Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2013, 14:19   #1031
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja ako zelim ulozit 3000e u novi aranzer zar nemam pravo raspitat se pa uzet najbolje sto mogu za te pare,imao sam ja pa2,sad sviram pa 800 zbog transporta(pa2 preteska za avion),ako moze pa3 na digitalne izlaze izbacit bolji zvuk zasto to nebi uradio,ako izbaci jos bolji zvuk sa vecom rezolucijom zasto nebi,to je sve pod uslovom ako je bolje,ako nije nikom nista,ako bi isao logikom ne cuje se neka razlika onda bi trebao svirat na pa800 jer ionako 95% publike koja slusa ne cuje razliku na sto god svirao,probao sam ketron audya i razlika je ogromna u odnosu na pa800,nebo i zemlja,ako moze i pa3 da napravi veliku razliku zasto nebi ,vec imam digitalni mixer i mogu ga spojit preko digitalnog izlaza,ali ako vec nema razlike onda je sve to nepotrebno
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 14:27   #1032
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ella85,Vidim da ovo ne vodi nicemu,jedno je raspitati se a druge je ono sto stvarno ljudsko uho moze da cuje.Ako imas para kupi PA3x i uzivaj pogotovo sto imas digitalni mikser pa eksperimentisi koliko hoces.@Vex je jedan od malobrojnih koji dobro poznaje PA3x kako treba i glupo je da ulazis u neku raspravu sa njim koji ti je dao sve potrebne informacije u vezi tvojih pitanja.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 14:38   #1033
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja nisam imao namjeru raspravljat se,zelio sam sto bolje upoznat pa3x prije nego sto bi kupio
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 14:42   #1034
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa jesi se bolje upoznao na ovaj nacin?
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 15:05   #1035
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih da se nadovezem na pricu....ako mislis da ces imati bolji sound na Pa3x,moraces da zagrijes stolicu da bi imao mnogo bolji sound od Pa800 ili Pa2x koji vise nemas.....ako ubacis svoj set iz Pa800 veruj mi da neces unaprediti svoj ton bilo da su semplovi kompresovani ili ne......

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 15:17   #1036
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bandza jbt, jel moguce da si ti
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 17:25   #1037
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hehehe,moguce je,ustao iz mrtvih.
Sto se tice 48000 i 44100 to bi voleo da vidim gde si procitao i gde ima da pise.
A digitalni izlaz kako i ja negde procitah zaobilazi maxx audio mislim da se onda ne moze koristiti.Drugo kad se koristi digitalni izlaz od klavijature za live svirku ili studio onda se zaobilazi digital to audio converter od pa3x koji inace ubija kako radi.Ovo je prva klavijatura koju imam a na kojoj sam primetio bolji kvalitet izlaznosti semplova u odnosu na neku drugu klavijaturu jer kako sam rekao bitno je imati neke klavijature da bi napravio poredjenje.Pa tako posto sam imao Fantom G i Pa800 onda mogu slobodno reci da jednu boju koju najvise volim ja i primecujem da to nije isto a pored nekog svirackog iskustva i studiskog rada ja ne znam u cemu je fora sem u konverteru,pa tako isto mislim da nije pametno uopste koristiti digital out jer prvo ti treba mixeta sa digital in pa onda da ta mixeta bude opasna i da onda ona odradi bolji posao nego converter klavijature koji je samo za to napravljen.Ali to je velika filozofija sama za sebe.I ne treba zalaziti puno u konvertere,digital out-e,i frekvencije.Sto kaze Vex razlika izmedju 38000 i 44100 nije nikakva ako su u pitanju semplovi koji imaju samo nizi frekventni opseg.A drugo treba razmisliti prvo zasto jos od pa80 postoji fora da ubacis semp[l od 48000 i zasto to jos uvek ima na pa3x.U studiskom radu se snima na 96000kHz da bi se sve to kasnije izbacilo na 44100 sto je CD kvalitet.Tako da je glupo diskutovati sta je to sto se izbacuje na nalog a sta na digital dal je to 48000 ili 44100.A drugo semplovi kad se kompresuju onda ima se ne dira frekvencija u pa3x ona ostaje ne promenjena jer to bi uticalo na kvalitet semplova.A to nije slucaj sa ovom vrstom kompresovanja sto sam vec ranije napisao.I ovo ne treba da bude stavka koja se gleda pri kupovini klavijature vec neke druge stvari tipa kad kompresujes semplove oces sutra moci da ih ucitas u neku drugu klavijaturu ili kako ces ako exportujes ubaciti to ponovo u pa3x ili negde drugde i sl.A sto se tice kvaliteta to je najbolje da se cuje i to direktno na svirci cak ne ni u prodavnici ili kuci.A moj savet svima koji se razmisljaju o kavlitetu sounda i kupovini pa3x je da je kupe jer ako cuju nece se pokajati.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 23:49   #1038
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E moj Badzo ovde su ''strucnjaci'' ispljuvali Pa3x i pre nego sto je izasao a kad je izasao onda su rekli da je Pa80 babaroga za njega
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
sale_band (08.02.2013)
Star 08.02.2013, 01:00   #1039
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
onda su rekli da je Pa80 babaroga za njega
Neki i dalje tako misle
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2013, 01:30   #1040
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Video sam sve
Strucnjaci ihihihi.Ljudi moji ja i ne znam koji Korg kad je izasao nije bio bolji od prethodnika.
Ja prvi put kad sam cuo pa3x u kuci kod mene na jako dobru kutiju ja sam rekao da je to smejurija jos sam se smejao kako ni na bubnju nisu nista napravili novo da je gore cak.Au sto pogresih tad,skoro sam sreo tog kolegu i rekao sam kako sam bio glup.
A pa3x sam kupio onako iz hira kao ajde napravice se tu nesto a i da vide gejaci kao da ima crna ,bilo me vise smorilo pa800 koliko god sam bio zadovoljan neugledno izgleda.
Kad sam ja to doneo kuci ja sam poceo da se odusevljavam sa svim i svacim,onda sam video da nema samo ponesto novo nego ima dosta toga novog i u soundu i boje i ritmovi i vocoder kako radi.AL kad odoh na svirku kako mi tek tad nije bilo dobro.Auuu ,odmah sam se izmesta zaljubio.
Svaki segment je toliko dobar da je potreban jedan ceo dan da se nekom prikaze sta to ima sta moze i sta je sve novo.Zato kazem ko god nema pa3x i kaze nesto o tome koliko je to dobro ili bolje ili losije u odnosu na bilo sta taj ne zna koliko gresi.
Ja sam prvi bio malcice u zabludi moram priznati.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije