Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2011, 12:15   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Snimanje satelitskih kanala video rekorderom?

Mozda je naslov teme malo konfuzan, ali da pojasnim. Dobio sam pre neki dan kombinovani uredjaj video rekorder i dvd player. Hteo bih kada radim drugu smenu da snimim svaki dan seriju prijatelji koja ide na b92 da bi mogao da ju gledam kad dodjem kuci. Posto imam satelitski i digi paket snimao bih naravno sa tog kanala sto mi ide preko satelitske. Juce sam uzeo sam da petljam misleci da cu znati to uraditi ali nisam nista uradio samo izgubio dzabe 2 sata vremena. Mislim da sam iza povezao sve kako teba, iz resivera kabal u video i iz videa u tv, i kada ukljucim sve to dobijem sliku sve normalno, ali nikako ne mogu naci i memorisati kanale da mi budu na video da bi odatle mogao da snimam. On kao pretrazi sve i ne nadje nista. Pitam ja vas, da li je to uopste moguce da video snima satelitski signal i ako je moguce kako? Ako ima neki TV serviser ili neko ko je upucen molio bih da mi se javi, da mi kaze postupak kako ide, ili ako ne moze da bataljujem sve to i kupim DVD rekorder. Znam da je to matora tehnologija, ali kad je za dzabe hehe... Hvala unapred na pomoci.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2011, 13:49   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Naravno da moze,ako si povezao kako treba,iz risivera out u rekorder in a iz njega u tv treba da napravis dva koraka. Prvi je da pronadjes sliku sa rekordera na tv-u,kada to pronadjes videces da kada ugasis kasetu umesto slike s nje pojavi se ili crna slika ili sneg ili nesto trece. E tu sad trazis na rekorderu da se pojavi slika sa risivera. Znaci risiver upaljen a sliku trazis na rekorderu pomocu nekog search,ili menjaj samo kanale,mozda vec postoji negde. Kad nadjes proveri da li se prg menjaju kada menjas na risiveru i to je sve. Sta pustis sa risivera rekorder ce da snima. Ovo je opcija za povezivanje rf kablom a za direkt ne treba nista,samo av kanal na rekorderu i gotovo. Ne znam sad kojim kablovima si vezao sve to? I ne znam da li si me uopste razumeo sta sam napisao? :-)
  Reply With Quote
Star 07.09.2011, 14:58   #3
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve zavisi kakav je resiver i kako se spaja . kod mene svaki reciver i dvb-t i dvb-s imaju posebno izlaz za snimanje i izlaz koji ide u tv.
sve je to spojeno scart kabelom . i kad upalim resiver kod mene automatski tv prebaci na taj signal koji dolazi iz recivera .
ovjde imas shemu spajanja . ovdje se radi o zemaljskoj ali isti je princip i sa satelitskom .
Highslide JS
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2011, 11:06   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi izvinjavam se sto tek sad pisem, dosao sam sinoc iz druge smene mrtav umoran i odmah legao da spavam. Hvala vam na ovim savetima, necu dici ruke jos, probacu opet veceras da po vasim uputama namestim jel mi je sada malo jasnije sta trebam da radim.
@Vule: povezao sam prosli put to sve sa ona dva scart kabla, kao sto je nacrtano ovde na slici, takvi su kablovi. Kada ugasim kasetu npr. pojavi mi se plavi ekran i ja sam i pokusavao tu naci kanal, ali jednostavno nece nista da nadje. Ima ono za search i premotava mi par minuta da na kraju ne nadje nista. To mene zeza, misli da tu negde gresim, ali videcu veceras necu otici da spavam dok ne namestim.
@pa1x pro elite: Hvala druze na postavljenoj semi, probacu tako da povezem kao sto ima tu na slici pa cu videti da li ce ispasti od toga nesto.
Pozdrav svima i hvala jos jednom.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2011, 11:59   #5
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Tu ne trebas nista da trazis,vezano je na direkt av ulaz,kad ugasis kasetu trebalo bi da se pojavi slika sa satelita...e sad zasto nece ne znam. Pada mi na pamet da skart kabl ne valja,pogledaj da nije naopako stavljen,imaju i oni tu foru in i out
  Reply With Quote
Star 08.09.2011, 13:27   #6
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Iz risivera ide u dvd rekorder,pa iz dvd rekordera u tv!
Posle podesis dvd rekorder da prima signal iz resivera.To cinis tako sto menjas AV na dvd rekorderu!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 00:56   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi uspeo sam, hvala svima na pomoci, dobio sam sliku i snima bez problema, jedino nisam zadovoljan kvalitetom snimka. nije to to, mislim da ce ipak da se pazari jedan dvd recorder uskoro....
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije