Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2010, 22:31   #1
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard hypersonic 2 problem

e ovako,za pustanje stilova koristim One Man Band.u midi out na 10,11,12,14 kanalu stavim da mi bude hypersonic 2,na kojem podesim na pomenutim kanalima 10-drum kit
11-bas
12-ritam gitara
14-strings

problem je sto mi se desava da vecina ritmova nece da radi kako treba,pogotovo drum kit,ritam secka,1 takt odradi dobro,2 isprekidano,nema pravila.jedini ritam koji mi radi kako valja je lukas disko rumba za tyrosa,koji je neko odavno okacio ovde.po nekim drugim forumima sam citao da je problem u duzini trajanja nota ili tako nesto,pa su neki sredjivali to nekako u cubase,al je to nesto kljakavo islo,pa je neki lik nasao resenje,ali ga nije podelio sa ostalima..nemam cubase,niti znam da radim u njemu,ako neko ima neku ideju do cega moze biti,bio bih zahvalan.pozdrav
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2010, 22:46   #2
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probaj "Native Instruments bandstand"
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2010, 23:53   #3
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hm...osobono Hypersonic II mi je bolji od BandStand-a ....e sad vezano uz ovaj problem, ako ti se "guši" bubanj sekcija ili ti nešto prekida fali neki ton u zvuku...najvjerojatnije te zeza plifonija zvuka, koja isto tako zavisi o latenciji, e sad iskreno... nikad nisam probavao tu kombinaciju sa One Man Band-om ali vjerujem da je greška do njega, nekoristim OMB tako da nemogu 100% tvrdit, ali moguče je da ona zeza.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2010, 00:02   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja mislim da ti secka hipersonic jer ga zezaju midi naredbe iz OMB. Hipersonic ima banku zvukova pored oko 1.5 GB ali mu instrumenti nisu bas kompatibilni sa instrumentima i sysex komandama koje imas upisane u staylu pa zbog toga moze da dolazi i do toga seckanja .Puno lakse resenje bi za tebe bilo Live Styler 12 . dobijes jaku masinu za ritam i plus za solo kao i mogucnost koristenja VST a i cjena nije bas pretjerana . Sve je na tebi da odlucis kako ces .
fico je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2011, 09:25   #5
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e ovako,problem jos nije resen,nadam se da neko zna da pomogne..naime neki ritmovi rade normalno neki ne,sto navodi na to da nije problem do hypersonica nego do ritma..listajuci druge forume,kazu ljudi,problem je do toga sto su udarci bubnja prilikom pravljenja ritma snimljeni sa kratkim trajanjem pa zbog toga dolazi do seckanja,znaci note length je kazu 0:0001 a kada se prepravi na 0:0008 sve bude ok.

pomocu kog programa to mogu najlakse da uradim? pominje se cubase..imam verziju 4 le,i znam samo da je upalim,nikad nista u cubase nisam radio,pa ako neko zna malo da pojasni ukratko
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2011, 10:26   #6
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozes da to odradis u Cubase sigurno ali posto ga ne koristim neznam tacno proceduru gde dolazis do editora .Mislim da kliknes na traku koju hoces da sredis i desnim misem izaberes Event list ili event editor i tu vidis za svaku notu koliko ti traje i mozes da smanjis vrednost.Ili ucitas stayl u style works i imas event editor i smanjis u njemu .
fico je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2011, 21:55   #7
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja to radim s Cubase i midi fajlovima. Istina je da neki fajlovi nisu htjeli raditi u Hypersonicu zbog toga sto je nota bila kratka. E sad neznam je li to dobar izraz, ali ja sam vidio da na midi fajlu koji radi dobro duzina trajanja note je 60. Sve sam postavio tako i sve radi.

Znaci kad raspakujes midi file u Cubase, deseta traka, traka bubnja mora biti oznacena, okolo crvenom bojom - linijom. To ucinis tako sto kliknes na nju misem. Kad pocrveni, desni klik misa i izaberi Open List Editor. Kad ti se ovaj editor otvori, vidjeces nekoliko vertikalnih kolona. Klikni na bilo koje mjesto desnim klikom misa, izaberi opciju SELECT ALL. Kad OZNACI SVE, cini mi se da je cetvrta traka s lijeva na desno, ona na cijem vrhu pise LENGTH - duzina. Tu ti, primjerice pise 0.0.0.1. Dodji misem do broja 1. Klikni na njega, primjetit ces promjenu, i onda brate samo okreci roler na misu. Podesi duzinu trajanja note na mjeru koja ti odgovara. Kazem, ja idem do sezdeset, a ako hocu da recimo neka cinela bide izratenija povecam tu broj i gotovo. Eksperimentiraj malo.
spreco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije