Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2013, 15:43   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland Exr E2 za Va 76

Drugari, opcija je da dam Exr E2 i da doplatim 150E za Roland Va76, ispravan je, radi touch, radi ZIP. Sta cu dobiti a sta izgubiti, interesuje me koriscenje klavijature, da li je zaistra toliko teska za navigaciju? Sta cu dobiti u pogledu boja, od harmonika znam da nema nista, bar ne naspram EXR E2 koji ima dobre harmonike, sta je sa bojama kao sto su sax, klarinet, gitare, brassovi, trube. Kakve su to V boje? Jeste puno pitanja, ali meni je bas hitno, molim za pomoc?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 15:49   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

va76 je pro klavijatura,iako je vec pregazilo vreme,sto ne mogu reci za exr2,to mi je uvek bila neka klasa za pocetnike onako,siromasno dosta...va76 ti je dosta ozbiljnija sprava,sto se tice i ritam sekcije i boja,tako da menjaj ,nemas frke,samo pazi da je zip ok, ostalo manje-vise nije kvarljivo na va76..pzoz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 15:55   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odmah bez razmisljanja menjaj.To je odlicna klavijatura jedino sto je teska i glomazna ali je u odnosu na EXR-e2 top klavijatura.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 15:56   #4
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Milance, tebe sam i oekivao, ti si ipak imao Va pa znas dobro. Sta je touch screen-om, da li ima neke mane, ta li podlozan cestom kvarenju. Koji je najpouzdaniji nacin da proverim zip? Slusao sam tvoj snimak na YouTube-u, lepo zvuce ritmovi, danas se definitivno dogovaram sa covekom, jel moze neki snimak na mail, odnosno sve sto imas, ako imas, da bi cuo, i da se ne bi zeznuo?
Nesa tezina me ne brine, kad samo pomislim na dirke... Jaoooo
Dodato:
Ljudi molim Vas za pomoc, da li mogu malo konkretniji odgovori na moja pitanja?

Promijenjeno od calevh (26.01.2013 u 16:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 16:58   #5
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice zvuka ne brini,VA76 moze da zvuci mnogo dobro kad se sredi set.Evo ti prednosti.Kao prvo imas tockic za tempo koji nemas na EXR-e2,EXR u odnocu na VA 76 ima samo bolje harmonike,sve ostalo je na strani VA76.Dirka,na nju ces se navici,to je vrlo kvalitetna dirka.E sad kako se proverava ZIP to ne znam ali mislim da treba para puta da ucitas set ili da pozoves neki ritam sa Zipa i ako to sve radi kako treba onda je ispravan.Ako izbacuje neku gresku onda je los Zip.Nisam imao VA76 ali znam da je klavijatura jako dobra i pouzdana.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:13   #6
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ukoliko je zip neispravan, jel to neispravna zip disketa ili sam citac. Koja je cena sada polovnog zipa, jel ima matematike kupiti i ako je neispravan, pa onda zameniti naknadno? Nesa, hvala na odgovorima.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:19   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam posto je zip uredjaj,to bi morao da pitas nekog od servisera za Roland.Uvek je bolja varijanta da nije ispravna Zip disketa nego sam Zip uredjaj.

E sad,ne znam sta da ti kazem,VA76 je ozbiljan aranzer i ja bih se menjao cak i da je Zip uredjaj neispravan.Naravno ti ces sam odluciti ,ja ti pisem samo moje misljenje.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:30   #8
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neso ja tvoje misljenje postujem izuzetno, zato me i zanima sta bi uradio, i kako ja da postupim... Jedino se plasim za boje, ali ako kazes da se necu zeznuti, verujem. Bas mi je zao sto generalno svuda ima malo snimaka ove klavijature, a nemam u blizini kod koga da je "propustim kroz ruke", pa moram malo i na rizik.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:40   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma drug veruj to je sprava za tvoj erx...ima dobre efekte za boje,mozes cuda da narpavis,tako da ne beri brigu ama uopste....snimke sa rolanda sad vec slabo imam,jer sam odavno na korgu,to je sto si cuo na you tube,ali to je extra klajva,ne sumnjaj u njen zvuk...ja sam imao va5, pa va76,i nikad nijedan problem nisam imao za touch screenom...nekad ume malo kondenzacije da se stvori ispod touch folije,pa ti se cini kao da je znojava touch folija,ali nista strasno,nestane to..zip kosta 10-15 eura,zipeta kosta 5 eura,malo teze je za naci ali ima...meni na va76 nikad nije crkao zip,mada moj drug je imao problema sa svojim na va7,ali samo zamenio zip i cao..inace pase onaj zip beli od racunara koji je kazem ti jeftin,ima ga za 10 evrica...ima i ribon traku,odlicne dirke,4 izlaza,dovoljno mesta za ritmove,koji krecu momentalno kad ih pozoves preko zipa,daleko bolja drum sekcija nego li na erx,ima 50-60 efekata iskoristivih za boje tipa disorzije,flangeri,zujalice,gajde i sl...imas izvucena 2 pomocna tastera da im dodles fucncije koje tebi odgovaraju,ma videces vec i sam,opet kazem doooosta bolja klajva od exr-a..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:53   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Milane, hvala na informacijama. Ako se uspemo dogovoriti, javicu se za pomoc, ako nesto zatreba. Jos jedno kratko pitanje, da li ima mogucnost kombinovanja vise udaraljki iz razlicitih setova, na jednoj traci, ili podrzano vise drum track-a? Jedna opcija koju sam primetio je, samo dva prelaza i to sto se varijacije automatski menjaju kad odsvira fill, to jeste sitnica ali mi se i ne svidja nesto, ali... NIje strasno.
Dodato:
Koliko performansa ili user programa mogu stati u Va 76? Da li svaku boju da bi imala svoje efekte i podesavanja, moram snimiti kao posebnu performansu, da li to isto vazi i za ritmove? Da li postoji funkcija hold, koja ce zakljucati odredjene parametre (da li se ti parametri mogu podesavati) pri promeni performanse? Uh, dosadan sam vise i sam sebi, ali valjda nekome nije tesko da mi odgovori na ova pitanja?

Promijenjeno od calevh (26.01.2013 u 22:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije