Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.11.2008, 22:09   #291
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam "slomio" tyros2,

nadao sam se da ćete i vi G6...
romario je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2008, 22:52   #292
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iz mjeseca u mjesec čitajuč postove....prvo su večina njih ispljuvali M3,sad više ni Fantom nevalja,za Kurzweill-a niko neče dat tu lovu.....ja se pitam kamo sve ovo ide,ja mislim da bi svima bilo korisnije da nauče svirat žive instrumente: gitaru,trubu,harmoniku,bubnjeve....i opleti,nema zajebavanja ni sa semplovima ni sa efektima ni sa RAM memorijom,klavijature su zlo.....
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2008, 23:28   #293
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

G serija sigurno je da ima mana, u to smo se svi uvjerili - ali, koja je to klavijatura savršena? Možda neka ima sve što "tebi" treba, ali nema nešto što po meni treba da ima; i tako dalje...
Evo, meni kod G serije (a čujem da je i na X tako) smeta što na tvorničku boju koja je bez efekta ne možeš stavit efekt u live modu, već prvo boju moraš prebacit u user. Dalje, (ništa strašno) ali trebali su u studio mod ubacit opciju "solo" po kanalu. Ovako moram mutirat npr. 8 kanala da bih čuo samo deveti kanal. Ne znam kako je na ostalim klavijaturama, ali ako se pomjeri tempo, neki loopovi ili uvodi za neke pjesme što imam automatski se ubrzaju. I tako... Al, ono, treba se naviknut. I da! Ne čita .avi format!
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2008, 23:31   #294
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Negde sam u starim postovima napisao da bih pre uzeo za zivu svirku Fantoma X nego G,i pri tom i dalje stojim...em je laksi,em su mu kroz par godina unazad ispravili sve nedostatke i bagove a sama sprava je tonski kvalitetnija od gomile drugih koje se ovde pominju...


Ocigledno da neki kupuju najnovije modele sprava ocekujuci da ce one mozda same zasvirati ili ocekuju da ce masinu sa toliko funkcija i mogucnosti namestiti za cas,ali na zalost to tako ne ide...tacno je da je Korg jednostavniji za stelovanje i namestanje,tacno je da za Korga postoje vec gotovi i semplovi i PCG-ovi i sta vec,isto tako je tacno da niko u kafani ni nece prepoznati razliku u zvuku,bio to Korg,Yamaha ili Roland...znaci,ostajemo samo mi,sviraci,koji ili imamo uvo ili ga nemamo,ili uzivamo u tonu svoje sprave ili ne uzivamo...slazem se sa dosta kolega koji kazu da ne zele da gube vreme namestajuci kljave,i to pozdravljam,a sve ostalo je opet stvar ukusa i afiniteta,ko kako voli...ja licno uzivam svirajuci Rolanda i po mom kriterijumu ni jedan Korg mu nije ni blizu,a to je opet licni stav...a provodio sam dosta neprospavanih noci namestajuci i Korga i Rolanda...pitam se samo jedno...zasto davati tolike pare za Fantome,Motife ili M-ove kad sa par stotina evra jedan Korg LE moze takodje reprodukovati iste semplove...cemu kupovina necega ako nema zelje da se ton unapredi i napravi neki moderniji iskorak u svirci...


Kolege...stvarno mi je zao onih koji su dali tolike pare za te mocne sprave a nisu se pronasli u njima...u stvari...njima treba da bude vise zao,pare su njihove...
  Reply With Quote
Star 18.11.2008, 00:32   #295
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Danas su se ljudi jako uljenili i nitko neče sjest za kljavu složit je po svom ukusu,svi bi samo zdravo na gotovo....
Najlakše je reč...ah ta kljava nevalja jel nema sempler ili nema materijala za nju.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2008, 08:51   #296
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Utisak nedelje

Ne mogu a da ne primetim da je moj upload sa Wallpaperima koji sam sinoc postavio skinulo 34 korisnika!O cemu se radi?Ne verujem da je bas mnogo ljudi skidalo Wallpaper koji je iskljucivo pravljen za Fantom G a da pri tom ne poseduju isti.Da kazem neka je polovina skinula bezveze da vidi kako to izgleda.Gde je druga polovina?Pola od 34 je 17.Nas ovde na forumu za G ima oko 6,7.Gde je tih 10 ljudi?Ja ih pozivam neka se slobodno jave.Neka pitaju nesto,kazu nesto.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2008, 09:01   #297
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja skino iz čiste znatiženje...
Reko nebil se našo kakav 3D design z amoj DeskTop...
A mislim da nisam jedini...
A u temu neću zalaziti...Bio sam rješio 80% sa izkeširam G6 i eno ga i danas dani stoji u trgovini što sam naumio kupiti i niko ga ne uzima,dođe raja malo ga isproba i ode...Nema narod para,a ni živaca za sređivanje...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2008, 21:07   #298
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od bandza Pokaži Post
Ne mogu a da ne primetim da je moj upload sa Wallpaperima koji sam sinoc postavio skinulo 34 korisnika!O cemu se radi?.
Kad je "mufte" i sirće je slatko...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2008, 02:02   #299
zarko44
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Postovi: 13
Downloads: 90
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zarko44 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Rolandinjosu.
Imam G6 i jako sam zadovoljan cak mi je pomogla tvoja jedna skripta
koju si pisao nekom kolegi o tome kako se ubacuju semplovi i kako se rade multisemplovi.
Dali mozda znas zasto G6 ne prepoznaje loop koji je radjen u WaveLabu?
P.S.
Korga sviram vec 10 godina ali Fantom me je odusevio sve korgove sam rasprodo
jedino koristim kao drugu klavijaturu staru kvrgu 01w/fd

Promijenjeno od zarko44 (19.11.2008 u 02:06 sati)
zarko44 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2008, 02:08   #300
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne znam za Wave lab,nisam probao nikada,medjutim znam da recimo se moze dosta dobar loop uraditi u Sound Forgeu,tu mi je uspevalo a recimo u Awave prepozna loop ali ga ne uradi kako treba pa je potrebna dorada u samoj klavijaturi...ovo govorim i za X i G Fantome...jednostavno te klavijature ne "gutaju" lose odradjene loopove...

Pokusaj da kombinujes...uradi loop u Awave-u pa ako "pucketa" malo ga doteras u klavijaturi i to je to...
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije