Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2010, 19:55   #1
Cherry
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2010
Mjesto: BGD
Postovi: 2
Downloads: 17
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: MODX
Cherry befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage EXR-E2...SDx card umesto FDD ???

Pozdrav,

nasao sam na netu nesto sto deluje izvodljivo ne samo za ovaj model vec i za druge masine.
Nazalost, trenutno nemam linkove da bi potkrepio ovo pisanije.

Znaci, umesto standardnog FDD se namesta SDx citac i bez problema cita 2 Gb s` tim sto SD card mora da se formatira tako da ima segmente od 1,44Mb kako bi moglo da se cita u klavijaturi odnosno kako bi je uopste video...
Recimo, da bi onda postojalo npr. 300 sektora po 1,44Mb na kojima bi se nalazili fajlovi (ritmovi, stilovi, midi...)...

Postoji i jos jedan uredjaj koji se zove SD Midi Controller koji moze da snima i da reprodukuje midi fajlove sa SD kartice i njega je moguce nabaviti za nekih 250 funti...ali to je nesto drugo od onoga sto mene zanima...

Hvala

PS. Nadam se da nisam omasio temu...
Cherry je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2010, 20:13   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uredjaj se zove HDM-Uniflash i vec duze vreme se prodaje za mnoge klavijature kao zamena za Floppy drive.Na istom principu radi i uredjaj koji se vise ne proizvodi-"Megafloppy".
Cena HDM-uniflesha je oko 180 eura.Pretrazite malo internet i nacicete vise informacija!
Dodato:
E da,kod HDM-uniflasha se koristi Compact flash kartica a ne SD..

Promijenjeno od Boban010 (25.03.2010 u 20:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2010, 20:37   #3
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010

Ako taj uredjaj radi na principu Megafloppy-ja (kojeg imam ugradjenog),
onda ne znam sta se konkretno dobija time ako se to ugradi.
Kada se ta SD karta podijeli na sektore velicine 1,44mb,onda je to kao da imate vise disketa ubacenih u klavijaturu.
E sad je tu bitna brzina ocitavanja i da li se u svakom momentu sa bilo kojeg
sektora brzo moze naloadovati ritam.
Ukoliko ne moze tako,onda to nije nikakva revolucija i to je isto kao da imate
na primjer u klavijaturi ubacenih 20 disketa pa trebate sa njih nanovo ocitavati ritmove.Znaci,nesto kao magacin,gdje trebate tacno znati sta se u kojem sektoru nalazi i odatle vuci ritmove,preko vec postojecih.

Ovaj post sam naslovio na @Boban010,samo iz razloga sto on poznaje
ovu materiju i zna o cemu govorim....

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2010, 21:32   #4
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa eto dobitak je sto je Compact flash relativno sigurniji medij od obicnog floppy diska.Jedina bitna razlika izmedju HDM-uniflesha i Megafloppyja je sto HDM ima Compact flash a Megafloppy koristi hard disk.Kod oba je potrebno "promeniti disketu" da bi ste mogli ucitati ritam ili pustiti midi fajl.Brzina je priblizno ista mozda i za nijansu sporija kod HDM.Dakle nema uchitavanja sa bilo kojeg sektora.Kod megafloppyja je "menjanje diskete" elgantnije uradjeno dok se kod HDM-a koristi poseban upravljac koji je kablom vezan za uredjaj!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2010, 21:04   #5
Cherry
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2010
Mjesto: BGD
Postovi: 2
Downloads: 17
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: MODX
Cherry befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Hvala...

Pozdrav,

hvala na brzim odgovorima ali ovo sto sam ja video je u stvari obicna SD card koja ima 2 Gb i nema potrebe da joj se pristupa kao pojedinacnoj 1,44 disketi. Bitno je da svi fajlovi budu u ROOT-u SD card-a i to je to.

Cak i ono sto je malo neverovatno, omogucava i snimanje npr. midi fajla na istu...

Da, jos samo da dodam da se navedeni uredjaj koristi kod npr. Atari, ZX spectrum , Commodore kompova koji su imali FDD kao varijantu za ucitavanje podataka. Naravno, to se odnosi i na klavijature.

U ponedeljak cu pokusati da Vam dam prave linkove, koji detaljno objasnjavaju sta i kako...

Molio bih vlasnike E2 ako imaju stogod od softvarea ili preporuka za ovu klavijaturu da je 'dobace', bicu veoma zahvalan.

Drago mi je sto ste mi objasnili kakve uredjaje ste vec imali prilike da vidite ili koristite umesto FDD-a.

Pozdrav svima

PS. Umalo da zaboravim, psotoji i neki open source software koji eliminise neophodnost tzv. 'parcelisanja' na 1,44Mb delove...
Dodato:
evo opet se javljam i mislim da ima sanse da nesto napravim...

http://uanr.com/sdfloppy/

na gornjem linku je pokazano kako se na linksys prikljucuje SD card da bude jos zanimljivije, kolega i ja smo to probali i to radi, e sad, sad moram da potrazim nacin da to realizujem na mojoj staroj klavijaturi, jer je ova nova pa samim tim i pod garancijom...

Hvala svima...

Promijenjeno od Cherry (30.03.2010 u 21:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cherry je offline   Reply With Quote
Star 07.06.2010, 18:33   #6
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tek sad sam video dodatke u okviru teme,pa me interesuje da li je kolega uradio nesto po ovom pitanju.Ovo sa Linksys karticom je interesantno ali "open source koji eliminise neophodnost parcelisanja na 1,44Mb",sta,kako,gde?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije