Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2008, 09:45   #41
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citiram:

Nema knjige dok nam se sherif kresho ne raspishe!
Em shto je knjiga, em shto mu uvek svaka na mestu!

Pogodio si u mm...Ali vidim da i ti polako praviš romane..Neka neka,welcome to club!
Inače neću da kritikujem Yamahine aranžere ali brate NI JEDAN do sada nije izašo a da je nudio onoliko koliko košta...Pa evo primjer kod nas,Najviše Korgova proda BingBang i Ćurin PA500...Te klaviature idu ko za med,čak ih je nestalo na lageru (jedan je još kod BingBang-a)...Jeftina klaviatura,jednostavno napravljena a nudi puno stvari,jaki sound engine,a cjena-smešna?Dakle niko se ne pali na S-seriju od Yamahe već gutaju PA500...Još posebno fajlaši---Pa to je njihova klaviatura snova!Pristupna cjena,2 seqvecera,jaka polifonija,lagan,itd...A Tyros3...Pa vala može da ima neke nove cake,ali brate cjenu kad nam ućeraju,baš me zanima koji ćeimati srce da plati tolike pareza običnu hrpu plastike...Izrada Korg-a PA2X i njeove funkcije,mobilnost,design,nabudžanost---to dolikuje PRO razredu a Tyros?Dok to bude sinth od kineske plastike sa koje se guli boja posle par mjeseci NIKAD neće biti vrjedne tih para...I za kraj: KORG jako manje gubi na cjeni neo Yamaha...Evo Tyros se može naći za 1400eur,dok PA80 drži cjenu još uvjek 1000-1200eura...A svi znamo početnu tyrosovu cjenu,pozdrav!

(ps:eto vax,da vratim kontru,ovo je deo mog romana KURUZNI DANI...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 12:55   #42
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Alix Druze ,moracu da te malo ispravim...Bez ljutnje ,ali Yamaha Sinth-ovi su itekako kvalitetni mogu da traju iole dugo ,cak i vise od ostalih aranzera na trzistu. Mnogi misle da je Yamaha poslednja i najgora u tom cuvenom triu Roland-Korg-Yamaha. Yamahini aranzeri su najmanje zastupljeni na nasem trzistu najvise zbog cene,a ne zbog kvaliteta i moguceg potencijala. Jer Vaxter je lepo rekao : MANJE DOBIJES ZA ONO STO PLATIS. A to je sve Marketing. Boli Yamahu dupe sto mi ovde nemamo para da kupimo njihove proizvode ,sta vise,ne prave oni sintove za nas. Mi i da imamo para,tesko bi se od njih odvojili jer smo ih tesko zaradili. Zapadno trziste je drugacije...a danas sve vise do izrazaja dolazi ona izreka KOLKO PARA,TOLIKO I MUZIKE. Ako gresim ,neka me neko ispravi...ali Korg je ovde najpopularniji zbog toga sto najvise daje,za onoliko koliko trazi. Tako nesto otprilike. Sto ne znaci da je Yamaha za djubre....samo je nama tesko da se pomirimo sa tim da nas smrtnike sisaju kao ovce i stalno izbacuju nesto novo kako bi nam uzeli pare ,sto i jeste cilj svake kompanije -DA NESTO ZARADI.
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 13:04   #43
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma neeeee drug..Nisam ja reko da je Yamaha đubre ali brate PREKUPO oni cjene tu svoju plastiku...Kakvu oni to tehnologiju imaju da su u prednosti pred drugima?Nikakva...Po tehnologiji Korg,roland i Yamaha su isti đavo samo što svaki ima svoju politiku...Korg se kune na RX i Sempler,Roland na Expanzijske kartice i RealSoundove,a Yamaha sama ne zna ša hoće...Ova S-serija pšojedini pametnjakovići kažu d aje TOP čak i bolja od T1,T2,ali ćutm i u sebi imam svoje mišljenje...Umjesto da naprave PRAVI alu sinth iz PRAVIH pro materiala oni još uvjek ulivaju kineski plastiku i farbaju u Thailandu...I na kraju ti dušu izvuču sa cjenom,žalosno...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 13:17   #44
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa to jeste...tu si u pravu! Ali moras priznati,i Pa2x je od plastike....nije to kao ono pre...evo ja imam i G800 koji je tezak kao djavo ,kuciste je od nekog metala (ne znam kog) a maska je od plastike koje nema ni u Mercedesu.Mislim da kad bih ga bacio na neki Korg PA,da bi ga slomio na 300 parcica,a mom ne bi nista bilo!Kao sto sam rekao ,njima je cilj da nesto zarade,a na nama je da izaberemo sta je prava stvar za nas. Tyros3 ce sigurno biti vrhunska klavijatura ,nalik PA2X...samo nas ce najverovatnije odbiti cena.Ali ko zna...mozda neko iz Yamahe cita ovu temu ,ili uopste prati Yamahin forum na ovom sajtu pa se smiluje i Spusti cenu,kako bi svi mi kupili T3!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 13:24   #45
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

###Ali moras priznati,i Pa2x je od plastike##

Nije drug
SAV JE OD METALA...Gornji dio kućišta je ALUMINIJ a dojni METAL...
Dakle ovo je TOP izrada nema ništa da je plastika...PA1X i PA800 je drugo...
Samoje sranje u PA2X plastične programne tipkice...Na pa1x sam ih ljepio par puta i ne valjaju đavla,ali jebiga,niko nije savršen...A što se tiče samog pa2x,čudi me da nije toliko težak koliko je nabudžan,i kofer mu je puno manji nego od pa1x...A težina...Auuuu drug ovog pjevajući nosim rok sam s onim jebo kevu i sebi i mojoj kičmi--nikad se ne ponovilo...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 16:34   #46
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moja greska ,sto se tice Pa2x.... A dobar savet za one sto planiraju da kupe Pa1x - Znaci uz Pa1x unajmiti i nosaca ,ili kupiti kolica pa gurati klavijaturu! he he Nego ovde se ne radi o Korgu ...nego o Yamahi . c c c
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 17:08   #47
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neka Greenpeace-ovca...
Mora on da brani svoje zivotinje...
Razumem ga ja shta hoce da kaze, i u pravu je...
On samo nadovezuje na moje...
Jedino uz jedu ispravku...
Ne mozesh, Alixe, da poredish T1 ni sa chime...
On je bio tooootalni promashaj!
Uporedi sve ostale korgove sa 9000 kome je cena sad pochela chak i da raste...
I ne drzi vishe pa80 1000-1200e...
Znash i sam da ide do 1000 u glavnom...
Ako je neki u malo loshijem stanju ide i za 800e...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 17:18   #48
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jebo te "Grin Pis"...Zezaj ti...
Ti si "La Kuruzovac)...
Ma u mene je PA80 za 800eur (navali narode),Ali u svakom slučaju bez veze da se prepiremo i ispravljamo...Svako zna šta očekuje od instrumenta i ukusi su različiti...A smješno mi je da je opet počela "LEKCIJA PHOTOSHOPA" i koliko sam slika video T3 će da izađe u 3-verzije...E haj znaj sad koju verziju kupiti...Moj lični savjet:Onaj gore na slici na kojem još uvjek piše T2,nemojte uzimati (on nema touch screen),uzmite radije onaj što ima Rolandove roza tipke...A svašta...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 17:22   #49
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

lol lol lol ...vise volis korga i touch screen nego majku svoju! he he!

Ja navijam za T3 ...dabogda ih sve pokidao kad izadje! E tako ...od mene dosta u ovoj temi... pocela je da smara!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2008, 17:29   #50
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pravim T3 i Pa3xpro po narudzbini u PHOTOSHOPu...hahahaha....
Cena povoljna..


Uh, to je trebalo u oglasima da ide...
mykeli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
preview, tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije