Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2010, 15:23   #1
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage Yamaha registracije

Ne znam da li ima ova tema, trazio sam ali nisam nasao.

Vec dugo me muci problem sa registracijama jer ne znam kako je najbolje da ih poslozim pa bih voleo da cujem kako vi to radite na vasim yamahama. Kako je najbrze i najefikasnije na svirci i uopste kako je najprakticnije? Slagao sam ih i brisao milion puta jer stvarno nemam ideju kako bih mogao to da uradim jednom zauvek. Unapred hvala.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 15:37   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Verujem da će na ovo pitanje svako da odgovori drugačije
Ja radim po principu: 1 registracija - 1 pesma... Uglavnom za svaku pesmu uradim style, podesim tempo i OTS i to snimam kao jednu registraciju. Na primer: registracija BALADE1 i tu spakujem 8 pesama "žanrovski" sličnih itd.
Pošto ne radim sa jednim stalnim pevačem, već se uglavnom njih trojica smenjuju a i repertoari i intonacije su različite za svakog, napravio sam za svakog od njih nešto kao set registracija gde sam svaku pesmu transponovao u tonalitet iz kog peva dotični i tako ih snimao. Jeste malo lenja tehnika, ali mi se dešavalo da u toku svirke omašim tonalitet iz kog peva, pa počnem pesmu previsoko i ružno mi zvuči da menjam u pola pesme pa mi je ovo ipak sigurnija varijanta
Sve u svemu, naćićeš i sam način koji je tebi najpraktičniji za rad, svako koristi registracije onako kako njemu odgovara, upravo zato što postoji milion načina da se one iskoriste...
Pozdrav
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 17:11   #3
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Kako god da ih poslazes ...moras neki redosled da zapamtis.Svako ima svoju semu... nprm.Posto tyros slaze po brojevima i azbucnom redu..ja svaku registraciju redam po izvodzacu tj.nadimku,pa uz njegove pesme po ritmovima koji imaju odredzenu oznaku u vidu brojke .
Primer: keba1*rado4 ... znaci reg bank od Kebe pod ritmom 1 ( brza dvojka) mic. podesavanjem i text RADO sa 4 varijacije,
Keba2*... bi znacilo od kebe sa ritmom 2 (6/8)...itd itd.
Zavisi kome koji sistem lezi i koliko obiman mu je repertoar .Ja za svaku pesmu posebno pravim jer sam se tako navikao i znam redosled,zato nema greski kod varijacija ili pad-ova itd ali moram vise da pamtim.
gega je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 17:41   #4
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod mene je na sledeci nacin:

Rumba-folder
SA-SA-folder...i tako po ritmovima,onda recimo SVADBA-folder itd.

U Rumba folderu imam npr 100-ak pjesmica koje se pjevaju otprilike na svirkama...i tako za sve ritmove

Jedna registracija jedna pjesma.(1-8)

Znaci svih 8 dugmica su jedna pjesma.Na prvom "1" dugmicu je uvjek namjesten Forspil za pozvanu pjesmu,na 2 je strings,na 3 je boja karakteristicna za improvizaciju te pjesme,4 Violina,5-6 Harmonika 7-8 proizvoljno po zelji,,npr Brasovi i slicno.

Svaki broj ima i tercu koju palim po potrebi.

Kompletna postavka pjesme je postavljena u broju 1 ,tako da pozivam registraciju sa ugasenim "Freeze" dugmicom,a kad je pozovem onda palim "Freeze" i samo mjenjam boje.

Ovaj nacin mi se do sada pokazao najefikasniji jer nikad ne trazim boje niti bilo sta po klavijaturi nego 100% sviram samo preko registracija.

"OTS" nikada ne koristim.

Pozdrav!

Promijenjeno od tyros2 (07.08.2010 u 17:43 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 19:12   #5
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A sta mislite da imam za svakog pevaca po folder i da u njega stavljam registracije sa pesmama od tog pevaca?

npr. Aca Lukas folder i u njemu registracije. Lukas 1 (osam pesama), Lukas 2 (jos osam) itd.

Ja za svaku pesmu imam posebno sacuvan ritam i ima ih jako, jako puno. Dok sastavim sve registracije proci ce dosta vremena.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 23:15   #6
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje prve registracije su bile bas na takav nacin i nisu mi se pokazale kao najbolje rjesenje.

Neko mi trazi pjesmu a nezna ko pjeva a nisam ni ja siguran.Onda nastaju muke koji je pjevac.

Punomi je lakse kada kaze pjesmu da odem na RITAM FOLDER i onda u njemu pronadjem tu pjesmu!

Kazem LICNO MENI se nije pokazalo kao najbolje rjesenje,,,, ali mozda za tebe se pokaze kao najbolja opcija!

Vrijedi pokusati!

Jos jedan savjet.Registracije uzimaju puno vremena kada se prave,ali ipak se moraju praviti strpljivo i sa puno paznje!.

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2010, 03:12   #7
samuraj
Drugar foruma
 
samuraj's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2005
Mjesto: Irig
Postovi: 89
Downloads: 270
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 2
Interesi: Osim muzike, aikido, putovanje, fotografija...
samuraj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
samuraj pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Xe ja sam sa tim muku muchio kad sam uzeo T2... na milion nachina sam se organizovao i onda sam skontao jedan (meni jako) jednostavan i brz nachin :o)...


Ja sam se ranije lozio na to da imam za svaku pesmu poseban (oridjidji) ritam, ali to me je brzo proshlo (da ne kazem smorilo, jer pesme izlaze ko blesave)... Ne kazem, volim da prebijem koju sa originalom (ali to su uglavnom staaare dobre pesmice).. ove nove "kikiriki" pesme tresem na iste ritmove (rumba, disco, tako neki tuc tuc, grci , turci, orijent ...)....


Elem, da ne bih sebi zagorchavao zivot... namestio sam 2 grube registracija...

Jedna grupa 1-8 narodnjaci: orijent, rumba, dvojka, disco, sedmica, begin, sa sa, devetka
Druga 1-8 zabavnjaci i balade, rock...

Imam i trecu ali ona je za moju dushu (Techno - R'n'B i tako te lude stvarchice)...

OTS-ovi su za narodnjake sredjeni svi isti (ruku na srce i ne treba nam 200 semplova za svirku) ... harmonike, trube, strings, brass, i zujalice, zurle... sa tim da je poslednji u svakoj grupici rezervisan za tercu koja se ultra brzo menja...

Trudim se da mi ritmovi koriste fabrichki drum set, i da koristim shto manje semplova...
Tako da kljava jako brzo digne sistem, a i ne opterecujem se sa 300 chuda...
Vishe sam za to da se ima 20 extra odradjenih semplova, nego 200 od kojih valja po neki...

Tako da sam posle bash dosta experimentisanja doshao do ovog najprostijeg oblika...
Par originala chuvam direktno u memoriji T2, tako da jako brzo (uzasno brzo) pristupim ritmu... i to je to...

Promijenjeno od samuraj (08.08.2010 u 03:14 sati)
samuraj je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2010, 21:49   #8
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Resio sam da pocnem da radim po tom tipu, svaki izvodjac ima svoj folder sa svojim registracijama. A taj nedostatak kad ne znas ko peva ima svoje resenje. Svaka pesma ima svoj ritam i nazovi ga po tacnom naslovu pesme, sacuvas u folder sa ritmovima i to je to. Kad ne mozes u registracijama da ga pronadjes naci ces ga mehanicki bez registracija po abecednom redu u folderu ritmova. Mislim da ce mi ovako biti najlakse, opet ako ne bude, smislicemo nesto novo vec.

Puno pozdrava i hvala vam na odgovorima. Ako zatreba neka pomoc slobodno javite ako mogu da pomognem vrlo rado cu to ucitniti.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2010, 11:56   #9
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drage kolege,
mislim da niko nije spomenuo music finder.Sa njim se umnogostručuje mogućnost kombiniranja.
Ako imate snimljene ritmove po pesmama Ots nudi 4x3 kombinacije zvukova+registracija po želji.A music finder još povećava mogućnosti.Ja imam psr 9000 kod njega stane u bazu 500-injak kompletnik priprema klavijature.Kod tyrosa mislim da nema ograničenja u broju baza.
Ja bi to složio npr ovako:
Po žanrovima:
šumadija-harmonike,frule trube itd.
jv-dx itd.
zabavne-ono osnovno
4 ots i 8 reg po 3 kombinacije boja
Po pesmama-
Svaka pesma ko što reče kolega foršpil itd zavisi koliko u detalj ide muzičar,
Pa po folderima podeliti pesme npr:
lagane,brze ,rumba itd. noviteti,exyu.
i to bude složeno po Tempu
pa kad nema narudžbi onda su pesme složene da se vežu u blokove.
Eto ja bi tako.
pozz
momo je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2010, 13:33   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...t=music+finder

U postovima je objasnjeno zasto se odustalo od te opcije. Pozdrav.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije