Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.10.2011, 22:06   #101
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Po meni, Kronos je isplativiji za studijske korisnike. Ima odlične klavire, električne klavire, orgulje i još hiljadu čuda i odličnu manipulaciju s njima (pritom mislim na editing i processing). Trebalo bi onda da manje uzima od procesora nego kad bi se vukao neki VST klavir od 40GB. Mislim, šta reći, meni se Kronos stvarno sviđa, al prije svega za studijsku upotrebu. To za koju muziku je bolji a za koju nije, u to ne bih da ulazim. Ko zna znanje, biće on dobar za svaku muziku.

Da ne filozofiram previse, trenutno najbolji workstation.

Eh da, ne znam je li neko pisao o tome, gledao sam na jednoj prezentaciji, svirao Jordan Rudess, u jednom dijelu snimka se prekine zvuk/polifonija ili kako se već to kaže a i neko je baš napisao u komentarima. Odgovorili su da je to neka greška u OS-u i da će je popraviti. Nije toliko strašno. Jel zna neko nešto o tome?
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 22:27   #102
aleksandar14
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2011
Postovi: 31
Downloads: 18
Uploads: 4
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
aleksandar14 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pravi piano kao da se svira cekicem...extra je
aleksandar14 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 22:27   #103
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kronos je Hare, instrument za binu a u studiju on je samo mali mis jer ti VST instrumenti koje pominjes su pojedinacno daleko mocniji (svaki u svom domenu) od Kronosa. Bilo bi nerealno porediti i najbolji klavir sa Kronosa sa jednim VST klavirom od nekih 40 do 50 GB samplova a to vazi i za ostale instrumente. Eventualno bi Kronos mogao posluziti u studiju kada su u pitanju specificni synth soundi koji baziraju na sintezama koje nudi Kronos. Sto se tice neke ustede CPUa, to su davno prosla vremena jer danasnji procesori i radna memorija nemaju nikakvih problema ni sa 1000-glasnom polifonijom i istovremenih par "teskih" efekata tipa Lexicon hal i slicnih. Medjutim, na bini je Kronos nekrunisani kralj i tu mu nema ravna a kako se cini jos izvjesno vrijeme nece ni biti jer ostali proizvodjaci izgleda spavaju ili su nokautirani pojavom Kronosa. Da sacekamo ipak odgovor Yamahe i Rolanda, pa ako treba i nesto duze. Bice interesantno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 00:11   #104
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja se u potpunosti slazem sa kolegom Dell-om, to je i moje misljenje, a druga stvar, kada sam ga probao u radnji, nije problem sto je on skup, jer on stvarno i vrijedi te novce, nego je problem u nama, opet cemo ubaciti semplove od 3-4 mb, eto nek su i od 15 mb ili od 100 svejedno, i opet ista stvar, vrtimo se u krug... Ali od tvornickih boja sto je Kronos predstavio, ja sam ne odusevljen, nego PREODUSEVLJEN, Konacno je Workstation postao (hajde da se tako izrazim) WORKSTATION! Takodje je (po mom misljenju, a svatko ima svoje misljenje) grijeh uci u kafanu(svadba,mature, bla bla bla bla bla) sa ovakvim strojem, jer ce se opet ubaciti semplovi (od ovoga sto sam gore naveo) i nikad necemo biti zadovoljni i uvijek ce to zvucati isto... A ono sto on nudi za (narodnu) muziku je 0, ali za klasiku, za zabavne poput (Joksimovic,Samardzic,Gibonni,Oliver Dragojevic, itd itd...), vise spada(po meni opet kazem) u tu klasu, jer ima tocno ono sto se u tim izvedbama i trazi, dosta efekata, dosta boja poput bellova,sweepova,leadova itd itd itd.... Klavira,stringsova itd itd itd..... Naravno konkurencija je velika, a tu su i yamaha,roland,kurzweil itd itd i upalite klavir i u fantoma g6 i u yamahe xf i kronosa, niti jedan nije isti, svaki je razlicit, znaci nekome ce se svidjeti masniji nekome, tanji zvuk klavira itd itd, ali kronos ima sve to (opet kazem po mom ukusu).... Svakome tko kupi ovakav stroj(KRONOS) zelim svu srecu da ga sto prije otplati i da zaradi s njim brdo love, kupi auto i kucu i stan i svasta nesto eto tako, nista novo nisam napisao... ali eto
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 00:21   #105
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ono sto nudi za narodnu muziku je i vise nego mnogo!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 03:04   #106
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

O tome i pricam, Kronos je vrh stvar, a izjave tipa predlozi mu da kupi dx11 mi sugeriraju da su moji postovi nedovoljno i sturo shvaceni, te da se iz konteksta izvlace zakljucci. Dakle, ako postoji namjera da se sa Kronosom svira samo nasa muzika, cuvajte pare u dzepu, jer necete iskoristiti ni 10% njenih mogucnosti. Mjesto da se koriste inovacije Kronosa, kao sto su npr. ono simuliranje poklopca klavira i ostale mogucnosti bogatog editinga, nasi ljudi ce ubaciti samplove instrumenata koji se sada krecu oko 100-200 eura u vrh glave, ubacice harmonike koje imaju na tr-u ili le-u i kako onda potpuno koristite Kronos? Koji ce mi moj Mercedes S klase u garazi ako cu ga koristiti samo da u njemu slusam radio i grijem/hladim se klimom, a da ga nikako ne vozim? Nama Balkancima ne trebaju ovakve mocne masine, ali jbg, stvar je sviraca hoce li ga uzeti ili nece. Jedino je opravdanje da dobro radis, pa ces ga skoro isplatit ili da od ostalih prihoda imas para, pa sebi mozes priustit taj luksuz.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 11:25   #107
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Opet mi ti nisi dao pravi argument zasto ne treba uzeti Kronos?Pusti se poklopaca i tih prica bre i prestanite vise da pljujete po klavijaturama i da odvracate ljude od istih tipa nije za tebe nego je za ovoga ili onoga!!!Kao prvo boja ima toliko da ne mozes za tri dana da ih preslusas posteno a od istih boja mozes napraviti i zujalice za narodnu muziku a i vrhunske tehno boje da ne ubacis ni jedan sempl sto je tebi vidim strano!Potamento,editing,sempler i sve ostalo treba za ''NASU'' muziku kao sto se ovde prica je vrhunski odradjeno ali ''NASA'' muzika nije samo Dragana Mirkovic i Vragolanka tako da nam je mnogima potreban i vrhunski klavir,rhodes,distorzija,clean gitar i padovi i sve ostalo sto se koristi u ''NASOJ'' i onoj ''NJIHOVOJ'' muzici!Ovo je pod navodnicima zato sto ne znam jos sta je ''NASA'' a sta je ''NJIHOVA'' muzika!Kao drugo uopte nisi upucen u razlike Kronosa i proslih modela da bi sad ovde ti davao komentare jer ste i M3 ispljuvali posteno a 90% sviraca ne zna pola opcija u njemu,ubaci sredjen set sa tercama i vozi a ovde ga pljuj na sva usta!Ponavljam ti jos jednom pre nego sto opet pocnes da pljujes po ozbiljnim komentarima koji ce da KORISTE I POMOGNU ljudima i ore nego sto ponovo pocnes da pljujes po najozbiljnijim klavijaturama daj mi opravdane argumente za sve to sto kazes ili se bolje ne oglasavaj u ovoj temi i zdravo!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
Ledeni (22.01.2013)
Star 14.10.2011, 12:48   #108
Kore
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.08.2009
Mjesto: Osecina
Postovi: 31
Downloads: 170
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG KRONOS,pa800
Kore befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znaci drage kolege necu pogresiti ako zamenim G6 za kronosa?jos nesto,gde se mogu naci semplovi za njega?
Kore je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 17:50   #109
profmiso
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Postovi: 17
Downloads: 626
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
profmiso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Pfeil

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
Šta mislite o njemu?
Danas prezentovan na Namm-u 2011.

sve je to VEC PREVAZIDJENO!
URADJENI SU VEC ARANZERI SA i7 PROCESORIMA--STRAVICNO DOBRI!!!
al ne mogu jos u prodaju...KLASIKA.....
DOK NE ISCJEDE SVE SA POSOTOJECIM... NEMA NAPRETKA
profmiso je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2011, 17:56   #110
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Kore

Porediti Roland G6 i Korg Kronos je u najmanju ruku neozbiljno. Izmedju njih stoje svjetovi ako ne i galaksije. Kronos je rezultat i zbir svega sto Korg zna i umije a to je veoma, veoma mnogo. Samplove mozes naci na svim mogucim i nemogucim mjestima jer Kronos uvodi Wav, Aif, SoundFont 2 i Akai S1000/S3000 formate ali kada preslusas malo pazljivije sta sve dolazi u samom instrumentu, mislim da ti nece trebati nesto posebno mnogo nekakvi samplovi. Ako bas hoces i imas zelju da taj tvoj Kronos (nadamo se, sto prije) prosiris "pametnim" i svrsishodnim samplovima visokog kvaliteta (a ne kojekakvim zujalicama) onda vec imas na izboru 5 Libraryja a u pripremi su jos 4 i zahvataju sve, od bubnjeva do solo gudaca a radi ih sam Korg. I... da, kod Kronosa ti ne trebaju samplovi sa DX11 ili Casio CZ 101, tih zujalica i samih sinteza Kronos ima na gomilu. Ama ne treba ti nista, sjednes, upalis (a...upalis) i sviras.

@profmiso

Gdje prevazidjeno, ko je prevazisao, kad je prevazisao ?

Promijenjeno od tranzit (14.10.2011 u 18:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Ledeni (22.01.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije