Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.10.2009, 18:48   #11
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

sad cu da lupim jednu veliku glupost ali mozda ima veze.
U mojoj klavijaturi je plastika od 6-te reciklaze a mozda u nekim drugim je 4-ta reciklaza pa mozda ima veze sa tvrdocom dirki odnosno pitao bih kolegu @braun dali je razliciti broj reciklaze plastike u klavijaturama i dali je obracao paznju da na dosta delova pise "Made in china"?
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 19:37   #12
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema tu nikakve tajne da je vecina dijelova u vecini klavijatura iz Kine ... to je tako vec dugi niz godina... to sa dirkama moze biti do isviranosti klavijature... svi znamo da je dirka kod pa800 jeftina klasa i to je suplja dirka kao i na tr i le ... ispod su gumice .
ne znam da li se dirke prave u kini ,ali znam da su kod pa 50 sigurno kineske i dolaze po nekoliko u nizu... Za tu reciklazu nisam provjeravao ... samo mi jos to nedostaje pa da poludim.
Da se razumijemo ... Pa 50 se pravi u Kini , ali od preko 500 prodanih imao sam 3 ozbiljna kvara i 20 manjih ... Ja samo govorim iz iskustva ... Istina ce nas osloboditi...
braun je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio braun za ovaj koristan post:
bronco (12.10.2009)
Star 06.10.2009, 19:45   #13
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Pazi primetio sam i ja da ima razlike u tvrdoci na dirkama kod kolege i mene ali mislio sam da je razlika ima veze sa ovim pa sam zato i lupio glupost.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2009, 20:10   #14
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto je rekao @braun on zeli da pomogne,i ja i jos jedan decko sa foruma smo svjedoci kakvu braun ima dobru namjeru.Zahvaljujem mu se i ovom prilikom.
E sad hajdemo natrag na temu pa da vidimo da li moze sta da se pomogne...
Da li postoji mogucnost da su jaki oni federi sto drze dirku pa kad se vraca udara dirka jako u onaj mali sundjer koji je mozda i ostecen?
PS-E ovo je glupost ali mozda je i do toga
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dejan za ovaj koristan post:
bronco (12.10.2009)
Star 06.10.2009, 23:22   #15
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag Besplatno resenje

Citat:
Originalno postovano od senadm Pokaži Post
Pozdrav,

Jedan moj prijatlj posjeduje korg PA 800 isto kao i ja. Medjutim kod njeg postoji jedan problem tipka mu je dosta tvrdja nego kod mene i cuje se kao da klepece...u cemu je problem i zna li ko kako da se otkloni kvar...

hvala
Posto je ovakav problem i posle svih procitanih postova( a ne mogu da verujem) ja se nudim da besplatno donesete klavijature kod mene, da ja to vidim i uporedim pa i eventualno da vam resim problem ako postoji.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 03:34   #16
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ha,ha,ha..Ne mogu da verujem kakve se price plasiraju ovde..Pa dobro da li vi mislite da samo mi ,s onih krajeva , kupujemo PA800.PA800 je prodan ...u ko zna koliko primeraka.Ovde u USA znam bar 5 ljudi koji imaju PA800 i po nekoliko godina stari i nemaju apsolutno nikakvih problema...nula.Ja licno imam jedan i radi kao sat.Nikakvih problema nisam imao za ove dve godine.
Da li ste ikad culi za rec "RECALL"..hajde da objasnim ukratko...Ukoliko proizvodjac nekog proizvoda ustanovi da nesto nije uredu sa proizvodom (auto,elektronika,..ili bilo sta drugo) po zakonu je duzan da uradi "recall" tj da povuce sve proizvode sa greskom ili problemom ili da ih zameni sa ispravnim (bar je ovde tako). Koliko ja znam KORG nije imao recall na PA800.


Pozdrav...
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 07:31   #17
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

samo se ti zox smjeskaj... ja sam u subotu imao 5 pa 800 na servisu... danas dolaze jos dvojica ljudi... to sto ti znas 5 ljudi kojima rade dobro nije nemoguce , jer ja znam najmanje 300 , ali omjer je skoro 1 na 1 i to je u odnosu na pa50,60,80,1x,2x neuporedivo... Sto se tice Korga on je i javno stavio na stranicu problem sa RAM memorijom , ali to nije jedini kvar. RECALL se radi kod proizvodjaca koji u GARANTNOM ROKU dobiju veliki broj vracenih proizvoda , a kod PA800 na zalost 99% slucaja se desava poslije isteka garantnog roka , tako da njima ne pada napamet da svoju zlatnu koku povlace , jer su i dijelovi za njih roba ...
braun je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 13:18   #18
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@zox2003
Na balkanu je malo drugacija situacija....
Ili mi ekstremno iskoriscavamo klavijature....
Ili nam poturaju fash robu.....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 13:30   #19
senadm
Početnik forumacije!
 
senadm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.11.2008
Postovi: 13
Downloads: 272
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
senadm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja jos nisam imao problema sa klavijaturom a klavijatura je super mislim da se to ne moze poreci a i vecina najboljih klavijaturista sviraju na njoj barem u Bosni koliko sam ja informisan....Osman koji prati Sanju Maletic svira na njoj....Sanel Bajrami koji prati Osmana Hadzica svira na njoj...Alija koji prati Koketa svira na njoj...i jos dosta vrhunskih muzicara iz Srbije cije sam video snimke sagledao sviraju na njoj...Omjer cijene, mogucnosti i kvaliteta je vise nego odlican....Mnogi ljudi experimentisu na njoj slusaju svacije savjete itd...pa se zato i kvari...Cinjenica da je ram mana ali ispravnim radom na klavijaturi garantujem da nece otici...Ja sam prvi svasta experimentisao dok nisam dobio upozorenje "ako nastavis tko jos dva tri puta ode ram"...Na kraju krajeva mercedes kao br.1 u automobilizmu ima mana i mislim da svaka klavijatura ima mane ali posto je PA800 najzastupljeniji da je logicno da ce se kod njeg otkriti najvise mana....ali to nije tema danasnje emisije...tema danasnje emisije je...........
senadm je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 17:40   #20
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost BRAUN moram da te razocaram....Recall se radi u bilo kojem slucaju a ne samo u garantnom roku....bar je tako ovde.Ne znam koliki je garantni rok tamo ali ovde je 24 meseca.
Ja ne znam sta se desava sa PA800 dole ali ovde sam kontaktirao par nezavisnih servisnih centara i razgovarao sa njima u vezi potencijalnih problema o kojima je pisano za PA800.Niko od njih nije bio preterano 'uzbudjen' u vezi nicega.Desavaju se kvarovi ali je sve u normalnim granicama i vecinom su to kvarovi gde je onaj koji koristi klavijature najvise doprineo (slomljena dirka,prosuto pice,....).Cak sam pitao i u vezi RAM memorije i niko mi nije rekao da su imali problema...Pazi, ne moze memorija da zna kad je kraj garantnog roka pa da 'crkne' posle toga...
zox2003 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije