Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2013, 11:36   #111
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima tu jos jedan problem, kad smo vec kod umetnosti...

Na "zapadu" bendovi ili solo muzicari rade tako sto izgrade svoj program za odredjeno vreme koji ukljucuje sve ono sto oni smatraju dobrim I manje-vise sviraju za svoju dusu, ostavljajuci sebi ogroman proctor za umetnicko delovanje. Ko razume shvatice...

Ovo kod nas "skidanje" svake nove pesme koja je za 3-4 tona razlicita od prethodne ce sve redom da nas dokusuri. (ja sam doduse odustao od toga vec nekoliko godina)
Sve se kao nesto svira, a nigde nista, nek se "zna" sto vise pesama... svaki noviji video koji pogledam (sad mislim na aranzerise) je isti fazon, Beat 8 ili 16 I "ts,ts,ts,ts..."

Pa ja sam se svadjao sa bivsim bubnjarom svaki put kad bi malo jace opalio cinelu koja je tu negde iza ledja, a sad je kao fazon da mi na aranzeru krlja svaki takt... Nadam se da se razumemo jer ne mogu da kucam elaborat, mrsko mi

Sudeci po mladjim generacijama, mislim da nema neke svetlije kulturno-muzicke buducnosti na nasim prostorima...
sale_band je offline  
Star 29.07.2013, 11:47   #112
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih ja na to gledao ovako drastično kako opisuje Tranzit. Ma razumijem ja njegovu ljutnju jer ima (nešto) istine u onome što govori. Međutim, onome tko se posvetio glazbi, koji godinama radi i napreduje, ne može "ukrasti" posao "brzopotezni fajlaš". Ili još drastičniji primjer, vrhunski akademski glazbenik niti ne razmišlja o tome da "stisne" tipku na nekon aranžeru. Ono što mi aranžeristi podrazumjevamo pod "live svirku" za njega je velika prevara. Ne vidi on razliku između ovog momka s videa ili nekog drugog koji "stvarno svira" aranžer.

To što isti umjetnici nemaju posla i što se moraju prodavati za male pare ima potpuno drugu pozadinu. Društvo je u potpunoj krizi, s krivim mjerilima i poremećenim vrijednostima.
casper je offline  
Star 29.07.2013, 11:54   #113
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sale druze ja sam vidio ovdje prave umjetnike koji sviraju akusticne Instrumente..njih 4.ispred velike robne prodasvnice rasturaju isto sviraju za svoju dusu njavjerovatnije a ako kapne koji euric u sesir time jos bolje hehe..Ali to je muzika a ne jedan covjek za klavijaturom.Poz
zeljko je offline  
Star 29.07.2013, 11:56   #114
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
To što isti umjetnici nemaju posla i što se moraju prodavati za male pare ima potpuno drugu pozadinu. Društvo je u potpunoj krizi, s krivim mjerilima i poremećenim vrijednostima.
I evo ga na kraju pogodak,kakvo je drustvo u kome zivimo takva je i umetnost a sa njom i muzika....
Boban010 je offline  
Star 29.07.2013, 12:57   #115
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cuj te provalu ,,, kaze meni jedan lik , sta se ti bunis sto ja pevam na fajlove , a ti kad koristis intro nikom nista , pa i to ti je isto ,,, hahaha , a ja mu odgovorio , druze ja ponekad koristim intro al i i uz taj intro dodajem ili tercu ili neki straih , tj sta dolikuje u toj numeri , a naravno znam i da odsviram bilo sta a ti nista
Znaci fajlasi kazu da smo jedno te isto , i oni mi sto koristimo intro na aranzerima ,,,, mislim ,,, strasno sta reci
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 29.07.2013, 13:22   #116
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iskreno, koristenje intra bez ikakvog sviranja meni je skoro isto kao i pustanje fajlova. Znaci ako neko pusti intro u kojem je sve odsvirano, a on se cese za .... Drugo je ako je neka karakteristicna dionica bubnja ili basa, ali sto kaze Gagan, ako sviras neku tercu ili nesto drugo, to je ok.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 29.07.2013, 13:33   #117
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dođe gost do "aranžeriste" i pita: " Jel mi možeš odsvirati pjesmu za 2 eura?"
"Pa šta je tebi, mene košta 4 eura po nabavnoj cijeni", odgovori mu muzičar.
casper je offline  
Star 29.07.2013, 13:56   #118
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Budite pravi smekeri muzicari pa sa aranzera koristite samo ritam masinu a rucno svirajte bass i desnu ruku (forspile i sve ostalo) i onda ima da se razlikujete od fajlasa.
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline  
Star 29.07.2013, 13:59   #119
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ne bih ja na to gledao ovako drastično kako opisuje Tranzit. Ma razumijem ja njegovu ljutnju jer ima (nešto) istine u onome što govori. Međutim, onome tko se posvetio glazbi, koji godinama radi i napreduje, ne može "ukrasti" posao "brzopotezni fajlaš"..
Naznacih da problem posmatram "iz prvog reda" a to podrazumijeva da sam veoma blizu "epicentru". Problem je daleko kompleksniji nego se ovdje pokusava predstaviti. Nije tacno, uopste nije tacno, da brzopotezni fajlasi ne mogu da uzmu koru hljeba jednom velikom umjetniku. Ti se zestoko varas jer gledas na problem sa strane sa koje se on ne vidi u cjelini. Nemoj me tjerati da pisem "elaborat", sto rece Sale, gdje cu ti sabrati i oduzeti zasto jedan fajlas i te kako otima tu koru hljeba jednom umjetniku. Moja frustracija i ljutnja nisu bezrazlozne, imaju vrlo dubok korijen. Neko napisa da je takav narod pa to tako i biva, zaboraviste da muzicari kreiraju muzicku kultiru naroda kroz jedan evolutivni proces. Nakotilo se muzickog nakota zadnjih trideset godina, pa vaspitalo narod da ne zna drugacije. Nakotili se isti ti koji su proizveli i fajlase. Najlakse je baciti odgovornost na sivu masu, tu nece niko biti optuzen. Masa je bezimena, bezlicna. Najteze je pokazati prstom na krivca.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
To što isti umjetnici nemaju posla i što se moraju prodavati za male pare ima potpuno drugu pozadinu. Društvo je u potpunoj krizi, s krivim mjerilima i poremećenim vrijednostima.
Pa jos i to malo para sto je ostalo im uzimaju "brzopotezni fajlasi" !!!!! Razmisljamo li na pravi nacin ili... ? Momci, sanduk sa novcem je jadan a poklopac otvoren za sve, pa koliko ko zagrabi. Da li je moguce da se ne shvata, da i ta bagra zahvata, ama ne da zahvata, nego grabi do dna iz istog sanduka, gdje svoju rucicu bojazljivo stavlja i umjetnik, bojeci se da mi ne bude otkinuta jer po svoj umjetnickoj prirodi nije kabadahija i otimac. Badava pisem, nemam kome jer se bagatelise problem i ne shvata se sociolosko ekonomski utjecaj jednog naraslog raka na muzickom tijelu Balkana. Vama ce se razbiti o glavu, ja sam svoje odsvirao.
tranzit je offline  
Star 29.07.2013, 14:21   #120
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne znam da li mi je gore ovo sa fajlovima ili majmunisanje orkestara, bendova sa raznoraznim perikama,sesirima,naocarima,kostimima........ U sta se ovo sve pretvorilo,strasno.
aleksandar031 je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije