Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2023, 03:44   #41
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta da se reče.Bio sam kod druga on ima Genos več skoro od samog početka kada je izašao i sada je uzeo i Genos 2.Obe klaviature naravno savršene su i pošto nisam imao Genos priliku da testiram (sada ču ga donjeti jer mislim da ga kupujem od njega pa ču vidjeti još).Nego zapazio sam jednu stvar.Pre neko vrijeme uzeo sam Roland G70 i mada je to jako starija klavijatura od Genosa ona ima potpuno iste zvukove a neke čak i bolje.No to može biti što se taj puno ni ne razumije ni u jedno ni u drugu i koliko sam vidio nema ni podešeno kako treba mada on smatra da je na vrhuncu.Genos ima naravno ogromno više novih funkcija za rad nego Roland G70 i u tome ne može se uspoređivati jedna sa drugom ali ipak nije mi jasno kako imaju obe posve jednake zvukove sem što ima Genos nekoliko više novih ali sa nameštanjem efekata i equalizera dobiju se opet jednaki.Da li je Genos kopirao zvukove od Rolanda G70?To mi baš nije jasno.I na Youtube pogledao sam ogromno testova između Genosa i Rolanda G70 i zvukovi su potpuno jednaki od klavira harmonika i tako dalje.Pa sad pitanje je da li se isplati mijenjati klavijaturo samo zbog toga što je Genos napredniji sa funkcijama jer je naravno noviji i ako uzmemo u obzir da nema sampler koji ionako nije ni potreban ni na jednoj ni na drugoj klaviaturi.Sledeča klavijatura kad budem mijenjao bit če ionako Yamaha ipak sam napisao toliko da vidim kakvog je ko mišljenja jer i taj hoče za Genos puno para pa trenutno neznam dali se isplati da uzmem ili bolje ako ču več uzimati nešto dodam pa uzmem Genos2 ili neku drugu yamahu za svoju dušu jer sam prestao sa svirkama pa da je imam za sebe.
Ovim postom naravno ne kritiziram Genosa da neko ne razumije naopako nego da vidim kakvo ko ima mišljenje to jest onaj koji ima iskustva i sa jednom i drugom klavijaturom.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2023, 09:07   #42
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razlika u zvuku je ogromna. Ako je ti ne čuješ, najbolje je da ostaneš na G70.

Evo drugog dijela snimke prezentacije održane u Music Centar - Zagrebu.

https://youtu.be/7Dqtfb1x5X8
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (07.12.2023)
Star 07.12.2023, 19:54   #43
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta znam Casper.Genos ima nešto novih zvukova ali pogledaj primjer na tom linku i vidjet češ da nema razlike a gledao sam ih još ogromno.
Pa naravno Genos bolji je od G70 ali ipak pitanje je dali se isplati mijenjati samo zbog novih funkcija na njemu kojih večina potrošača ni ne treba jer ni nezna zbog čega su i čemu služe.U tome smjeru razmišljao sam.
https://www.youtube.com/watch?v=Qy2ZN-Z_GqA
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 00:23   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si, sve ovisi u kojem smjeru razmišljaš. Ovo je prava tema za takvu raspravu.

Poslušao sam video djelomično i u nekim trenucima se stvarno čini da "starac" od G70 zvuči isto. Iznenadio me ugodno ali trebaš znati da mnogo toga ovisi i o demnostratoru. Nisam naravno odgledao duga tri sata ali sam primjetio par stvari. Zvukovi desne ruke su na rolandu u velikom djelu svirani u oktavi niže nego na yamahi. Znaš li zašto? Pa recimo, obrati pažnju kako svira klavire. Zašto nije okinuo koji duboki ton na Rolandu već ga svira u rasponu dvije oktave? Pa recimo, razlika u zvuku ritma na orkestralnom valceru (1,18 min) je minimalna jer se radi takvom tipu ritma. Poslušaj onda usporedbu Rock Shuffle od 1,38 minute pa ćeš čuti bitnu razliku. Nemam vremena analizirati dalje ali bih dodao još jednu stvar. A tko kaže da G70 nije propušten kroz neke dinamičke tools ili pak spojen na modul poput Integre?

Međutim, ako ti nisi osjetio bitnu razliku u zvuku probavajući oba instrumenta onda stvarno nemaš razloga za kupovinu Genosa. Pustimo sad mogućnosti. Meni je bilo sasvim dovoljno ono što je prije 20 godina imao KN7000 i mijenjao sam ga samo radi novog, bolje i modernijeg zvuka. A moram priznati da na ovom demu i on zvuči jako dobro.
https://youtu.be/CiXpiiHAhAc?si=rrZL8rF1WAuODXwI&t=91
Ipak, to je mnogo lošije od Genosa koje sviram danas.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 02:09   #45
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa takođe si upravo i ti i jasam primetio neke stvari koje si naveo šteta što nisi pogledao cijeli snimak pobegde predstavlja samo zvukove ali sam taj link prilimao usput koji nije ni baš nešto.Nego gledao sam neke gdje neki testraju G70 i Genos uspoređene tipku po tipku i zvuk je jednak tako se barem čuje pa mi to bilo baš čudno.
Naravno može biti ,da imaju G70 priključene na neki modul ili šta znam ili u pozadini čak i na Genos to naravno nisam vidio jer nisam bio tamo ali ima ljudi svakakvih.
Nego ja ne tvrdim da Genos nema boljih zvukova ili čak neke jednake kao G70 nego sam napisao samo oko usporedbe kako sam video na Youtube.
I osobno nisam uspoređivao Genos i G70 zajedno jer ga još nisam doneo na probu nego što sam probao kod druga i naravno nemam šta da kažem protiv njega.Naravno Genos je u stvari i puno napredniji i bolji to se ne može tvrditi da nije i ima valda sve funkcije koje su potrebne i koje meni sad na G70 fale mada i taj može da se sredi jako dobro.Ali Technics KN 7000 ima baš sve to šta mi sada na neku ruku fali a prve su funkcije u SOUND sekciji gdje se može po 4 instrumenata kombinirati u sahranu jednog a taj G70 nema tu funkciju i to je prva loša stvar jer je Roland smatrao da su zvukovi kakve su nametnuli kako moraju biti a to je griješka.Mandolina ima koja trza sa trzalicama samo jedna i još ta je nikakva jer je jednaka kao na Korgu koja mi se nije sviđala i nisam je koristio.Na KN7000 napravio sam Tamburice baš kakve sam hteo a i ti si imao fantastične kad sam gledao snimak na youtube.
Pa eto vidiš da G70 ne može biti isti Genos mada stvarno dobro zvuči ako se podesi kako treba ali ogromnog je potrebnog vremena.Ritmove i sve ostalo ručno podešujem notu po notu po tvome objašnjenju kad si pisao na forumu za KN7000 primjer u živo nikad nitko ne udari svaki put jednakom jačinom primjer na DRUM pa i ja tako stavljam jačine i dužine nota u gitarama pa naravno G70 zvuči sve bolje.Ali neko ko nema puno vremena takvim stvarima ne može se zajebavati a mora se znati i šta je potrebno.
Naravno Genos pošto je noviji ima sve to več sređeno i u ritmovima i zvukovima zato i zvuči kako mora.
Zato sam u temu napisao samo pretpostavku između ova dva modela jer kako sam vidio na onim testovima tvrdilo se da su zvukovi potpuno jednaki pa me zato čudilo jer je G70 več stari model a naravno ja na računalo kad vidim snimke ne mogu baš sasvim razlučiti dal su stvarno jednaki ali barem čuje se nekako jednako pa pitaj boga.
Tako sam malo bio u nedoumici dali se meni uopšte isplati mijenjati ali baš me sada pre neko vreme razljutilo pošzo nikako ne mogu složiti Tamburicu pa da ga jebem tako da sad znam kakva je situacija a to na G70 nisam očekivao jer sam ga baš zbog toga uzeo kako su ga svi hvalili pa sam bio radoznalan.
A ponajviše skoro svuda koristim Tamburicu koju sad na tom smeču ne mogu da napravim nikako a preturio sam več sve živo.
Dodato:
PS:Zaboravio sam sad sam opet pogledao tvoj snimak.Ja još imam KN7000 i nedam ga nikome mada bi neki htjeli da im ga prodam.
Jedino što nemam u njemu razširitvenih kartica koje več dugo tražim po netu ali ne nađem i ako sam koju našao budale nisu htjele da šalju ovamo.

Promijenjeno od flosarka (08.12.2023 u 02:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 09:14   #46
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svašta ljudi uspoređuju. Tako se Medeli od 500 eura pokušava staviti uz bok Eventa. Nepotrebno i bez veze.
Koju karticu za KN spominješ, SD?
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 16:38   #47
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne stavlja se Medeli uz bok Eventu, vec doticni gospodin ne moze vjerovati kakve propuste je ucinio Ketron s klavijaturom te je propuste usporedio s Medeliem. Los operatovni sustav, razmjestaj hardwarea. Na stranu kvaliteta ritmova i soundova.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 18:30   #48
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper kartice SD imam.Tražim kartice to jest ona 4 modula sa proširenjem zvukova druma i ritmova koje su se dobile za KN7000 jedna od njih je Technics EW01NX i na njima su zvukovi u wav formatu to jest sampli.Ima 4 različite sa saxofonima,gitarama,drumi,harmonike to jest svih instrumenata koji postoje.
Ne znam dali si ih ti imao več stavljene unutra ili ne ako skineš poklopac na spodnjoj strani klavijature tamo ima mjesta za te kartice to jest module.
Koriste sa na dugmetu EW EXPANSION pored dugmeta Memory.Na modulima su nevjerovarni fantastični zvukovi saxofoni primjer kao sasvim u živo.
Jedan stariji čovjek ima stavljene na youtube i kontaktirao sam sa njime pa mi poslao neka podešenja za Panel Memory ali bez modula naravno ne radi ništa jer traži samplove.Ti moduli bili su za kupovinu dodatno a u nekima bili su več stavljeni sa puno višom cijenom klavijature jer moduli su bili skupi a sada još više ako se gdje koji nađe i to je jako teško jer ih nema više a ko ima i prodaje klaviaturu neče da ih proda posebno.
Te kartice to jest module sam mislio mada klavijatura i bez njih radi fantastično ali znaš kako je več zbog radoznalosti.
Dali si ti imao te kartice unutra jer na tvojim snimcima klavijatura zvuči savršeno mada nisu potrebne te kartice jer je više bitno kako se ona podesi?
Šta se drugoga tiče i ja sam se jednom zajebao kad sam naručio za Tyros3 jedan kompletan set kojeg je promovirao onaj šta ve beše Michael Wonckler ili šta je.Na youtube sasvim drugčije je zvučalo nego ni daleko kot mene a imao sam vrhunsko ozvučanje.Kad sam mu pisao šta je sad ovo nije mi ni odgovorio više.Pitaj boga na šta sve je on imao priključenu klavijaturu a to se pozadi naravno nije videlo.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2023, 18:49   #49
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alen P - nadam se dotičnom gospodinu nije potreban advokat

@flosarka - te expanzije su bile dosta skupe i nisam ih imao u svom KN. Sumnjam da ćeš ih naći na tržištu.

Moj Genos2 je stigao.

Hvala trgovcima iz Shopa Music Centar na susretljivosti i profesionalnosti, a posebna zahvala ide glavnom i odgovornom za prodaju Yamaha aranžera, našem članu @Tomy.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg lyrics_casper.jpg (61,5 KB, 27x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (09.12.2023), Tomy (08.12.2023)
Star 08.12.2023, 18:51   #50
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neznam zasto genos2 nije promjenio Display, u onaj OLED touch (ako se ne varam) tko je probao kod npr Pa5x zna o cemu pricam ili kao kod skupljih smartphonea. Meni osobno je to minus kod novog skupog genosa.
Jos kad sam genosa novog kupio bio mi je cudan taj display, prvo sam pomislio da ne valja, malo lovi malo ne, isto mi je prodavac danas potvrdio da nisu nista kod dvojke mjenjali.
Svejedno, izgleda da se dvojka dobro prodaje jer na njih neke trgovine moraju cekati izvjesno vrijeme, kao da ih nema bas na lageru, barem u De je tako
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, arranger, genos 2, genos2, yamaha genos


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije