Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.08.2013, 15:27   #11
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nismo se razumeli dobro druze Tranzit .... znaci ja nikad ne saljem nista na OUTPUT 2 kanale a zasto, zato sto tamo nemam nikakvu kontolu. Preko njima izlazi sve suvo, bez nikakvih efekta (pricamo o hall, reverb, ekvilajzeri ... ) a takodje nemogu se kontrolirati preko master volume. Znaci da zaokruzimo ... Preko OUTPUT 1 kanale izlazi sve sa efektima koje ja podesim (efekte na Drums, efekte na Bass, efekte na style trake, desnu ruku i td. i sve se to lepo kontrolise preko master volume na sint ). A preko OUTPUT 2 sve izlazi suvo, bez nikakvih efekti i bez kontrole preko master volume potenciomer .. Zbog ovaj problem nikada nista ne saljem na OUTPUT 2. Sto se tice dodavanje efekta preko eksternog mixera to ne mogu uvek da radim na externi mixer jer cesto se desava sviram na razlicitim mixera i to ne bi bilo to da na svaki mixer probam da "olepsam" sound.

Aca - Jeste druze, okrenuo sam panoramu na svaku traku sa Stilova desno, i svaki upper na levu stranu, i kao sto sam rekao daje rezultat, ali samo preko izlaza za slusalice, ne i na OUTPUT 1 kanale.

Ovo mi je slucajno juce palo na pamet da podelim i otkrio sam da ne mogu da uradim to . Jedino sto sada zelim da znam dali je to moguce da se tako napravi na G1000 da se Na L cuje jedno a na R cuje drugo ili je neki defekt u moj sint sto nemoze .

HVALA NA VELIKO OBJASNENJE DRUZE TRANZIT ! nadam se da si me sada razumeo sta sam hteo da kazem i zato sve sto izlazi iz klavijature ispracam preko jedan out mislim i da ne zvuci tako lose, poslusaj moji demo snimci i kazimi kako ti se svidja ili dali uopste ti se svidja xD... snimci losi, bez nikakvog peglanja i doterivanja ... jos jednom hvala za vasu pomoc kolege... nadam se da cu dobiti odgovor koji trazim
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2013, 15:39   #12
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,
ako do sada još nisi rešio ova 4 izlaza, (kažeš da je suvi zvuk bez efekata), no meni to ne smeta, ali imam ja za to poseban mali mixer samo za klaviaturo, pa tamo stavim efekat, volumen i ostalo..
pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2013, 15:43   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da su posebni izlazi bez efekata, inace ne bi imali smisla. Na posebne izlaze se vode Style ili Solo partovi koje hocemo na mikseru da obradimo, cemu bi onda sluzili interni efekti na njima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije