Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.05.2009, 11:08   #31
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nikolajanic1

Tako je, jedan midi kabal i njim spoji midi IN sa OUT, dalje znas postupak, song select>psr terca> jedna od harmonija. Kod ovih modela jos samo da napomenem moguce je svirati i sa transponiranim tercama. Recimo za pocetnika koji lakse svira na bjelim tipkama i sad npr koristi A mol za pratnju. Ako zelite da na ovakav nacin svirate G mol, samo u meniju preko pomenutog SONG SELECT>PSR TERCA nadjete G mol a na klavijaturi nastimate -2 preko transpsera i imate G mol. Isto vrijedi i da durske harme. Recimo iz tonaliteta tipaka G dura najbolje svirate i sad zelite da svirate A dur, onda u transposeru stavite na +2 a u meniju psr terce nadjete odgovarajuci A dur i to ovisno tome dali cete koristiti Fis/H/E7 (029) itd ili cete koristitikombinaciju 027, 032, 034, 039 itd itd. Znaci i ovo je moguce kod yamaha psr modela . Sa ovim protokolima terce PSR-a dobija se puno ljepsi zvuk, primjetno je da i drum ritam sekcija zvuci jos cisce. No u ovom slucaju ko koristi na primjer komponiranje u Cubase ili Cakewalk, sa ukljucenom psr tercom nece moci upisivati podatke u sequencer. Psr terca je super za Live nastup mada moze da se koristi i u sequenceru ali samo ako audio, no kako imate USB midi driver moguce je preko usb-midi odraditi posao u sekvenceru, poz

Promijenjeno od Vihor (20.05.2009 u 11:11 sati)
Vihor je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Vihor, za koristan post:
cromuz (25.10.2009), nikolajanic1 (20.05.2009)
Star 20.05.2009, 15:12   #32
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jimiboy,drago mi je da si iz mog rodnog grada.Rođen sam u Rijeci,davne,'68.godine i živio do '72.godine na Turniću,pa na Gornjoj Vežici,ali nisam bio u Rijeci skoro 20 godina.Gdje živiš u Rijeci?Ja poznajem ona starija naselja,a čuo sam da se Rijeka pravo proširila.Evo,danas sam sređivao OTS za terce,puno si nam pomogao.Da Bog da ti se stostruko vratilo.Dobro je što se u tercama mogu kombinovati instrumenti(da jedan instrument svira jedan glas,a drugi tercu),što kod Korgova ne može.Pozdrav i sve najbolje(svaka ti dala)!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2009, 22:39   #33
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz zemljace Makso, ranije sam zivio na Zametu (Grbci) do 1980 a posle ja zivim na Škurinju, novi blokovi, od 80-tih, inace Rijeka je ufff dosta velika, kazu oko 330.000 ljudi sa blizom okolinom, drago mi je da se sve poklopilo. Drago mi je da si i terce i OTS prokontao, inace sve je lako a ako sta ne budes mogao oko toga ti se javi pa cemo vidjeti. Kao sto sam napisao u onom opisu, bitno je uraditi onu manju modifikaciju i sa time terca daje punocu zvuku i to dosta. Sve sta treba ja sam tu, veliki pozdrav
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2009, 13:59   #34
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i od mene jedno veliko HVALA za Jimiboya!!!!!
Imao bih jedno pitanje za Jimiboya,a mogu iostali ako znaju?
Kako da sacuvam tercu uregistraciji za odrecenu pjesmu.
Da pojasnim malo.
Ja imam vec sortirane reg.po pjevacima,i kada izaberem tercu za odredjenu pjesmu
ona mi ostaje i kad ja idem na drugu pjesmu
Pozdrav!!
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2009, 16:55   #35
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako nije to nikakav problem. Ja bih ovako preporucio ljudima kako da rade sa registracijama. Kao prvo ja imam usb stick 2GB i na njemu za svaku pjesmu style i njegovu registraciju sa komletnim OTS, tercom i slicnim stvarcicama. Uradite jedan poseban folder u koji cete stavljati samo stylove, ovo neka vam bude baza ritmova i odavde mozete posle sa copy paste da prebacite odredjeni ritam u folder nekog pjevaca cije pjesme zelite sto profi da radite. Recimo ovako, pjevac Mile Kitic (1) folder, sve sto sviras od njega a primjer do 30 komada stylova stavljas u taj folder, zajedno sa buducim registracijama, tercama ili multipadovima isl. Recimo da si uradio 30 registracija sa pripadajucih 30 ritmova sada mozes da radis Mile Kitic 2 folder i tako nanovo u nedogled koliko usb stick pruza.

Ako si pozelio da uzmes tercu za nekog drugog pjevaca tj style, nije problem, idi na svoj ritam (pjesmu), SONG SELECT, user, psr terca, nadji tu tercu. Npr nasao si tercu A022 A mol, sada kliknes na MEMORY, OTS1,, potvrda YES, terca je prebacena na user style. Sada pod BANK kategorijom u kojoj si pokrenuo tu pjesmu, nor kao prvu, idi na edit, memory pa na 1-8 ovisi gdje si stavio tj koja je po redu pjesma, save bank i tako redom do iznemoglosti. Kada radis sa registracijom radi uvijek tako, stylovi zauzimaju jako malo mjesta pa onda radi profesionalno style+OTS+registracija i nemoze ti nitko nista .

Jos da napomenem, ne dirajte stylove sa sredjenom registracijom jel ce vam se u protivnom desiti da vam se reg poremeti pa cete morati iznova, zato i radite posebno stylovima i reg da imate neovisne registracije, imate u onom banku folderu sto sam vam kazao sve ritmove i samo ih uvedite u vase foldere sa imenima pjevaca, toliko za sada
Dodato:
Kada se koriste midi terce naravno da vam je terca stalno aktivirana, vi to mozete zaustaviti sa NO TERCA sa harmom 061 zadnjoj po redu ili jednostavno da idete na glavni midi setup gdje takodjer mozete izabrati NO TERCA (generalno), inace uvijek bi trebali da potrezite novu kada je rijec o novom stylu, poz

Promijenjeno od Vihor (24.05.2009 u 12:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2009, 23:12   #36
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav svima. Dodao sam na download jednu tercu za PSR koju sam našao. Nisam je još probao, mislim da je rađena za 9000Pro. Pogledajte, možda nije loše.
E sad jedno pitanje: zna li neko da li se mogu ubaciti terce na Motif ES7 i kako, ne poznajem tu klavijaturu baš najbolje a komande su joj skroz drugačije od PSR pa nisam uspeo da nađem System setup na njoj.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2009, 00:01   #37
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neces moci Danijele koristiti niti jednu tercu na drugom modelu, mora dakle imati protokole koji su radjeni na doticnoj klavijaturi. Terca od psr9000 ne pase matematickim modulima informacija psr3000/s700/s900 i drugih modela. Isto vazi i za sinth Motif, cije su terce takodjer malo drugacije formulirane.
Vihor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vihor za ovaj koristan post:
danijel011 (15.10.2009)
Star 15.10.2009, 00:30   #38
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I pretpostavio sam, ali sam hteo da pitam pre nego što pokušam bilo šta. Znači generalno se mogu ubaciti terce ako su namenski odrađene za Motif, i isti je princip sa MIDI kablom? OK Hvala Jimi. Ako neko ima terce za Motif neka baci na download. Poz.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2009, 12:36   #39
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U biti terce na MOTIF-u se rade malo drugacije i ne odgovaraju standardima arangera PSR ili tyros, to je druga vrsta hardware chipa u pogledu setup inzinjeringa. Dal se na motifu stavlja midi kabel, e to nisam ni vidio ni probao pozdrav.
Vihor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vihor za ovaj koristan post:
Star 13.12.2009, 16:59   #40
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne nih otvarao novu temu, da pitam ovde Naime, zanima me kako da u nekom ritmu podesim da mi na istom kanalu (chd1) bude različita jačina zvuka u različitim varijacijama? Na primer, podesio sam da u Var1 svira nylon gitara a u var4 distorzija na istom (chd1) kanalu, ali u mixing console je podešena jačina i ona važi za obe. Da li je moguće da jednu namestim da svira jače a druga tiše? Pozz
danijel011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije