Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2013, 19:13   #1
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard AKG DMS 70qr

Pozdrav forumašima!

Da li je itko probao ovaj vokalni set, dođu 2 mikrofona sa jednom bazom, digitalni sistem, na mikrofonu je D5 mikrofonska glava.
Zanima me zvuk, jel mu domet dobar, koristio bih ga na vokalu, a i nije skupo, dođe oko 350-400€ pa me baš zanima ako je netko imao iskustva s njima.

Hvala
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 07:41   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam hteo da uzmem takav dual set ali instrumentalni, trebao mi je za bass i pilot. Digitalni je i radi na 2.4GHz. Nije mi se svidela ta frekvencija u startu ali rekoh ajd, ipak je to nova tehnologija... Onda pronadjem u upustvu ovo (ne prevodim bukvalno ali to je to):
"U slucaju da vam se dese smetnje zbog wi-fi-ja u prostoru gde radite, zamolite vlasnika da ga iskljuci".

Nisam probao kako to radi u praksi ali nisam imao ni volje a ni para za bacanje da probam. 2.4GHz je danas popularna frekvencija, sve zivo radi na toj frekvenciji. Ok, on ima bezbroj kanala, sam trazi i bira slobodan, smetnje ne treba da postoje, ja sam racunao na to. Ali, kad videh ovo, nisam hteo da se kockam.

Moj predlog: Shure UHF (najjeftiniji) PG, PGX sa dobrom glavom (Beta 58A, Beta 87a) i nema zime. Na kraju sam to i ja uradio, PG dual i vozi, kod Shure nema zezanja, radi kao zmaj. Imao sam priliku da probam jeftinije varijante AKG-a (WMS40, novi mini) i to ne radi nikako. Shushka, krcka... Ma ludio. Shure i resio si problem.

Pozdrav.

P.S. Zamisli samo kako to izgleda kad u sali imas 400 telefona i na svima popaljeni wajfaj i blutut, jos neki hotel sa 4-5 wi-fi mreze. Svima popaljeni mailovi, surfuju, igraju online igrice,salju slike, pricaju na hendsfri... Al bi bilo veselo. Ja i dan-danas sumnjam da su mogli tako glupo da ga osmisle ali rekoh, nisam hteo da se zezam.
__________________
JBL!

Promijenjeno od Beethoven (05.09.2013 u 07:45 sati)
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2014, 18:45   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav...da ne otvaram novu temu....baš se razmišljam o kupovini ovog DMS70 dual prenosa...konkretno za harmojiku i vokal i sad kad ovo čitam baš mi zvuči neverovatno...da li je imao neko iskustva sa pomenutim prenosom i da li neko ima možda neki drugi predlog umesto DMS-a a da nisu u pitanju po jedna fiksna frekvencija..???

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
splendid je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2014, 15:31   #4
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni je isto bilo nevjerojatno da firma kao AKG može dopustiti takve vrste smetnje, praktički je neupotrebljiv osim ako nisi pod šatorom jer danas svaki ugostiteljski objekt ima WiFi,tako da sam odustao od kupovine ovog wireless sistema.
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2014, 10:41   #5
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam...meni pomalo neverovatno zvuci da ljudi naprave daljinac koji se kosi sa wifi ruterima....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije