Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2012, 00:25   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Allen & Heath PA 12 CP

Ljudovi, pomagajtee!!!!
Naime evo ga, uspio sam da prodam(odnosno sutra prodajem jedom decku svoju staru masinu koja me dobro sluzila Behringer PMP5000 i nadam se da ce i dalje biti takva da sluzi i drugoga).
Sad mi je u planu kupiti ovu miksetu Allen & Heath, znam da ima 2x500w i u 4 i 8 ohm-a(koliko sam razumio) sto bi bilo FANTASTICNO za moje kutije, a to su Evzx4 2 komada. Sad, dal je netko imao ikakvog dodira sa njom???? Zna li njene prednosti i mane?! Posto je kupujem polovnu 500€ i nesto je radjeno na njoj na kanalima, ne znam tocno sta ali uglavnom radi sto posto(tako je gazda rekao od miksete) ali posto je daleko ne mogu je provjeriti dal funkcionira nekog cu zamoliti od svojih drugova koji zive tu pa da je pregledaju, pa sto tocno trebaju obratiti paznju?!.... Okacio bih slike da vidite miksetu vizuelno ali ne mogu jer ima logo od tog sajta na kojem sam ju(miksetu) nasao, a da bi scena jos veca bila, nemam paint na ovom win7-ici ... pa mogu poslati link svakome tko bude zainteresiran da mi pomogne u PP da ne bi bilo npr.Neka reklama drugog sajta...

Jos jedno pitanje, dal taj allen heath ima ventilaciju(od pozadi) jer ne mogu nikako da nadjem slike koje su pogodne, ne vidim da ima uopce ventilator nego samo ona rebra... i koliko kostaju potenciometri(one plastikice)??? Radio sam pretragu i nista nisam nasao za ovu mixeticu... Imam dosta ugovorenih svirki sa ekipom al ne mogu radit bez iceg... u ovom slucaju bez aktivne miksete.... Molim vas pomagajte.


HVALA VAM SVIMA UNAPRIJED!!!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (10.01.2012 u 00:28 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 01:15   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drug,mislim da sam citao na nekom forumu da ima probleme sa pojacalom,da ono hoce da zeza....za efekte sam isto procitao,da nisu bas neki,ali zavrsice posao..to je sad rekla kazala,ja mixer nisam nikad uzivo cuo,tako da ne mogu da ti kazem tako je,to sam samo negde procitao,ostalo mi u secanju...sacekaj nekog ko je imao iskustva s ovim mixerom...mada ipak je to allen & heath,trebao bi biti dobar mixer,mada im izgleda power mixeru nisu jaca strana..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 01:37   #3
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ahaa ahaa, hvala ti, ali evo pricekat cu par savjeta jos ako je netko bio u dodiru sa ovom mikseticom.... pa A&H je to ne bi trebalo bit problema.............. mislim nova je ona oko 1100€ ili nesto tako, ali ja je polovnu uzimam, samo me zanimaju prednosti i mane, moze to ispast sve ne daj boze da kupujem macka u vreci ali opet uz pomoc vas nadam se da ce to bit sve uredu.... nadam se da se necu pokajat. Ponavljam da ne bi stavljao oglas koji sam nasao ovdje da ne bi bilo reklamiranja, poslati cu u privatnu poruku svima koji budu zainteresirani a znaju nesto o ovoj mikseti... Samo da ne bacim dzaba pare eto to je..... Hvalaaaaaaa
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (10.01.2012 u 01:38 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 03:15   #4
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja se ne bih upuštao u to, ako je nešto na njoj popravljano....
to ti je moje mišljenje prika...!!!
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 10:02   #5
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Prijatelju, ja sam na njoj radio svadbu prije 3 godine. S njom i dvije kutije Dynacord (koliko se sjećam Korus Lajn ili nešto tako ). Meni se njen zvuk stvarno svidio, iako je to bilo prije 3 godine, a tad sam bio mlađi, ali i do tad sam se svega naslušao. Meni je ta mikseta super bila, efekti, zvuk, sve...samo je snage malo falilo, ipak su kutije bile po 400W a mixeta 2x500. A bilo oko 70 ljudi, za šta je teoretski 800W snage uredu.
Kao što ti sugrađan kaže, slažem se...čim je nešto čačkano, bjež od toga...ili obori cijenu. Ima ventilatore, ali unutra, mora imati, da se pojačalo hladi. Ono, kao kod CPJ, ta rebra i to
Treba pogledati sve, svaki kanal provjeriti fino, uključiti neke kutije u nju, da se čuje da li radi, kako radi, itd.

Promijenjeno od harepa50 (25.06.2012 u 14:54 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 12:35   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uhhhhhhhhhhhhhhhh, sad me strah da me ne prevesla, hare saljem ti link u inbox gdje se ta mikseta nalazi, pa da pogledas, posto si imao doticaja s njom ja apsolutno ali apsolutno nisam nikako imao doticaja sa allen & heath-om, jedino od kolege matrix_mo sam wizarda vidio ali nisam nikad nista dirao na njoj a iskreno niti bih volio, ne daj Boze da se pokvari nesto.... Uhhh.... Hare meni bi ta mikseta gurala 2 Electro voicea Zx4, znaci samo njih dvoje.... ostalo mi i ne treba s tim mogu pokrit sigurno 100-150 ljudi(po nekoj mojoj procjeni).... Btw, pozadi gdje su speakonski izlazi na mikseti, nema nikakvih ventilatora samo rebra..... jjjjjjjooooooooooj uffff.....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 13:46   #7
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mirandess
Vidim da si malo u panici oko navedene mixete, pa da ti bar malo pokušam pomoči.Istina ja tu mixetu nemam, ali sam ipak bio u par navrata u dodiru s njom.Ventilatore ima i to te ne treba brinuti,Cijena nove je nešto malo ispod 1000€, madel sa 20 kanala je 1000€.
Šta se njezinog sounda tiče moram reči da se meni lično baš previše i ne dopada-previše je oštar, ali to je sada več i subjektivno-ukusi su različiti i o njima ne treba raspravljati.
Na tebi je ipak da odlučiš hočeš li kupiti ili ne.Ako ništa drugo ja bi je ipak prije isprobao!
Pozdrav!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 14:20   #8
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo to je ta mikseta, sta ja znam, pozadi nema ventilatora, mozda je unutra... ugl danas oko 5 sati ce mi jedan drug otici provjeriti miksetu... tako da ne vjerujem da ce biti problema.... samo me zanima zna li itko sta tocno da se provjeri eto tu su 2 slike fali jedan potenciometar(plastikica) i to je to... pozadi nema ventilatora.... nadam se da ce ovo pomoci ako nista malo....
Bas imam zelju da uzmem tog allen heath-a samo se bojim macka u vreci, ali provjerit cu ga!!!!!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika-308800-2011-12-1323202955-velika.jpg (50,3 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika-308800-2011-12-1323234942-velika.jpg (28,1 KB, 60x skinuto)
Highslide JS
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 16:00   #9
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Druže moj, možda griješim, ali meni je tu nešto čudno na pozadini miksete, ti otvori za hlađenje. Usporedi sliku sa A&H stranice ili negdje sa neta, sa ovom slikom pozadine, sam ćeš vidjeti razliku.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2012, 18:00   #10
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovo je vjerovatno neki stariji model, al ne izgleda mi na ovim slikama nešto posebno očuvana... to ti je moje mišljenje!!!!
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije