Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2010, 17:16   #21
nesa83bg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Postovi: 7
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nesa83bg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard malo kasno ulazim u ovu priču ali bolje ikad nego nikad! :-)

Ja imam taj sistem kutija (Zx/Sb) i prezadovoljan sa njim, međutim morao sam da preradim bin da bi zvučale kako sada zvuče - a sada zvuče tako da mogu da radim i veće svirke sa njima.

Prepravka je minimalna i obavi se za 10-tak minuta a takve je vrste da uvek možeš da vratiš bin u fabričko stanje. O čemu se radi? U bin se ugradi hi pass filter (koji pušta od 450Hz na satelit, u ovom slučaju je to Zx1) čiji će izlaz biti ''OUT'' na binu. Znači signal iz mixete/snagaša dovedeš na ''IN'' u bin a iz ''OUT'' vučeš u Zx. Koji je rezultat? Višestruki!
1) Ukupni otpor po kanalu ima otpor bina, tj. 8 oma što mnogo znači za povezivanje više kutija
2) imaš veću ''buku'' sa još kvalitetnijim tonom jer sada Zx dobija signal od 450Hz pa na više a time su i viskotonci glasniji (fabricki ako ih povežeš, onaj signal ispod 450Hz značajno ''proguta'' snage Zx-u a totalno je nepotreban jer tu frekvenciju obezbeđuju binovi)
3) ne možeš nikada da spališ Zx čak i da hoćeš jer kao što sam rekao, nnema tog basa zbog koga i pucaju vešanja na 8'' ako preteraš sa signalom

Dobijaš istu stvar kao da imaš trosistemsku kutiju, s' tim što je bas fizički odvojen (Sb) a srednji i visoki su gore (Zx). Razlika u zvuku je očiigledna, a da ne pričam koliko se manje opterećuje Zx jer ipak je ono 8'' i nije predviđena za gruvanje. Ovako ne gubiš na kvalitetu tona (na protiv!) a možeš da guraš sistem i za jače svirke (kolikko mogu da izdrže binovi, izdržaće i sateliti).

Prepravka košta oko 15-20 evra a MNOOOGO znači a sutra kaad prodaješ binove, samo skineš tu pločicu i bin je kao fabrički mada ne vidim razlog zašto bi to neko skidao kad je 100 puta korisnije.

Ovo govorim iz iskustva jer posedujem taj sistem i radim svaki vikend na njemu. Rećiću samo da sam radio svirke po manjim diskotekama sa tim sistemom (doduše sa još jednom pasivnom 12'', ali nju sam vukao samo da bih fizički ozvučio tamo neki istureni deo diskoteke a glavnica je išla na ovaj sistem; gazda se krstio sa obe ruke, kaže muzičari mu donosili po 6 kutija i nisu imali takav ton po kvalitetu). Meni je od kad sam ih kupio bilo nezgodno da gledam one membranice od Zx kako sevajju kad ih pojačam, a sad samo predu a zvuk kao studijski, i vokal izlazi bolje, ma sve!

Puno lepih svirki ti želim na tom sistemu ali vodi računa o basu na Zx jer fabrički nisu one za gruvanje. Pozdrav!
nesa83bg je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2010, 21:02   #22
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nesa83bg
Takva izmena je OK, ali je rezna frekvencija previsoka (450Hz).Verovatno je rez od 6dB/oct. ali je ipak nepotrebno visoko, narocito uz bin za koji ne verujem da svira iznad 200Hz. Imas "prazninu" u jednom bas opsegu. Slobodno dodaj par kondenzatora u taj filter a time i vise basova u Zx
domino je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije