Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2013, 22:43   #341
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Lepo,znaš kako...

BK-9 61 key's neće izlaziti ali i ova verzija od 76 dirki nije predugačka.Sviram ga već neko vreme...terce odlično rade u novom operativnom sistemu i generalno opako zvuči sprava.Kada mi je to još ovih dana potvrdio i neko ko je veliki zaljubljenik u KORG-a e onda mi je još draže.Dakle,ipak se okreće...doduše polako
worga je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 00:18   #342
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Off:

Vorga, otkud ti ovde, nisam te vidjao ranije?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 08:29   #343
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@worga
Ja sam to po logici stvari,posto BK9 ima mnoge dodatne funkcije koje Bk5 nema,realno je za ocekivati verziju sa 61 dirkom ili novi workstation,poput GW8.
Nego cujem da se zale i po stranim forumima o slaboj dostupnosti(brzini biranja,nalazenja) user odnosno korisnickih ritmova,cak se govorilo o tome da se onih 10 tastera za fabricke ritmove iskoriste tako da im se moze promeniti putanja da vode ka folderima sa korisnickim ritmovima.Veca paznja je poklonjena fabrickim ritmovima i cela prica se uglavnom vrti oko njih.
Kakvo je tvoje iskustvo sa tom problematikom,opisi nam ukratko nacin na koji menjas ritmove?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 10:56   #344
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja cu to napisati moja iskustva:
Treba pripremiti performanse unapred i snimiti boje u OTS.
Moze se klavijatura koristiti i bez iPada, ali je pun dozivljaj tek sa njim. Tu je sada novi program Performance Editor koji sluzi da se kompletno dotera cela performance postavka na velikom iPad touch ekranu sa slajderima i menijima za pun konfor u radu.
Plus, koristim "Unreal Book" program koji mi sluzi za tekstove : prilikom odabira teksta, program automatski sa iPada posalje odredjenu unapred pripremljenu midi komandu i pozove odgovarajuci performans.
Ovaj program ne sluzi samo za tekstove (ili note, ili sta god vam treba samo da je u pdf formatu), moguce je programirati virtuelne tastere (nazvati ih nekim imenom) na pdf stranici (pa to moze biti stranica sa tekstom ili potpuno prazna stranica, stranica sa slikom, itd.) koje ce pozivati preko midija odredjenu komandu ili performance na klavijaturi.
Bez klavijature, uz iPad, moguce je prearanzirati tekstove u razlicite program liste, u zavisnosti od potrebe. Dakle, dosta posla se moze uraditi ne sedeci uz klavijaturu vec samo uz iPad, iz fotelje. Da ne govorim da u slobodno vreme iPad moze posluziti za najrazlicitije namene, kako za posao tako i za zabavu i internet.
Trenutna cena otprilike: Bk9+iPad2+camera connection kit = 2250 evra. Opet jeftinije od top aranzera konkurencije a u ovoj konfiguraciji dobijete mogucnost da placeni touch screen moze sluziti za mnogo sto sta pored rada na klavijaturi, vremenom ga zameniti za bolji, upariti dva i vise iPada da rade u zajednici...stvar ideje.

Promijenjeno od Morison (04.09.2013 u 10:58 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2013, 17:38   #345
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tu sam...a vi kako te Šaša Matič?
Če da izadžemo na televizoru... :-)
Dodato:
Pozdrav Bobane.
Gledaj,ja sam i na BK-5 menjao ritmove na licu mesta iz foldera ali i u dobroj meri sam koristio na BK-5(a koristim i sada na BK-9)fabričke ritmove.Ostalo za našu muziku sam rasporedio po folderima koje nisam pretrpavao već tačno znam koji je ritam u kom folderu ali je bitno da u okviru svakog foldera ne vrtiš točak previše jer ako nema mnogo ritmova u jednom folderu onda i točak manje radi. :-)
Za dosta pesama imam i performanse ali ću ih i praviti sve više jer zajedno sa OT(one touch) mnogo toga je dostupno a kao što znaš iz Dejanovih postova audio key se vezuje za performance.

Promijenjeno od worga (06.09.2013 u 17:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
worga je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio worga za ovaj koristan post:
Boban010 (06.09.2013)
Star 06.09.2013, 22:18   #346
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav worga
I ja sam BK5 hteo da koristim na taj nacin ali mi je prakticnije da menjam ritmove preko List performanse odnosno,otkljucavanjem i zakljucavanjem ritma.Veliki je nedostatak sto na BK5 ne moze automatski da zakljuca i tempo prilikom zakljucavanja ritma i ponekad se zadrzi ona slicica sa katancem par sekundi pa me iznervira da pritisnem exit.
Ne znam da li si me razumeo,kad udjem u listu zadrzim taster numeric dok se ne pojave brojevi 1,2,3,...ispred naziva performansi i onda je posle lako birati performanse i druge liste a povratkom u listu opet se automatski upale oni brojevi i lampice iznad tastera.
Ono sto sam zapazio je da je prakticnije grupisati po 8 do 10 ritmova ili performansi kako bi sto manje koristio tocak za izbor istih,kao sto si i ti uradio,sto dalje implicira da,sto je vise ritmova teze je za rad,sto obezvredjuje mogucnost neogranicenog broja ritmova i performansi.Neko ce reci "pa imas opciju search",a ja opet kazem necu da tokom cele svirke pretrazujem klavijaturu vec hocu samo da sviram.
Sve je OK kad klavijaturista diktira sta ce se svirati ali kad krenu porudzbine.....
Mislim da nije lose da se podrzi inicijativa da tasterima za ritmove sa leve strane ekrana mozemo promeniti putanje da vode do korisnickih ritmova.Tek onda bi imali veliku brzinu i vece mogucnosti kad je izbor ritmova u pitanju.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 16:13   #347
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mogu da se nadovezem,ja koristim BK-5 iskljucivo preko performans listi.Od fabrickih ritmova koristim samo nekoliko ali doradjenih koje sam takodje snimio na flesh.Uglavnom ja ne diktiram repertoar vec pevaci i gosti i nemam nikakav problem da vrlo brzo dodjem do odredjenog ritma i krenem sa bilo kojom pesmom.Vrlo retko radim sam i programski.
Proizvodjac je pogresio to sto na BK ne postoji favorit performans i favorit boje ali sta da se radi,tako je kako je.To jeste najlaksi nacin za rad i najbrzi ali ni ovako nije lose kada dobro organizujes perf,liste,sredis OTS-ove,to sve opet tece lako i lezerno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2013, 12:39   #348
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako misliš ne postoji Favorit performans?
Sa najnovijim update-om dobio si tri nove EXTRA harmonike i mogućnost da performanse biraš pomoću tastera iz desne grupe, dakle IMA.
Ako nisi stavio novi update,stavljaj HITNO.
http://www.rolandus.com/products/details/1194/downloads
P.S. izvini za kasan odgovor,radilo se za vikend.Pozzz
worga je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2013, 23:06   #349
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

BK9 vs. Fender Guitar


Solo Fender Guitar and Guitar CSOM Roland BK9
You need to upgrade your Flash Player
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
worga (17.12.2013)
Star 06.12.2013, 23:26   #350
milan84
Drugar foruma
 
milan84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.09.2006
Mjesto: Svud po malo!!
Postovi: 99
Downloads: 2871
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Klavir
milan84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Eto zasto rolandu ne treba sempler
milan84 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milan84 za ovaj koristan post:
worga (17.12.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije