Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2010, 00:27   #1
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg M3 ili Tritona sa moss?

Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi..
Dodato:
[quote=kabi;155438]Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi...
Dodato:
[quote=kabi;155438]Cao kolege.. Imam korg triton full ugradjen prvi sam vlasnik,znaci 64ram "interni" plus externi hardisk,orb driver,scsi i Moss-Board..
E sad neznam sta da radim. Ima jedan ovde kod mene u svedsku sto prodaje korg m3 61 za 1000 eura bez radias..
Pisao sam mu da hocu da menjam i naravno da platim izmedju neshto..
E sad neznam koliko moj triton vredi danas i koliko bi bila realna cena da mu doplatim??
Molim za pomoc?
kabi..

Promijenjeno od kabi (01.11.2010 u 02:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kabi je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2010, 16:09   #2
Aldin92
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.05.2008
Mjesto: Pariz
Postovi: 51
Downloads: 285
Uploads: 1
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa50 i Paolo Soprani
Aldin92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hajd da ti ja kazem kad vidim da nece niko drugi, a i tebi se zuri posto postavljas 3 puta isti post
nemam puno iskustva sa tim klavijaturama sto si naveo ali ja bi ipak zadrzo tritona sa moss... zasto?
1) zato sto ima moss
2) zato sto sigurno vec imas super sredjene stvari u njemu i upozno si se sa instrumentom (znas gdje je sta)

a kad bi mjenjo svog tritona za m3 61, neznam opet koji je to triton al ako je classic onda nekih 200 do 300 eura bih dao vise, al da sam na tvom mjestu ja nebih mjenjo nikako, sad ti radi kako hoces ipak je tvoja
poz
Aldin92 je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2010, 16:24   #3
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage

Cao aldine,
pa znam ja da ima moss.ali sam misleo kad bi uzeo m3 ja bi mu ugradio radias to je neshto slicno kao moss-board...
e sad neznam koliko moj triton vredi danas?
kabi je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2010, 17:45   #4
Aldin92
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.05.2008
Mjesto: Pariz
Postovi: 51
Downloads: 285
Uploads: 1
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa50 i Paolo Soprani
Aldin92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vrijednost tvog tritona?
hmm classic sa hdd + intern hdd i moss, zavisi isto koje mu je godiste ali vrijedi sigurno od 850 do 1150 eura. sad neznam kako se krecu cjene u svedskoj ali mogu ti reci da novi classic prazan bez hdd, bez moss u francuskoj kosta 1300 eura.
Aldin92 je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2010, 21:26   #5
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Novi Triton Classic vise ne postoji,to je prvi triton iz te serije i vise se ne proizvodi kao ni studio ni extreme,jedino je jos Tr ostao u proizvodnji!!

Cijena Clasica kod nas je oko 750eur,bez moss-a,ovisno o stanju i opremi...

Kupnjom M3 neces nista posebno dobiti,pogotovo ako koristis semplove,sve to radi u suštini jednako uz neke male neprimjetne razlike,a mislim da radias nikako ne moze zamjeniti moss,znaci na karaju dobivas samo noviju klavijaturu,lakse i brze ocitavanje semplova i to je u biti to.....
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2010, 22:28   #6
xpro2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.10.2010
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
xpro2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

druze,.treba da ga trampate,.bez,doplate,..
..a.m3..je m3..
xpro2 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2010, 01:07   #7
Aldin92
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.05.2008
Mjesto: Pariz
Postovi: 51
Downloads: 285
Uploads: 1
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa50 i Paolo Soprani
Aldin92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ josipv
neznam druze al u radnji u kojoj sam ja bijo jos ti nude triton classic za 1300 eura. sad neznam mozda mu je jos ta jedna ostala u stock i ceka da je proda. ja samo kazem da sam je vidijo u radnji sa takvom cjenom.
poz
Aldin92 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2010, 02:27   #8
srdjan ilic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.08.2008
Postovi: 16
Downloads: 408
Uploads: 39
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
srdjan ilic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Ja sam svirao triton exstrim skoro 5 godina,pa sam ga prodao i uzeo u zameni pa1x jer mi je trebao aranzer i kasnije kupio tr i jako sam se pokajao za taj sint...Hocu reci da je to veoma slicni sa clasicom i studiom nijanse su u pitanju...i pitanje je vremena kad cu uzeti opet neku od tih ozbiljnijih triton serija,sada cu vam objasniti i zasto...
Ja sam svirao u bendu sa kolegom koji je svirao m3 a ja u to vreme pre nekih 8meseci triton exstreme i to bez mosa,i brisao sam ga sa farbama kao gumicom,a semplovi harmonika kod mene su harmonike koje fino rade,dok na m3 cuje se sintetika neka sve nesto u srednje.kasnije sam probao da sviram taj isti m3 jedino sto me je odusevilo je dobar portamento,medjutim kad sam probao trotona sa mosom portamento sa m3 i tritona sa moso bukvalno meni nije imalo razlike...Jedina prednost m3 je dirka,ima dirku ludilo,memorija 256mgb ali ja neznam sta se tu moze spakovati a da ce trebati toliko u svirci.
I da ne duzim,bio sam u prici i razmisljao da kupim m3 dok nisam stao ramem uz rame sa sviracem koji svira tu spravu...
I naravno niakda ne bih dao tritona sa mosm za m3
Moj glas JE ZA K O R G TRITON SA MOSS...
srdjan ilic je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2010, 14:22   #9
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage

pa dobro to jeste da je moss mnogo mocni neko m3 bez radias,ali neznam opet sta cu..
jedan mi je rekao da korg m3 sa radias je mnogo jaci nego korg triton sa moss-om..
juce sam bash pricao sa jednim sto je kupio m3 bez radias i kaze da je opasna klavijatura...
mada mogu da kazem da imam opasne moss boje i portamento mi odlican sto se tice toga,ali ipak mi je klavijatura stara vec 5 godina?
kabi je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2010, 14:37   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja tu ne bi menjao nista Kabi,Vule
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije