Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2011, 10:57   #191
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa,kolega rcunica je jasna!Onom kom je potreba,taj ce i raditi,a onom kom nije taj naravno nece.Petak subota i nedelja po 25e i jos sve to puta 4 vikenda,plus baksis.Dolazimo do cifre koja je nedostizna za pola nacije bilo da je Srbija ili Bosna u pitanju nebitno a radi se 12 veceri!!!
Ne zelim polemiku na ovu temu,ja samo govorim realno.Naravno i ja sam radio za dnevnice koje su bile i do 70DM,ali to je proslost,nazalost.Uostalom malo je Ceca,Sabana,Aca i Miroslava,a i oni vise ne mogu uzeti para koliko su uzimali.
Ali dobro,papir trpi svasta.

Promijenjeno od neconix (13.12.2011 u 12:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 12:25   #192
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Lepa je to racunica kolega ali oduzmi od toga gorivo,ozvucenje i sta ti ostane na kraju veceri 1000 din.

Promijenjeno od sinisa (13.12.2011 u 12:27 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 13:04   #193
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sta ako Decko svira u svom mestu i nezivi daleko od lokala,i jos ima i svoje ozvucenje?znaci da mu je lova cista......nebitno kolika ona bila....pozzz Markane.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zoric za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (13.12.2011)
Star 13.12.2011, 17:47   #194
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vamo se je kod mene u zadnjih mjesec dana nakotilo bandova da ne povjeruješ,a cijene su im da te Bog sačuva.
Ja i kolega smo svirali prošlu zimu za 120€ a sad zbog konkurencije idemo na 200€ i opet smo skoro pa duplo jeftiniji i opet smo u dva,najviše 3 kafića koji nisu skropz full subotom. Uzeli su konkurenti maha i naplaćuju a glupi gazde plaćaju. Kvaliteta ne prolazi jer te malo tko stvarno sluša. Samo ti daj nešto veselo i brzo da se lomi i kralj si. Ovu subotu sam imao slobodno jer kolega svira samnom i još u jednome drugome bandu i imali su svirku i ja došo s curom da poslušam,popijem koju i zabavim se jer tko zna kad ću opet imati subotu za izlazak...
Čujem priče da je svaku subotu tučnjava i razbijanje i tako smo ovu subotu i ja i cura umalo dobili po ušima kad je krenuo degenek... Ošlo sve u MP3 lagano...
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 18:01   #195
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da kucnem u drvo ja sam se dobro "uvalio". Kako smo ja i gitarist (varijanta ozvucenje, ja klavijatura) trazili pjevaca jer uskoro krecemo svirat svatove, a ja ne mogu to sam iznijeti uz pjevacicu, nasli smo ga na jednoj momackoj u jednom selu blizu mostara i pristao je da radi s nama. Taj isti osim sto dobro pjeva, sredio nam svirku u jednom kaficu u tom selu redovnu. E sad, svi na spomen tog sela odmah cuckaju i masu glavama kao nije dobro, tu odmah nered u kafani i te sheme. Ja kontao kakav ce to bircuz bit, kad tamo sve fino sredjeno, ima cak i bina za nas i sve. Sviramo nas 4 svaki za po 70 maraka (35 eura), malo jeste, ali kako sada radimo i petak i subota redovno, da se izdrzat, a radimo evo vec mjesec i po i gotovo uvijek bude baksisa. Gazda posten, uvijek isplati, dao nam aktivnu kutiju iz kafica da je koristimo ko monitor i nabavio nam bezicni mikrofon. I sto se toga tice, bude skoro uvijek puno ljudi, svira se pravo narodno bez komercijale, osim mozda malo ispocetka i do sada niko ni case nije razbio, niti ruzne rijeci uputio. Ekipa koja se skuplja tu je korektna skroz i do jaja su, osim sto se pjevacica nekad zali da je smaraju, ali to je standard i ne obracam paznju na to
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (13.12.2011 u 18:02 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 18:19   #196
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Neka je sretno Dell, da se što više para zaradi i bez problema, i svima ostalima isto
Evo ja sam dobio 3 ponude dosad za Novu godinu, i svaku sam odbio, jer mi se ne docekuje Nova na svirci sa kojekakvim gostima, a i dogovorio sam se sa svojim prijateljima za doček već. A ova pjevačica što je radila sa mnom kaže da radi Novu u Stuttgartu za milju eura. Sad dal ona laže ili ne u to neću da ulazim. Kad smo se dogovorili ako bude ponuda za reprize nove godine kod nas, pošto je ona za sebe tražila 250 ojrića, misleći da pjeva ko Aneta, onda i ja za sebe isto 250 misleći da sviram ko Kosmajac Ne uzdižem se u nebesa, ne daj Bože, samo neću da ona uzme više od mene Ipak je Nova godina.

A više ne želim da radim za male pare niti za neku siću... ne da mi se. Naravno, uredu varijanta za redovne svirke kao kod Della i ostalih.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 18:58   #197
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell'
to sto kazes je jako lijepo i kamo srece da ima toga vise.Vjeruj mi,koliko sam dugo po kafanama vec sam "odimio",to uopste nije losa cijena,pogotovo za ove danasnje prilike kad kukaju i oni sto su do juce nas kersirali.Na takvim mjstima gde su gazde OK, gde je sredjeno,a gosti uglavnom mirni(mada tu nema pravila)ja bi svirao i za manje para,jer j...s pare kad gledas glavi mjesto i gde gazda u slucaju frke cuti kao da nekazem sta.Zato,samo napred!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 20:01   #198
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od harepa50 Pokaži Post
Kad smo se dogovorili ako bude ponuda za reprize nove godine kod nas, pošto je ona za sebe tražila 250 ojrića, misleći da pjeva ko Aneta, onda i ja za sebe isto 250 misleći da sviram ko Kosmajac

Za ovu imas koje god hoces pivce kad se ponovo nadjemo u rajvoSa


Jbg, znate kako, ja sam jos mlad, zivim sa roditeljima i studiram, tako da mi ovo ne dodje kao zaradjivanje za zivot, nego kao lijep dzeparac sad kad nema svatova po danu do proljeca. I ja sam mislio da ce gore bit guzve, ali stvarno do sada su svi korektni, ljudi dolaze i dobro im je, sto mi je u biti veca nagrada od para.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 20:25   #199
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Javi kad budeš dolazio

Ma sve je dobro dok nema belaja, hvala Bogu. Džabe još jedna nula na dnevnicu ako ne izvučeš živu glavu. I to da je gazda korektan i da fino isplati, i to se rijetko nalazi.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2011, 11:00   #200
vaske88
Drugar foruma
 
vaske88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2008
Mjesto: Jasa Tomic
Postovi: 79
Downloads: 231
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA 800
vaske88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je prava tema svaka cast za temu,ajde da budem iskren.
Trenutno radimo ja i pevac za 120e na vece restoran samo 3 sata svirke,ali znam likove koji rade za 1000din po glavi na vece i to mi je strasno kad cujem,ali konkurencija je strasna i sve je vise klinaca koji obaraju cenu u mom kraju.
Tacno me to sve tera da se zaposlim negde i batalim sve sem svadbi gde jos ima para bar nesto.
vaske88 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije