Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2009, 16:04   #1
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Fantom XA Editovanje Multisempla?

Prelistao sam sve teme,i nasa postupak za x6 cinimi se...ali nije isto kao na xa

Ne mogu nikako naci tu opciju gde uredjujem multisample.

Ono sto znam da uradim to je sledece:

U listi semplova odaberem recimo pet semplova selektujem idem na assigne i izaberem create multisample,izaberem lokaciju i on sacuva multisampl tu ali mi neda da editujem gde ce koji ton ici root key i tako dalje...

Hvala unapred pozdrav...
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2009, 16:18   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Moraš naći opciju editovanja sempla...na samom semplu se odredjuje ROOT KEY ili LOOP ili šta ti već treba...tako odradjenog posle uvodiš u multisempl


Značu u listi semplova označi sempl pa na SAMPLE EDIT...tu ti se treba otvoroti ocija za sve...probaj pa javi jer za stvarno sad nemam u glavi kako na XA sve to izgleda,zaboravio...

Promijenjeno od Vule (07.10.2009 u 16:20 sati)
  Reply With Quote
Star 07.10.2009, 23:18   #3
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je to,sad radi,jedino sto on izgleda sam odredjuje koji ton ce biti za koliko i koje dirke...
Nadam se da to odradi kako treba,ali uglavnom sad kad zadam root key za svaki sempl,i to dodam u multisample on napravi sam ok fajl i dobro zvuci...

Hvala pozdrav.
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2009, 23:20   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne odredjuje sam nego je to već spremljen sempl za Fantoma pa ima informaciju...inače bi morao da to odradiš ako bi sam nešto semplovao...to je to...ako zapne tu smo...pozzzz
  Reply With Quote
Star 08.10.2009, 00:15   #5
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A ako ikad budem sam nesto semplovao,kako to da odredim mislim na to koji sempl na kojim dirkama itd,gde su te opcije...
Da nema mozda neko uputstvo...moze i na engleskom ....

Pozdrav
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 00:39   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

E to je već druga priča...isti ti je postupak kao za sve ostale modele Fantoma,mislim da postoji pisani materijal o tome već...
  Reply With Quote
Star 08.10.2009, 00:47   #7
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas tako upravo, XA sam odredjuje (rasteze) sempl od kog do kog tona ce ici, bitno je da samo uradis loop sempla sto tacnije i zadas mu ROOT KEY ostalo je posao masine, kasnije naravno selektujes sve semplove (.wav ili .aif) i assing to MSP i to je to, medjutim tu se javlja jedan problem ako imas mali broj semplova (.aif ili wav) fajlova u jednom MSP-u fantom ih ne "razvuce" sve kroz celu klavijaturu obicno dodje do nekog tona npr. G4 i dalje nema tonova zato je i dat toliki ram da mozes "temeljnije" semplove da uradis ne samo da gomilas milion a da iskoristis 10. A sto se tice manualnog sredjivanja MSP-a na njemu, ja kolko sam listao MANUAL i cackao po samom sintu nema ubacenu opciju da sam redjas tonove semplova u MSP-u ili da nesto kopas po MSP-u inace, to se na drugim fantomima radi preko PROG edita ako se ne varam na XA to nema ubaceno moraces ovaj nacin preko zadavanja ROOT key-a ili preko nekog programa koji radi redjanje i pakovanje semplova za fantome sto je naj bezbolnija i naj brza varijanta.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 00:56   #8
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da tako i ja kontam,posto nasao sam ja na forumu kao sto sam i rekao uputstvo ali ocito za X6 ili tako neki posto on kaze "Onda odaberes Multi sample edit" Ali nema nigde tako neke opcije U svakom slucaju,nije lose ni to sto on sam odradi to razvlacenje,sigurno brze nego ja sam e sad kvalitet neznam,za sad je ok,imam jos dosta posla ceo set iz tritona preradjujem na fantoma....

Pozdrav i hvala na odgovorima.
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 01:04   #9
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa pazi ovako u sustini 90% cak 99% semplovi tj. tonovi sempla (wav i aif) koji su loopovani za korg rade tacno na fantome znaci uzmi sample koji oces onda u awave kad ga raspakujes lepo oznaci te tonove (sve ih selektuj od jednom) pa desni klik pa save as i snimi ih kao wav ili aif fajl automatski ce ti biti loopovani samo pre nego sto ih potrpas u multi sample na fantoma zapisi koji ton ima svoj rot key da nebi posle napamet trazio ko corava kokoska zrno i slazi semlove skratices vreme za 70% oko pakovanja semplova.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije