Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2011, 23:03   #451
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Neshaband
Boga mi Neso, na ovom forumu ima par ljudi koji sviraju PA3X a domicil im je na Balkanu. Izgleda da oni imaju posla. Ama ne trce ni zapadno-evropske kolege bas na vrat, na nos, da kupe svaki novi instrument.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2011, 23:29   #452
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedino onaj ko ima kod sebe aranzere koji se spominju kompetentan je dati sud ostalo je sve stvar beskrajnjeg ubjedjivanja i subjektivnosti. Uostalom ja ako nesto kupim ne vidim razloga da sa ostalima se ubjedjujem da je to bolje ili losije, to je moj problem . Ja cu najverovatnije za 2 dana imati pa3x razliku koju cu doplatiti ocekujem da cu zaraditi za 1-3 mjeseca i to kupujem da ispunim sebi gust. Uostalom kad zaljubljenik u lov da za pusku i kera 2000 eura ne postavlja sebi pitanje koliko vrijedi zec sto ga ganja po sumi.
Neko ovo radi iz ljubavi, neko da prezivi.

Ah da a prepucavanja i valjanja bez argumenata imate u svakom drugom postu cak je ovaj post otisao u sasvim drugom smjeru. Tema je klavijatura , a ne jel nekome zao novaca.

I da dodam
Ja nekad kad vidim ko su sve gazde lokala diskoteka itd... sam sebe prezirem kod koga sve radim, pola ih ne zna recenicu sastaviti a vecina druge polovice bolje i da nista ne govore jer su pametnji kad sute
za ove bi potjerao pa50 i par kutija made in pilana ali.....................

Promijenjeno od xxl (31.07.2011 u 23:31 sati)
xxl je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, xxl, za koristan post:
nurfet (02.08.2011), striphio (01.08.2011)
Star 31.07.2011, 23:37   #453
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja razumem vase odusevljenje novom spravom jer prelazite sa pa1 na pa3 i to je super ali je sva prica usmerena na poredjenje sa prethodnim modelom,konkretno pa2 imamo oko 3 godine pa sam stekao neka iskustva sa istim,novca za pa3 takodje ima hvala Bogu,zaradjuje se redovno samo fali argument da to vredi te novce i kupljeno sto iskreno ocekujem od kolega koji tu spravu imaju a ujedno hvale istu na sva usta.

Ako se pozabavite forumom videcete da sam se ja mnogo puta polomio objasnjavajuci kolegama o novim spravama koje sam nabavljao,pomagao u materijalu,postavljao snimke sve u cilju da drugima odabir iste bude laksi ili da znaju da ne kupuju ako je lom,to ocekujem i od ostalih da ucine,ne znam sta tu vama smeta i izgleda kao prepucavanje?
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
mirandess (01.08.2011)
Star 31.07.2011, 23:38   #454
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@xxl
... ali te gazde imaju novac a ti radis bas za novac i... krug se zatvara. Naravno da imam PA3X a i vodece aranzere ostalih firmi a nisam u braku ni sa jednom od klavijatura pa nema nikakve opasnosti od subjektinosti. Bez ikakvog dvoumljenja, moje misljenje je da je PA3X najmocniji aranzer danasnjice. Cekam odgovor konkurencije pa da eventualno promijenim misljenje. Nista nije iskljuceno, instrumenti dolaze i odlaze a ovo je samo trenutno stanje i nema potrebe uzbudjivati se radi toga.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 00:10   #455
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tu si u pravu a jedina prava sprava koja bi bila dostojna jeste roland I to kad bi u novI aranger ubacili fantoma I jos sempler....pa gde bi mu kraj bio.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Promijenjeno od zoric (01.08.2011 u 00:11 sati)
zoric je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 00:38   #456
simonovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2007
Postovi: 24
Downloads: 1459
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
simonovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg pa3 nije napravio bog zna kakav bum, u poredjenju sa pa2x.
Ovo je tipicno izbacivanje novog bolida od strane korga, vise zbog toga sto im je bilo vrijeme da izbace novi aranzer,znaci po meni se radi o kozmetickim dodatcima itd.
Medjutim Korg pa3x nije uopste losa sprava,naprotiv veoma lijepo zvuci i sigurno ce dugo biti u samom vrhu,i mnogo zastupljena medju nasim muzicarima.

Sto se tice kolega koje traze snimke uzivo sa novim aranzerom.Ja sam za to takodje,ali nije relano da zakljucujemo kakva je pa3x klavijatura na osnovu nekog audio snimka.Zasto?
Pa zato sto je to prerano,pa3x je tek dosao u ruke pojedinaca a sami znamo koliko je vremena potrebno da se aranzer sredi,..Sve snimke koje cujete od sad pa za jos jedno 5-6 mjeseci su tipicna kopija prijasnjih modela pa1,pa800,i pa2.
Svako ko se ozbiljno bavi sviranjem i sredjivanjem aranzera zna o cemu govorim.
Pozdrav svim kolegama na forumu.
simonovic je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 01:07   #457
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od xxl Pokaži Post
Sigurno pa3 nije bolji od ove 3 ali eto ovisniku (kao ja) cete to tesko objasniti

U pravu je Vule oko ovoga sto vam govori, ali cestitam vam na ovoj recenici, posteno
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 01:15   #458
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovoga puta i nije samo sminka a razlike su primjetnije nego kod proslih generacija. Ne treba to na taj nacin relativirati. Uradio je Korg dosta novoga na PA3X pa ako bas i nije potpuno novi instrument, onda je sigurno jedna dosta visa klasa PA serije. Kao prvo ima preko 200 sasvim novih sounda i citav GM Bank (MP10Pro) koji je veoma kvalitetan pa mu je ROM duplo veci nego kod PA2X. Ima nove SV1 sounde i efekte, pa onda mu je ugradjen kompletni TC Helicon Voice Live 2, pa 5 fenomenalnih Waves Plug Inova, Drum Ambience, specijalni Drum Editor, Ribbon kontroler, konacno ima 4 FillIna, 8 master insert efekata (PA2X ima 4) pa i prepoznavanje akorda iz mp3 filea, a i bateriju za RAM radi momentalnog dostupa sampling programima po ukljucivanju. Nesto sam vjerovatno i ispustio ali i ovo kad se sabere nakupi se dosta dobrih i potrebnih novina. Prvi put me je Korg prijatno iznenadio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
striphio (01.08.2011)
Star 01.08.2011, 01:41   #459
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma jok to je samo Pa2xPro prefarban u crno
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2011, 01:51   #460
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Maki,ja ti verujem
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije