Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.09.2009, 13:23   #1
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Style u Preformance-u

1. zanima me kako se ubacuju stilovi u preformans ,putem klavijature?
2. i kako se iz njega vade, putem STW,ako je moguce.
i da li postoji neki drugaciji nacin na sintisajzeru osim "write disc-a" odnosno "record-a" jer je tako jako komplikovano presnimavati ih u USER pa odatle ubacivati u zeljeni set.
3. i jos nesto, vidim da u STW ima kod otvaranja fajlova ponudjeno osim *.STY, ponudjeno i *.PCG, pa me zanima cemu oni sluze u STW tj sta sa njima mogu da radim u tom programu.

dakle ako moze postupak.
pozdrav!

Promijenjeno od BoleroBend (08.09.2009 u 13:28 sati) Razlog: dodato pod 3.
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2009, 13:48   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1. Style se u performance ubacuje tako da kad napraviš za performancu sve postavke tj selektiraš glavnu sound/boju, tempo, efekte i ostale postavke stisneš dugme write i onda te synth pita npr kod Pa80 u prvom redu naziv performance, potom u drugom redu lokaciju tj mjesto performance gdje želiš snimiti postavke npr 1-2 ili prva banka - drugo mjesto. U Pa80 imaš 20 bank performanci sa po 8 mjesta, što znači da u jednom setu možeš imati 160 gotovih performanci postavki.
Znači, ako želiš iz 123 il 456 HDD seta ubacit određen style u performancu tada ga selektiraš, odabereš glavnu boju i stisneš dugme write. Odabereš lokaciju, daš mu ime i to je sva mudrost. Naravno kad sve posložiš snimiš SET jer odabirom drugog SET-a češ izgubiti sve "programirane" performance koje nisi usnimio u SET (npr. neka se zove TEST.SET).
2. Style iz performance vadiš tako da primjerice snimiš SET na FDD disketu i tada istu otvoriš putem Style worksa ili KAT2000, ali tako da kad ideš u SET ne ideš na extenziju sty (što je od ritma) nego ideš na extenziju prf (ta je od performance). Ovo konkretno govorim za KAT2000. On će ti otvoriti naprimjer bak performance 1. U toj banci imaš 8 mjesta tj osam performanci. Kad klikneš na nju tada će ti program dati sve bitne podatke vezane za performancu, tj glavnu boju, ritam, tempo, STS (One touch seting boje), kako su postavljene varijacije u ritmu i style trake po varijacima i sl.
U klavijaturi to sve možeš vidjeti tako da selektiraš performancu i vratiš se u glavni meni. Gore ti piše style, kad odeš u editor možeš traku po traku vidjeti koje koristi boje, njen volumen, efekte, nivelaciju između njih ...
Za STS boje što je selektirano u ritmu možeš vidjeti isto tako selekcijom istih, a parametre i vrijednosti mjenjaš tako da na određeni kanal biraš boju iz program moda ili sample s kartice.
Određene ritmove i performance a također i programe možeš ubacivati na postojeći set, samo budi oprezan, kad u user SET jednom očitaš neki style on ostaje u njemu dok ga ne snimiš il izbriseš tj prekucaš s drugim ritmom.
Kod performanci moraš paziti ako ne snimaš boje s njima da će iz starog program moda vući vjerojatno boje koje nisu iste kao od performance koje naknadno usnimavaš. U biti posao je mukotrpan ako kopiraš i očitavaš tuđe materijale. Trebaš sjest, sve zapisat na papir i mic po mic što je otpočetka zamoran i težak posao.
3. u SW pcg se odnosi na programske boje tj soundove iz program moda. Također posebni obrađeni samplovi također imaju pcg i njih možeš isto tako selektirati i birati, no moraj uimati svoje KSF-ove kao i keymap tj KMP fajlove na flash kartici.

Za detaljnije upute potraži u arhivu jedan od mojih prvih postova Izrada prve performance
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (08.09.2009 u 13:49 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
BoleroBend (08.09.2009)
Star 08.09.2009, 14:49   #3
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve je apsolutno jasno,medjutim..
"ali tako da kad ideš u SET ne ideš na extenziju sty (što je od ritma) nego ideš na extenziju prf (ta je od performance). Ovo konkretno govorim za KAT2000"
u stw nemam ovu extenziju imam samo za PCG i STY, u delu gde selektujem zeljeni faj. da li to moze onda samo preko KAT-a
-inace ubacujem fajl preko "file-load KORG 80/60 style"
Dodato:
i da "thanks" naravno

Promijenjeno od BoleroBend (08.09.2009 u 14:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2009, 15:06   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da u Style worksu ne možeš "pozivati" performance. Nisam 100 % siguran, ali ovu opciju s pozivanjem performanci imaš samo s KAT2000.
Znači kod open file imaš extenzije sty (ritam), MID (fajl il keksa), PCG (programske boje) i prf (performance).
Jako dobro pazi u radu s tim performancama. Evo ti i primjer.
Ako ja u ritmu DVOJKA#3 imam u osnovnoj boji tj na STS1 neku kabinku harmoniku. Pogledam od čega je "kombinacija sastavljena i on mi kaže da imam neki programski akordion i "KABINA", koja se nalazi u program modu na USER 1-16.
Tu 1-16 boju prije kopiranja performance moraš prekopirati na prvo slobodno mjesto u svojoj program user memoriji (npr. 1-64) i potom kad prekopiraš performancu na upper 2 tj gdje bi trebala bit KABINA selektiraš boju iz svoj program user 1 moda tj boju 1-64, jer je kod tebe mjesto u program kodu pod 1-16 već vjerojatno zauzeto s nekim gajdama .
kad to usporediš, onda bi to trebalo biti to.
Zatim tu performancu tek možeš spremiti s WRITE, prethodno daš ime i odabereš mjesto.
Isto tako ako kopiraš style bez PCG-a (programskih boja), on će zapamtiti u instrukcijama za STS-ove samo parametre npr, 1-16, 2-3, 1-28 ..., stoga za te stylove ako hočeš orginal STS boje, moraš i njih iz PCG-a prije prekopirati i potom posložiti RUČNO sve.
Nikad iz set-a ne kopiraj tuđi GLOBAL (mogo bi puno znoja i krvavih suza prolit).
Hebi ga, to je takav heben poso, al kad radiš s 2 različita seta, onda ti ne preostaje drugo nego papir i olovku i svaki style zapisat trake i STS boje, a s performancama je poso i duplo veći.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije