Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2012, 01:08   #11
djukapfc
Drugar foruma
 
djukapfc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.03.2010
Mjesto: Beograd
Godina: 33
Postovi: 71
Downloads: 218
Uploads: 4
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 3000
djukapfc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@danijel011 hvala puno kolega, probacu sutra da vidim kako radi to...
djukapfc je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 01:21   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izgleda da ja badava pisem, slabo se to cita. Imas u manualu tacno specifikovane sve Velocity zone svih Mega voices i to sa opisom sounda koji se nalazi u doticnoj zoni. Neko upita, moze li da se upotrijebi Mega Voice na trakama ritma koje su radjene za normalni sound. Moze sa silnim ispravkama svih nota koje imaju Velocity koji u Mega Voice svira kojekakve Dead Note i Slideove... ama to sve nema nikakvog smisla.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 01:32   #13
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne bih se baš složio... Na svim ritmovima koje koristim sam zamenio bass sa MegaVoice koji sam dorađivao u voice editoru. Nije uopšte toliko komplikovano, ne treba više od 5 min da se sredi bass u celom ritmu. Gitare su malo komplikovanije, distorzija se da kako tako srediti ali clean i akustične jako teško...
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 01:45   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slagao se ti ne slagao to je tako. A sto je to tako ? Ne zato jer to tranzit kaze, vec zato sto te Layere iz Mega Voice sounda koje mozes upotrijebiti za sviranje (znaci iskljucujuci dead note, slide i ostale efekt layere) imas potpuno iste u normalnim soundima (Velocity Switch Voices), pa je puuuuuuno lakse uzeti taj sound i tek onda uraditi minimalni editing. Moras samo malo pazljivije pogledati i naci ces brzo sounde sa istim multisamplovima medju sweet a prije svega u live programima. Tek ukoliko hoces da uradis zestoku i detaljnu obradu trake gdje ces upotrijebiti (citaj: dodati) dead i mute i slide i thumb layere (recimo za bass traku) onda se isplati postaviti odgovarajuci Mega Voice.
Dodato:
Zaboravih, treba da shvatis na koji nacin Yamaha (ama i ostali proizvodjaci) prvae te Moega Voices (i slicne). Upotrijebe se jednostavno vec postojeci multisamplovi pa im se priljepe dodatni Layeri: Kod Mega Voices se na recimo jednu Bass gitaru od dva ili tri Velocity Switch Layera dodaju Layeri sa efekt soundima (slide, mute, dead...) ali da bi se napravila veca zbrka i korisniku se ciljano otezao rad na ritmovima sa ovim soundima, se ti Layeri ispremecu bez ikakvog smisla. Ne daj da te to zavara. Uostalom imas priliku da provjeris i sam da svi ti Layeri, u dlaku isti i sa potpuno istim samplovima, postoje i u normalnim soundima. Ako ne nadjes napisi, pa da ti tacno dam i broj i naziv sound programa odakle su uzeti Layeri za svaki Mega Voice.

Promijenjeno od tranzit (27.02.2012 u 01:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 02:00   #15
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Tek ukoliko hoces da uradis zestoku i detaljnu obradu trake gdje ces upotrijebiti (citaj: dodati) dead i mute i slide i thumb layere (recimo za bass traku) onda se isplati postaviti odgovarajuci Mega Voice.
Pa upravo to i jeste poenta zašto koristiti Mega voice bass... zašto bi ga koristio ako neću da iskoristim ono što nudi?

Ali u svakom slučaju stoji da je sama obrada u klavijaturi je vrlo jednostavna i ne oduzima puno vremena, ako se razume o čemu se radi.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 02:07   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nismo se mi razumjeli a i ti nisi razumio u pravom smislu pitanje kolege. Treba veeeeliko znanje i jos vece iskustvo da bi se dodale te sve dead, mute, thumb, slide i ostale zajebancije na recimo jednu Bass traku, jer se treba detaljno poznavati kad i kako svira jedan basista. Jedino to i razlikuje Mega Voice od odgovarajuceg Live Voice. Ne sumnjam da to za tebe nije veliki problem ali... nisu svi na tom stupnju. To sve je vrlo komplikovana rabota ako se hoce da to bude i ispravno i muzikalno jer je Yamaha za obradu traka sa Mega Voices angazovala dobre strucnjake koji su utrosili debelo vrijeme na tome. Ne treba to bagatelizovati jer to sve uopste nije ni lako, ni jednostavno. Naravno da je najlakse maknuti suvisne dead, thumb i ostale note iz trake da ne smetaju ali to je sasvim druga prica...

Promijenjeno od tranzit (27.02.2012 u 02:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 02:08   #17
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za to da su namerno zakomplikovani se potpuno slažem. Yamaha je tu posebno "namazana", mada mislim da je to samo iz razloga da bi lakše prodavali svoje Premium stylove...
Probavao sam, ali uvek mi ostane utisak da, sa ili bez efekta, Mega voice electric ili pick bass, pa i distorzija lepše zvuče nego oni iz standardne banke... Možda mene uho vara...
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 02:17   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini ti se... a i nemoj upotrebljavati sounde iz standardne banke nego potrazi multilayered voices. Moras da znas da pored toga postoji i obrada u vidu sysex podataka koja stoji u headeru ritma a koja se odnosi na pojedine sounde upotrebljene za ritam trake. Ta obrada se odnosi, pored ostalog i na efekte ali i na sound parametre. Iz ovog razloga se ljudima desava da ne mogu da shvate da jedan te isti sound u jednom ritmu zvuci na jedan a u drugom na drugi nacin. Za to su "krivi" bas ti sysex podaci koji mogu drasticno da promijene karakter sounda. Svasta nesta je Yamaha tu uradila sto je prilicno nedokucivo za "obicne smrtnike".
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 09:19   #19
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To mi smeta kod yamahe ...

Nesto napravim,otvori se nova nepoznanica .I tako stalno .

Na kraju nije problem na ovaj ili onaj način ubaciti mega bas ,(ja ne idem dalje od toga ) .
Zbog tih sysex podataka taj bas opet ne zvuči kao u nekom stylu
gdje je imao karakterističan sound .

Sad bih valjda trebao i o tome da učim nešto i pitam
A harmoniku sam neki dan probao ,mogu odsvirati samo "ide tito preko romanije"
bez greške ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 13:14   #20
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa mogli bi malo da produbimo temu kad smo već poterali priču... Ima tu dosta prostora za istraživanje kada su u pitanju SysEx u ritmovima.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije