Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2011, 16:38   #611
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
Sve je to Tranzit na mestu sto si napisao,ali jos uvek nema nigde demo snimka gde je to neko primenio kako treba da konacno vec cujemo pravu sliku Korga pa3.Marko je demonstrirao njegov pa3 i njemu je to extra i to je ok,ali recimo meni nije,meni je to sve iskompresovano previse za moj ukus
A sta je u stvari prava slika pa3x ? Zar nije jednostavnije da se kaze: ne postoji ni jedan pa3x koji je sredjen po mom ukusu ?

Demo snimci pa3x postoje, ali svako ima svoj ukus. Npr Marku svaka cast, dobar je muzicar i covek, ali se meni zvuk njegovog aranzera ne svidja. Sve je stvar ukusa...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 16:44   #612
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam i rekao da nije po mom ukusu,a Marko i ja i jesmo drugari,ali to nema veze sa soundom aranzera i ukusa,nego ima veze sa tim da li je ta postavka Korga merodavna sta je kvalitet Korga pa3.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 16:54   #613
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ako znamo da Korg Pa3x radi na 48000Hz i na 24 bit-a a obicni cd nosac nosi 44.100 i 16 bita onda ce biti jasno kako to na slusanje sve ispada isto!A velia je razlika izmedju ta dva opsega zvuka i vidim da covek koji se u to razume lepo je objasnio sve!Opet ponavljam izvolite i donesite klaviajture pa cemo na svirci da vidimo kome opanci a kome obojci i da skratimo vise tu pricu!Moji snimci su iskljuciovo uzivo sa svirki bez sminkeraja i proseravanja,isece se,pretvori u Mp3 i postavlja se na you tube!Kako odsviram tako vam i odpevam tako i prezentujem ovde!ZVUK JE CISTA MATEMATIKA A O MATEMATICI MOZE DA PRICA SAMO ONAJ KOJI JE POZNAJE!!!!ti Neso se druzis sa Pa3 dva meseca i to i kao takav poznavalac si do sad trebao ovde ti nama da objasnis kako se to radi,dva meseca je veliki period!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.10.2011 u 16:58 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 17:23   #614
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja nema sta nekom da objasnjavam,al znam sta cujem,i glupo mi je da me neko ubedjuje da je nesto dobro,a meni nije,pusti ti matematiku,ti ako znas Mare matish verovatno si nesto pogresio u racunanju,nazalost ja sam uvek iskren i imam pravo na svoje misljenje,cenim i tebe i sve druge ovde,ali jedini si ti postavio demo ovde sa pa3,i kunes se u njega ko da si ga ti napravio ,a ne Korg.Ja se opet kazem slazem da je najbolji aranzer na trzistu,ali ne slazem se da je to sto si nam ti ovde prezentovao top topova,opet kazem tebi se to svidja,i ti to tako i treba da guras,ali nije ok da ubedjujes nas da to tako treba.
@Tranzit po ovome sto si izlozio svi koji imaju studio ce resiti vecinu problema ako kupe pa3x posto ima sve sto je potrebno za ozbiljan rad u studiju.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 17:43   #615
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa i ti se kunes u tu plasticnu kantu od Pa800 i uporedjujes mi Pa80 i ne zna sta vec a i glupo ti je praviti poredjenje jer je to najobicnija igracka u odnosu na Pa3x!To sto ja ne znam da namestim klavijaturu i sto ne znam da sviram i da pevam govori koliko radim i gde radim i koliko zaradjujem!Verovatno zato sto veze nemam a uzimam mnogo vecu lovu nego ti?Znaci ja ne znam matematiku,veze nemam sa muzikom i sa instrumentima,gazde veze nemaju pri izboru muzike,placaju me duplo skuplje nego prosecnu trojku a ja totalno antisluhista,slusaoci su totalno gluvi i nista valja i samo ti znas sta je dobro???E pa zao mi je ali to nije tako . . . U utorak mi stize i Kronos pa ce neki ovde da puknu na pola a uz put M3 je bolji od Kronosa bar za dve klase I upsss zamalo da zaboravim mislim da sam sa ovim zasluzio ban na mesec dana pa vas molim da sto pre dodje dezurni policajac i da mi pedalu jer mnogo znam a na ovom forumu oni koji znaju ne mogu da se zadrzavaju dugo jer nije po praviniku
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.10.2011 u 17:46 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 17:52   #616
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne kunem se ja u kantu pa800,ja rekoh da je pa3 najbolji aranzer,a u to ko gde radi i koliko zaradjuje necu da ulazim,a to da li ti zaradjujes vise od mene Pere,Bate,Coce ,Moce to ti ne znas,i nije tvoja stvar kao ni moja koliko ti uzimas,a te price mozes da plasiras nekom drugome,a kad si vec naceo temu koliko se znamo ti si samac,a ja hranim pored mene jos troja usta,a uskoro cu i cetvrta,a sam radim,pa ako uzmes u obzir koliko jednoj porodici treba para mesecno da lagodno zivi,onda ces imati i predstavu koliko zaradjuje Nesa,tako da te price Mare nisu za ovu temu,a kad vec spominjes Pa80 poslusaj i ti i ostali kako zvuci Gogsijev ovde na forumu,pa ce ti biti jasno sta pricam.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 18:08   #617
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hahahaha. . . To ko koga hrani nema nikakve veze sa klaviajturma i sa svirkom!Hvala bogu nisam samac i nikada necu biti sam u zivotu i opet ti ponavljam nemoj da pravis glupa poredjenja!Prica se o muzici ali posto smo naceli temu ajde da idemo onda tim tokom i pored svega toga koga hranim,imam za mene najbolju devojku na svetu,zivot mi je bas sirok,imam licno svoj stan na Karaburmi 55km2 kod stare okretnice,imam vrhunsku opremu,dobar auto,putujem po belom svetu,leti plivam,zimi skijam i sve to samo od muzike i iskljucivo samo od muzike!E to nemoze da se zaradi na plasiranu pricu kako ti kazes vec da se krvavo zapne!!!!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.10.2011 u 18:10 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 18:14   #618
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 642
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neko neđe spomenu pa3x....
Dodato:
Eh, sad skontah na pa3x. Nema više ono da prekinu gajde kad sviraš i malo neki brži triler odsviraš kao što se dešavalo na pa80 i pa2x. Svaka čast! I format i prikaz tekstova ( lyrics) je ekstra.

Promijenjeno od striphio (01.10.2011 u 18:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
striphio je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 19:48   #619
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od svrakan Pokaži Post
Tranzit po ovome sto si izlozio svi koji imaju studio ce resiti vecinu problema ako kupe pa3x posto ima sve sto je potrebno za ozbiljan rad u studiju.
E vidis, onda si slabo ili sasvim pogresno razumio taj moj post. PA3X nije nista izgubio u jednom studiju, mada se i u te svrhe, ako bas mora, moze zloupotrijebiti. PA3X samo ima, za razliku od konkurencije ili Korgovih starijih modela, nekoliko pluginova ciji se pandani koriste i u studijskom radu a koji od njega cine najmocniji aranzer danasnjice. To sve jos uvijek ne znaci da PA3X moze da rijesi i jedan jedini "problem" u studiju, za te "probleme" postoje potpuno drugacije alatke. PA3X je Live masina ekstra klase i tu je sva poenta. Ne treba mijesati pojmove i svijetove. Studio je sasvim drugo pollje rada koje ima svoje zahtjeve i zakone. PA3X ovdje posmatramo kao aranzer, sto on i jeste, a studio ostavimo po strani.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 21:03   #620
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima, to jest mozes da ih imas sve po redu, od Bisernice pa do Berde.
Dodato:
@svrakan
Zaboravih Svrakane maloprije da postavim dva demo snimka pa da se i sam uvjeris da na osnovu postavljanih demo snimaka ovdje, u kvalitetu u kojem se inace postavljaju, nema ni najmanje sanse a ni smisla procijenjivati kvalitet instrumenta. Prvi demo je u tom (ne)kvalitetu koji je ovdje uobicajen kada momci postavljaju svoja remek djela a drugi je onako kako bi trebalo da izgleda bar minimum da bi smo malo ozbiljnije mogli pricati o razlici u kvalitetu instrumenata. Radi se o 100% istom demo snimku.



Promijenjeno od tranzit (01.10.2011 u 22:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije