Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2016, 02:33   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Eeee vidis ova situacija sa gasenjem je vec vrlo moguca...Sinoc je bila jako velika guzva u lokalu gde smo radili, i upala murija pred kraj, i nama kao gotova svirka, ajde gasite to, i sad ja ugasio klavijaturu,smanjim mixer, i uvek pre gasenja mutiram sve kanale, i ugasim ga, ali kutije pre toga nisu bile utisane, niti ugasene, bile su pojacane na oko 1 sat, otprilike, i onda kad ugasim mixer cuje se onaj kratki "pucanj" jer su pojacane,ali ne nesto jako, ako ne obratis paznju,veroavatno to ne bi ni cuo na njima...ne radim to uvek tako, ali eto desi se...a iskreno nisam ni znao da to takvo gasenje, moze tako uticati na membranu kutije, iako je mixer smanjen..Elem, da se malo tesim, ako je recimo ta situacija u pitanju, onda je to mozda i dobro, jer kutije nakn toga nisu svirale, tako da ni namotaji, ne bi trebali da su nagoreli, videcemo...jutros kad sam raspakovao zvucnik, cim sam cuo, o cemu se radi, nisam ga ganjao, ni po snazi, niti je radio nesto dugo, svega 5 min, cim saqm skontao da nesto ne valja, otvorio sam ga i ostavio...tako da se nadam da mozda namotaji nisu nagoreli...
Dodato:
200 evrica? pa nov bass kosta 300 eura

Promijenjeno od Milan$ (18.01.2016 u 02:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2016, 02:40   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neka otvori (razlijepi) zvučnik pa ćeš vidjeti. Možda se može štogod izvući ako je stradao samo krajni dio ovog specijalnog materijala na kojem je namotana žica. Ako samo on grebe po dosjedu, onda je to dobra vijest.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2016, 03:03   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ide kod cika doktora pa cemo videti,javljam rezultate
Dodato:
Ljudi zvucnik ce ipak morati da se mota, nagoreo je dovoljno...Majstor kaze da ce ga uraditi maximalno dobro, ali da kao original nece biti, jer takvu zicu koja fabricki ide u tom zvucniku on nema...Covek bio iskren, pa sad kako ja odlucim...Elem sto se mene tice ja bih uzo originalni zamenski recone kit, kolko kosta nek kosta, da to bude kako je i bilo...Ali nesto ih nema po netu mnogo, nasao sam nesto na nekim americkim sajtovima, 120 dolara kit, al daleko je America...pomagajte ako znate gde da nadjem ovaj originalni zamenski kit, ako znate strane pouzdane sajtove od kojih mogu da porucim to i da stigne u Srbiju???Na nasim oglasima sam nasao originalni zamenski reacon kit za kutije MRX515, koje su u sustini dosta slicne, ali nije isti bass unutra kako vidim...u MRX-u je 265h, a u PRX je 265F...ako znate gde da nadjem ovo originalno cudo, pisite...hvala

Promijenjeno od Milan$ (19.01.2016 u 16:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2016, 17:50   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znači, nema sreće.
Skupi su ti zvučnici, a onda i kitovi za popravak. Originalni namotaj je od tkz. flat žice i ova uobičajena ne bi bila dobro rješenje. Tako reparirani zvučnik ne bi nikada radio kao original, a i pitanje koliko bi radio.
Poslao sam ti na PP neke linkove za kupovinu samo namotaja, jeftinije je i ako se odradii kako valja, ne bi trebalo biti problema.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2016, 21:00   #15
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam mu rekao da je odradi tako sa zicom kojom ima, ide vikend,treba ozvucenje, u medjuvremenu sam pojurio na sve strane da probam da nadjem zamenski recon, i cim ga nadjem, vratice zvucnik u fabricko stanje...nasao sam neki zamenski kit na e bay,zvao sam kuma u Austriji da kontaktira coveka, da vidi sta i kako, pa videcemo...kontaktirao sam i par nekih online prodavnica iz UK, da vidim rade li dostavu za Srbiju i cekam da.odgovore...to je sve sto sam mogal da uradim da je do mene...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 11:40   #16
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam premotavao RCF 325i jer se ne isplati nove orginalne uzimati jako su skupi a ima zamenski jeftiniji da se kupe i tu varijantu nisam hteo, jer znam par ljudi koji su to probali,pa mi jedan majstor tu iz Bg-a premotao za 3000dinara i radi kao sat opet,a problem je bi nagoreo kalem,kad se pritiska membrane sustalo je i u pozadini se stalno culi neki prateci vokali za bas i glas hahah
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 12:00   #17
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nznm u sustini ako radi priblizno originalu kad ga ovaj lik premota mozda ih i ne diram, ali generalno se vodim politikom da sam previse para dao za te kutije da bih sada skrtario na njihovoj popravci...manje vise to, nego sto to nece.biti taj isti kvalitet zvuka kao ranije, a.bas zbog tog zvuka sam ih uzeo...tako da videcemo...casper mi je nasao neki link gde se prodaje samo fabricki namotaj bez ostalih delova, nije skup 30 dolara, i to bi bilo najbolje ako bih mogao da nabavim, za relativno mali novac bice opet u fabrickom stanju...sutra ce biti gotov bass, pa.cemo videti kako ce da radi...Jedino ne kontam jos uvek kako je crko...cele noci svirao sve ok bilo,bas nikakve znake nije pokazivao,i ujutru cao...cudno

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 12:05   #18
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i mene je tako nekad vise zezalo a nekad manje,a zavisi i koliko se gruva,meni je nabubrilo bilo i to sam vidis kad skines mrezicu kad pritiskas membranu ne sme nista da se cuje,a ja ne razmisljam tako,ok je da ti hoces sve original i to da sve bude po ps-u ali ja gledam i da to odradi svoje a vec su odradile poprilicno,pa da se menjaju kutije,kod mene su vec 5 godina,a sad uzmes u obzir koliko kostaju kutije i da li vredi i dalje ulagati u njih,u mom slucaju za art325i se ne nabavlja lako nov deo,mislim moze ali je skup dosta.Ali kako radi premotan ja sam prezadovoljan i mislim da mi se stvarno ne isplati nov da uzmem,kad premota neko ko zna to stvarno bude dobro
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 12:20   #19
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa ok, ali moje kutije su stare godinu i po, nisu jos one odradile svoje, niti sam planirao da ih menjam skoro, pa stoga i taj moj stav da ih sredim na.fabricko stanje...Sad taj lik sto mi sad mota bass, motao mi je odavno jedan bass iz zx4 dok sam ih imao, i to je.radilo isto ko i pre, a i on je sam rekao u startu da ce biti isti zvucnik kao i ranije...ali za ovaj jbl bass vec iskreno te garancije nije mogao da mi da...niti da ce to da zvuci kao ranije niti kolko ce to da tera ..a ne volim kad ja moram svaku svirku da mu razmisljam dal ce da crkne, dal smem da ga grunem ili ne,i tako to, znas vec uvek si na trncima...videcemo opet, mozda to i ispadne dobro, pa onda jos i bolje za minimalan novac sljaka sve ko pre...nadam se najboljem

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 19:13   #20
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zaboravi motanje tvog zvucnika , jer je motan aluminijumskom zicom , a ni jedan majstor ne mota alu zicom vec obicnom bakarnom. Ako ti namota taj zvucnik bakarnom zicom , zvucnik ce da ti izgubi 30% u efikasnosti ( radice tise 30% ) drugo promenice ton , izgubice malo gornji mid koji je itekako vazan za pevanje...

Sto se tice ubacivanja 15ice iz MRX 515 to takodje nije pametno resenje . Jeste da je to ista 15ka JBL 265 , ali zapravo ima razlike u omazi zvucnika. Zadnje slovo oznacava omazu , kod MRXa ''H'' oznacava da je zvucnik motan na 8 oma , kod tvog je zadnja oznaka ''F'' sto znaci da je motan na 2 oma , modeli JBLa koji zadnje slovo imaju ''G" znaci da su motani na 4 oma , a modeli ''J'' na 16 oma.

Tako da nikako nije pametno ubacivati 15icu iz MRXa .

Jedino pametno resenje koje ja tu vidim je nov RIKON KIT koji mozes da nadjes u ovlascenim prodavnicama JBLa , da ja ne bih ovde pisao ko je to jer je zabranjeno reklamiranje pravilima foruma, googlaj na netu nacices, ima ih u Srbiji znam provereno jer sam pre par godina kupovao rikon za drajver JBL 2408h iz MRX 515.

Ako se ne snadjes za broj kontaktiraj me u porukama pa cu ti proslediti.

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije