Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.12.2010, 23:24   #1
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Spajanje dvije miksete

Vec neko vrijeme radim s midi fajlovima i softverskim sintisajzerom u laptopu. Od pocetka ovoga nacina rada imam problem s nejednako snimljenim fajlovima. Iako svaki od midi fajlova prije nastupa prodje detaljni remont, nikada ih u cijelosti nisam uspio ispeglati da imaju istu snagu. Bio sam stoga prisiljen kupiti malu pasivnu Behringerovu miksetu koja mi je uvijek pri ruci i mogu na vrijeme pojacati ili smanjiti .
Radim na Dynacord PM 600 i 4 HK Audio kutije.
Zanima me kako je bolje spojiti ove dvije miksete.
Da li da s Main otput i Beringera, idem jednostavno na stereo kanal, ili da ta dva kabela uključim u Power Amp Inputs na Dynacordu. U ovom drugom slucaju zbunjuje me sto na led diodama nemam indikaciju, a zvuk cujem i ako su master faderi smanjeni i stendbaj pritisnut.
Hvala.
spreco je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2010, 14:14   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U drugom slucaju koristis samo ppojacalo iz PowerMatea pa je to i normalno sto ne rade diode i cuje se zvuk kad je standby ukljucen.

I jedan i drugi nacin su ispravni, po meni, ako vec imas Behringer mixetu, najbolje je ici u PowerAmp input u Dynacordu i pratiti samo LIMIT indikator kad ono, teras do kraja. A na Behringeru ces pratiti na diodama gde si sa signalom.

E sad, mozes i u stereo kanal, nije greska ali onda imas i vise posla oko stelovanja. Trebas da nastelujes gain na kanalu, da podignes klizac... Nije neki posao ali brines i o tome.

U ovom slucaju imas niz prednosti a to su: EQ po kanalu, balance, master EQ... Sto nije za bacanje.

Idi u stereo kanal, namesto jednom GAIN i ne diraj vise nista. Pojacaj sve sto treba, baci PowerMatea u cosak i radi posao. cak i da preteras negde, limiter radi svoj posao ali uvek baci oko na njega.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2010, 16:14   #3
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala lijepa. Svako dobro zelim
spreco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije