Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.11.2015, 03:28   #1
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ima li neko nesto od ovih novih namjenskih ritmova??? Za Korga Pa serije...

7456. ZLATIBORSKE ZORE - Ana Bekuta
7457. NE DAM JA NA TEBE - Dado Polumenta
7458. MOJE ZLATO - MC Yankoo & Milica Todorovic
7459. VREDNA CEKANJA - Nedeljko Bajic Baja
7460. LUTKA - S.A.R.S.
7461. CHIVAS - Seka Aleksic
7462. GENERALE - Severina & Uciteljice
7463. LEPI MOJ - Snežana Ðurišic
7464. KAO MOJA MATI - Zdravko Colic
7465. MOJA ZAKLETVO - Zorica Brunclik

7466. BOLI KAO METAK - Aco Pejovic
7467. NAPILE SE ULICE - Bijelo dugme
7468. NEVALJALA - Ceca
7469. SVE DO MEDALJE - Dino Merlin
7470. TUGO MOJA - Dženan Loncarevic
7471. IMAO SAM - Keba
7472. HAJDE DA SE VOLIMO - Kerber
7473. MIRIS KARMINA - Lexington band
7474. TAD SAM BIO MLAD - Riblja corba
7475. OD MILIJUN ŽENA - Tony Cetinski

7476. ZA NAS KASNO JE - Aleksandra Prijovic
7477. VOLIM SVE ŠTO VOLE MLADI - Dara Bubamara
7478. NISAM NI METAR OD TEBE - Dragana Mirkovic
7479. TAMBURAŠI - Legende & Halid Bešlic
7480. MOJA JE PJESMA LAGANA - Parni valjak
7481. ZVER - Saša Matic & Ministarke
7482. KAFANSKA PJEVACICA - Sejo Kalac
7483. CRVENI RUŽ - Seka Aleksic
7484. ZBOGOM ODLAZIM - Tony Cetinski
7485. MORNAR - YU grupa

7486. AKO TI JOŠ FALI KREVET MOJ - Aca Lukas
7487. TI NEVOLJO MOJA - Ilda Šaulic & Lexington
7488. NAŠA STVAR (Jelen pivo) - Incognito band
7489. LEGE LEGE - Miligram
7490. HALJINA BEZ LEÐA - Sandra Afrika & MC Stojan
7491. GDE SMO MOJA LJUBAVI - Saša Kovacevic
7492. LEK ZA SPAVANJE - Seka Aleksic
7493. KAD ŽENA ZAVOLI - Tony Cetinski
7494. SVE JE OVO PREMALO ZA KRAJ - Toše Proeski
7495. ZAR SE NISMO SHVATILI - Zdravko Colic
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2015, 15:41   #2
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moram da pitam samo, jel tebi stvarno trebaju bas namenski za sve ovo? Mislim da pola od ovih pesama moze na univerzalne ritmove..
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2015, 21:20   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sve ovo napisano sviram s 5-6 ritma sa nekoliko varijacija.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2015, 14:34   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ja sve ovo napisano sviram s 5-6 ritma sa nekoliko varijacija.
Tako je ...ali... ti intro i foršpil odsviraš, on je verovatno tu negde u problemu... Ko će se setiti svakog foršpila posle desetak piva... Za nedaj Bože. Što kažu, ,,valjaće prsti guzici svrabljivoj".
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (09.11.2015 u 14:35 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2015, 16:46   #5
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ovo je spisak namenskih ritmova sa jednog od poznatih sajtova nama u srbiji.Svi su oznaceni svojim brojem.momci koji su napravili te namenske ritmove prodaju ih po veoma pristupacnoj ceni.

ko zeli da ih kupi neka ih naruci kod njih a ne da na ovaj nacin pokusava besplatno da dodje do njih.

Toliko od mene
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2015, 18:06   #6
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hajde ovako da odgovorim svima u jednoj poruci...
Pod jedan... Nikada univerzalni ritam ne moze da zvuci kao orginal jos ako se sve to ofarba kako bog kaze...
Hvala bogu sviram i vise nego dobro da mi ne treba neko za mene da svira forspil a ni harmoniju...
A treca stvar ako se moze nesto dzaba dobiti zasto bi se to kupovalo... Koliko se ja razumijem ovakvi sajtovi i postoje da bi razmjenjivali stvari i iskustva a i to se naravno placa. Koliko na ovom sajtu ima materijala koji neko prodaje. Nismo djeca necemo se zezat. A bas bi ovog prvog volio da cujem kako odsvira na neki univerzalni ritam neku od zajebanijih stvari koja je aranzmanski bas nabrijana. Milion ritmova je sa tog istog poznatog srbijanskog sajta postavljeno na ovaj sajt pa niko ne pravi problem. Ako nema nema nesto da postavi od ovih ritmova nije mi jesno cemu komentarisanje sta je bolje i kako se sta moze odsvirati.
Ako pita neko nesto sto mu treba da se postavi ja postavim, ne postavljam pitanja i pod pitanja ili ga ne daj boze ubjedjujem u nesto.
Sve ovo sto oni naprave na sajtu razajuci midi fajlove i ja znam da napravim ali nemam ni vremena ni zivaca.
Dodato:
Hajde ovako da odgovorim svima u jednoj poruci...
Po jedan... Nikada ne moze univerzalni ritam da zvuci kao orginal...
Hvala bogu sviram i vise nego dobro da mi ne treba neko za mene da svira forspil.
A treca stvar ako se moze nesto dzaba dobiti zasto bi se to kupovalo... Koliko se ja razumijem ovakvi sajtovi i postoje da bi razmjenjivali stvari i iskustva a i to se naravno placa. Koliko na ovom sajtu ima materijala koji neko prodaje. Nismo djeca necemo se zezat. A bas bi ovog prvog volio da cujem kako odsvira na neki univerzalni ritam neku od zajebanijih stvari koja je aranzmanski bas nabrijana. Milion ritmova je sa tog istog poznatog srbijanskog sajta postavljeno na ovaj sajt pa niko ne pravi problem. Ako nema nema nesto da postavi od ovih ritmova nije mi jesno cemu komentarisanje sta je bolje i kako se sta moze odsvirati.
Ako pita neko nesto sto mu treba da se postavi ja postavim, ne postavljam pitanja i pod pitanja ili ga ne daj boze ubjedjujem u nesto.
Dodato:
Hajde ovako da odgovorim svima u jednoj poruci...
Pod jedan... Nikada univerzalni ritam ne moze da zvuci kao orginal jos ako se sve to ofarba kako bog kaze...
Hvala bogu sviram i vise nego dobro da mi ne treba neko za mene da svira forspil a ni harmoniju...
A treca stvar ako se moze nesto dzaba dobiti zasto bi se to kupovalo... Koliko se ja razumijem ovakvi sajtovi i postoje da bi razmjenjivali stvari i iskustva a i to se naravno placa. Koliko na ovom sajtu ima materijala koji neko prodaje. Nismo djeca necemo se zezat. A bas bi ovog prvog volio da cujem kako odsvira na neki univerzalni ritam neku od zajebanijih stvari koja je aranzmanski bas nabrijana. Milion ritmova je sa tog istog poznatog srbijanskog sajta postavljeno na ovaj sajt pa niko ne pravi problem. Ako nema nema nesto da postavi od ovih ritmova nije mi jesno cemu komentarisanje sta je bolje i kako se sta moze odsvirati.
Ako pita neko nesto sto mu treba da se postavi ja postavim, ne postavljam pitanja i pod pitanja ili ga ne daj boze ubjedjujem u nesto.
Sve ovo sto oni naprave na sajtu razajuci midi fajlove i ja znam da napravim ali nemam ni vremena ni zivaca.
Dodato:
Ama ko ce da mi objasni kako funkcionise edit na ovim postovima... A Vidju sta napravi...
Dodato:
Da je srece da aranzeri nikad nisu izmisljeni i da muzicari konacno sviraju svi skupa... A ne ovako kakvo je sad stanje... Katastofa...

Promijenjeno od miki2008 (09.11.2015 u 18:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2015, 18:45   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od miki2008 Pokaži Post
Hajde ovako da odgovorim svima u jednoj poruci...
Pod jedan... Nikada univerzalni ritam ne moze da zvuci kao orginal jos ako se sve to ofarba kako bog kaze...
Može da zvuči ako se malo potrudiš oko njega, u krajnjem slučaju ( zavisi koji je aranžer u pitanju) možeš i sam da ga napraviš... ukoliko ne kupiš ili nabaviš jer treće nema.
Citat:
Originalno postovano od miki2008 Pokaži Post
A bas bi ovog prvog volio da cujem kako odsvira na neki univerzalni ritam neku od zajebanijih stvari koja je aranzmanski bas nabrijana. Milion ritmova je sa tog istog poznatog srbijanskog sajta postavljeno na ovaj sajt pa niko ne pravi problem. Ako nema nema nesto da postavi od ovih ritmova nije mi jesno cemu komentarisanje sta je bolje i kako se sta moze odsvirati.
Po čemu su neke stvari ,,zajebane", ,,baš nabrijane"...? Ja tako nikada nisam klasifikovao pesme. Sedneš, naučiš , odsviraš. Jasno je da ne možeš u realnom vremenu odsvirati kompletan aranžman, ali sve se svodi na što približniju interpretaciju...

Momci su ti lepo predložili. Sa druge strane, istakao si spisak ( Copy - Paste ) pa šta bude bude. Koristi pretragu, ako nađeš u downloadu to je to. Sve kolege što imaju , odavno su uploadovale jer ovde nisam upoznao sebične kolege. Kao što si i sam spomenuo već ima sličnog materijala na downloadu....
Dodato:
7463. LEPI MOJ - Snežana Ðurišic
7465. MOJA ZAKLETVO - Zorica Brunclik
7467. NAPILE SE ULICE - Bijelo dugme
7468. NEVALJALA - Ceca
7471. IMAO SAM - Keba
7472. HAJDE DA SE VOLIMO - Kerber
7474. TAD SAM BIO MLAD - Riblja corba
7476. ZA NAS KASNO JE - Aleksandra Prijovic
7477. VOLIM SVE ŠTO VOLE MLADI - Dara Bubamara
7478. NISAM NI METAR OD TEBE - Dragana Mirkovic
7480. MOJA JE PJESMA LAGANA - Parni valjak
7485. MORNAR - YU grupa
7494. SVE JE OVO PREMALO ZA KRAJ - Toše Proeski

Nije mi jasno odakle ovi redni brojevi? Za ove gore pomenute pesme tebi trebaju namenski ritmovi. Hajde ovako... Za većinu njih već imaš u downloadu.... a namenski za pesme tipa Tad sam bio mlad, Mornar, Imao sam... Stvarno malo neozbiljno sa tvoje strane, Ako ti za to trebaju nameski ritmovi ( za ovo gore), evo saveta, originalnije je sa matricama ( ukoliko ti klavijatura čita MP3 )
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (09.11.2015 u 18:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2015, 19:18   #8
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moram da zamolim administratora da obrise ovaj post... Jer vidim da ce ovo ubjedjivanje ici u nedogled. Ja jedno pricam a vi drugo. Ako ja zelim da nesto sto orginalnije zvuci i da svaki djelic aranzmana zvuci onako kako treba ne znam stvarno zasto neko od vas pokusava da me ubjedi u nesto drugo. Zar neko ima toliku averziju prema tome???
Od onog materijala sto je postavljeno i sto sam trazio nema ama bas nista da zvuci orginalno cak sta vise puno je gresaka... Jer trebala bi da postoji sekcija odvojena u downloadu sta moze da se iskoristi a sta ne.
Milion stvari ima koje ti oduzmu vrijeme od klika na download do preslusavanja a nista ne moze da se napravi.
Samo bubanj u orginalnim ritmovima i njegove odsvirane dionice daju potpuno drugu dimenziju orginalnosti a da ne pricam o pratnji. Zato ne znam cemu toliko ubjedjivanje.
Ocigledno nemamo potpuno isto vidjenje stvari.

Redni brojevi su sa radi (copy-paste) sa jednog poznatog sajta kojeg ne bi da imenujem ovdje. U sutini vec je neko dao odgovor na to.

Promijenjeno od miki2008 (09.11.2015 u 19:19 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2015, 04:21   #9
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od miki2008 Pokaži Post
Nikada univerzalni ritam ne moze da zvuci kao orginal jos ako se sve to ofarba kako bog kaze...
Neko moje misljenje je da ako vec sviras uzivo negde, to treba i da zvuci uzivo a ne da se nasminka pa da izgleda kao da pustas gotovu mp3 pesmu, meni to nije toliko zanimljivo.. Mada svako ima neki svoj ukus Ovo je sve vec otislo off topic, sve u svemu kao sto su ti vec rekli potrazi jednu po jednu pesmu u download sekciji pa sta nadjes nasao si..
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2015, 23:11   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pošto smo se složili da se ne slažemo, probaj da nadješ te ritmove u setovima sa downloada vidjao sam dosta od ovoga sa spiska.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije