Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2009, 09:11   #32
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Jazo

Vidi ovako,kada učitavaš neki ritam u kljavu bilo sa ZIP-a ili sa FLOPPY diskete,on ide na mesto D88....kada ga učitaš ostaje ti da tom ritmu odrediš tempo,boje u desnoj ruci i uradiš WRITE PERF MEMORY,odrediš mesto gde ćeš ga zabeležiti i gotovo,nakon toga samo pritisneš taj performans i on će biti automatski učitan,to je to...tako poslažeš sve potrebne ritmove u kljavu i cepaj...
Svaki sledeći ritam kljava će učitavati na mesto D88 dok ti ne odrediš da to bude na nekom drugom mestu,načinom koji sam ti objasnio...D88 je PRIVREMENA pozicija gde kljava uvek učitava nov ritam...



Druga bitna stvar je to da znaš da em2000 ima 16 mesta za ritmove koje možeš učitati i oni će uvek biti u sintu i kad pališ gasiš oni će ostati u memoriji...to se zove CUSTOM SET...do njega dolaziš pomoću komande LOAD,zatim pritisneš SHIFT,otvoriće ti se nova slika i tu ćeš videti tačno kako se pravi taj set i učitava...tu ćeš odrediti 16 "dežurnih" ritmova koje ćeš uvek imati pri ruci nezavisno od onih memorisanih u performansima...

Moram ti reći još da ipak moraš malo prostudirati uputstvo ili naći nekoga ko poznaje sint da ti malo pojasni princip rada...sve je to jako jednostavno kada se pravilno skapira...


Ja se izvinjavam ako sam nešto promašio oko objašnjavanja,sve pišem po sećanju iz glave...davno sam svirao g1000...
  Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
2000, pocetak, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije