSN messengera ilcezan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard svirka u HRVATSKU

zdravo kolege treba u august da idem u Hrvatsku da odradim jednu svadbu kad sam pricao sa gospodinom sto se zeni rekao mi da treba da se izvade neke autorskih prava raspitao sam se ovde u mkd niko mi nije rekao nista o to pitanje pa rekoh da pitam na yu-midi pitanje glasi sta o papirologiju treba da se izvadi da bi svirrali u HR ? ja sam iz MKD u pitanju je jedna svirka hvala puno
ilcezan je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 00:13   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod organizacije vjenčanja u Hrvatskoj se ponekad dogodi da restoran zatraži od mladenaca da plate ZAMP (Zaštita autorskih muzičkih prava) i da ispune obrazac izvedenih djela. Kažem ponekad, jer to prvenstveno ovisi o načinu poslovanja restorana. Neki vlasnici ne traže ovu stavku jer oni rješavaju proceduralne stvari vezane uz ZAMP. Nekima je trošak ZAMP-a već uračunat u cijenu menija, dok drugi smatraju da to trebaju platiti mladenci.
ZAMP-u je svejedno tko će napraviti uplatu, bitno je da dobiju lovu

Taj trošak nikada ne snosi muzičar, a i u Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima se navodi se da je naknadu dužan platiti organizator događanja.

Jedino što bi ti trebao napraviti je da skineš obrazac "Popis izvedenih djela (program)" sa stranice ZAMP-a i ispuniš ga. Nakon odsvirane večeri ga predaš voditelju restorana ili mladencima.

Promijenjeno od casper (13.02.2013 u 00:15 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 00:16   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A ATA Karnet?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 00:28   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ATA karnet se odnosi za privremeni prijevoz muzičkih instrumenata preko granice. Ako prevozi samo jednu klavijaturu ili gitaru, što se tiće Hrvatske neće biti problema s prenosom. To se na carini tretira kao osobna stvar. Ako ide cijeli bend s ozvučenjem i instrumentima onda je potrebno izvaditi ATA carnet u svojoj državi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 09:12   #5
dado123
Vredan član društva
 
dado123's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2008
Mjesto: vitez
Postovi: 117
Downloads: 1172
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura/gitara
Interesi: muzika!!!
dado123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dado123 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozz svima ovako ja sam prosle godine svirao par svadbi u hr i kad smo prelazili granicu na strani hr osim ata karneta trazili su nam i radnu dozvolu gazda svadbenog salona rekao nam je da to svi muzicari u hr imaju jes su clanovi hrvatske glazbene unije placaju neku proviziju godisnje i imaju pravo svirati i to moze izvaditi samo ko ima prijavljeno boraviste u hr i onda smo mi to rjesili na nacin da smo od naseg KUD-a. Izvadili papir kao da idemo svirati za kud dobrovoljno...
Postovano sa mobilnog uređaja
dado123 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 10:08   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoji i ta stavka ali u slučaju ako se boravi duže vrijeme u stranoj zemlji. Nisam 100% siguran što kaže zakon ali mislim da je carinik malo "trenirao strogoću" i na ovaj način htio osigurati sebe u slučaju da ostanete duže na nekoj gaži. Kod nas postoje muzičari koji sviraju po par mjeseci u lokalima, a dolaze iz Srbije ili Bosne. U tom slučaju im je potrebna radna dozovla o kojoj govoriš. Ona nije povezana s članstvom u HGU (Hrvatska glazbena unija). Članovi HGU-a imaju neke olakšice u vidu manjih davanja na isplatu honorara i još nekih sitnica. Međutim, da bi svirao kod nas nije potrebno biti njihov član.

Promijenjeno od casper (13.02.2013 u 10:13 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 11:01   #7
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koja zezancija jbt... Nekad se moglo od Vardara pa do Triglava sa punim kamionom opreme bez ikakvog papirica... Mozda koja nalepnica sa pivske flase ako se slucajno odlepi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 11:15   #8
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh moj @Sale,,,,

većina od nas s nostalgijom pjeva onu pjesmu....." Za ona dobra, dobra, dobra...stara vremena...."
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 12:01   #9
dado123
Vredan član društva
 
dado123's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2008
Mjesto: vitez
Postovi: 117
Downloads: 1172
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura/gitara
Interesi: muzika!!!
dado123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dado123 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ma glumio je strogocu hoce na kavu jebiga morali mu dati nesto stabi sad a nismo mogli duze ostati jer na ata carnetu piše ulazak i piše kad moraš izaci tako da je to maksimalno tri dana ali eto hvala bogu nismo još nikad imali problema i ove godine imamo dole svadbi dosta tako da vidjecemo nikad se nezna kako i sta!!! mada jedan isto tako gazda salona kaže da on te sve rente neke mora da placa a mi kao muzicari pogotovo sa strane neplacamo nista mada ima jedan slucaj gdjemi je kolega svirao svadbu dosla inspekcija na svadbu i prekinula je treazila dozvolu od muzicara ovi se samo zgledali kakvu sad dozvolu ti sunce hebem nista mladozenja molioo molioo molioo i naravno koliko je dao muzicarima toliko je dao i njima na kavu da nezajebu slavlje i to papci došli skoro pred ponoc..
dado123 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 14:38   #10
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo resenija...

Ti navedi listu pesama sa "Granda", to ne podleze pod njihova prava
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije