Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2015, 14:01   #291
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Interesantno i istovremeno veoma indikativno. Vrlo sličan problem, sličnih simptoma je imala Audya i do danas nije riješen nikakvim update-om. Yamaha to odradi praktični 30-tak dana od prijave nedostatka. Ako se ne varam, jedan je korisnik nedavno prikazao video, obavijestio Yamahu o problemu i nije pristao na to da šalje klavijaturu u "centralu" da bi istu testirali. Znači da se nije radlio o Harware problemu.

To dokazuje da bi razmišljanje koje sam napisao prije par mjeseci moglo biti vrlo blizu istine.

Citat:
Ne znam. Ili sav taj posao oko Ty5 rade onaku "usput", ili čekaju da konkurencija napravi nešto novo pa da nadograde ovaj postojeći sistem. Realno gledajući, ovih 128MB se lako proširi i na 128GB, a s dobro odrađenim YEM-om mogu stvarno dodati sve funkcije koje korisnici požele. Možda su iz tog razloga i pristupili "vanjskom" software-u kao opciji za manipuliranje, tj. nadograđivanje klaviajture.
Ova "glupa" ograničenja od strane Yamahe vezana uz način izrade audio loopova i njihovom broju vezana jedino uz tržišnu politiku i ne ovise o tehničkim mogućnostima Tyrosa5.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Sky Net (11.03.2015)
Star 22.02.2015, 16:07   #292
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ova "glupa" ograničenja od strane Yamahe vezana uz način izrade audio loopova i njihovom broju vezana jedino uz tržišnu politiku i ne ovise o tehničkim mogućnostima Tyrosa5.

To mene i najvise zabrinjava.Ta poslovna politika.

Ako povecaju GB-tazu na Tyros6 a ne budu voljni zbog poslovne politike dogradit na T5...eto problema meni sa zenom..... kako joj objasniti da se mora uzeti T6.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 06:06   #293
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav ljudi. Novi sam na forumu, pratim vec dugo vijesti i desavanja o Tyros-u 5 (vlasnik sam trojke) i spreman sam za prelaz na peticu, pa rekoh da se ukljucim i ovdje skinuo sam YEM, zadnji firmware, USB drivere i ostalo, sve spremno ko zapeta puska, jos da ode trojka i napadam T5 76-cu imam par pitanja:
1. Kakva je sada situacija sa YEM-om, jel se i dalje mora raditi reload svega nakon editovanja neke od boja ili drum kitova, ili su to pametnije rijesili?
2. Moze li mi neko objasniti kako ide stvar sa linkovanjem audia na multi-pad, bolje receno, GDJE je smjesten taj audio file, na tih skromnih 120 i koliko vec mb ili negdje na HDD-u? I da li je taj ''audio'' pad pametan, pa krece na prvu u taktu, ili ga moram pritisnuti u milisekundu da bi svirao na mjestu? Na T3 su multi padovi u biti midi fajlovi koji koriste interne instrumente, i rade precizno ''na prvu''. Svaki user koji sam ja sam pravio sam morao koristiti u sync-start modu da bi kretali na prvu(na kraju sam ih prestao praviti, jer je beskorisno)
3. Klavijaturu cu uzeti sa 1 Gb flash memorije. Uz tu memoriju dobijam dva vaucera za bilo koja dva pack-a koja yamaha prodaje. Nakon registracije, skidanja i importovanja tih packova, da li ja mogu zamijeniti svoj ram za drugi(mutec 2gb)? Nekom logikom mislim da je ta registracija packa vezana negdje u sistemu, a ne u ram-u, ali nisam upoznat sa tim, pa ako neko bolje zna neka me uputi
4. Sve moje boje i drum-setovi sa T3 su spaseni na HDD-u u jednom fajlu, koji se pri paljenju ucitava u RAM. Da li je taj fajl ustvari ''PACK''?
Ja se unaprijed izvinjavam ako sam postavio neko od pitanja koje je vec razjasnjeno.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 10:48   #294
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1. Da mora se relodati svaki puta.

2>Nisam probao to ,probacu cim prije pa cu ti odgovoriti.

3. Neces imati nikakvih problema prilikom zamjene memorije

4. Da to je jedan pack na T5 I takvih mozes imati bezbroj u t5 odnosno onoliko koliko ti 2gb rama dozvoljavaju.


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
Sky Net (11.03.2015)
Star 11.03.2015, 15:06   #295
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala kolega na odgovoru, sad mi je jasno ovo za pack. Kakvo je stanje sa npr mojim ritmovima koji koriste taj pack, idu u isti folder gdje i moje boje, i onda sve radi kako treba? Najvise me zanima ovo. Npr, set sa T4, dao mi prijatelj, ima custom drum kit i neki user strings koji mu je bio na mjestu 120, i njegova gitara sa user mjesta 60. Naravno u mom T3 ja moram to prepodesiti, jer je on limitiran na 127 mjesta. Jel i T5 ima taj problem, ili ce on sve te boje sa T4 citati kako treba ako ubacim i njegove ritmove u isti folder?
Dodato:
Da budem precizniji. Imam folder sa drum setovima i bojama sa T4, i recimo jedan style. U tom style-u, na perc traci je neki njegov custom set sa user mjesta 5, na drum traci drum kit sa user mjesta 20 (mislim na user mjesta u drum setovima). Na bass traci je npr mega bass, na pad traci i ostalim trakovima neki od njegovih user boja. Ako ubacim sve njegove farbe, drum setove i ritmove u jedan folder, da li tyros 5 ocitava sve kako treba, ili ja moram rucno stelovati i pogadjati gdje je koji set bio? I kojim postupkom uopste taj folder sa usb-a postaje pack, ili se u YEM-u jednostavno selektira sve, i prilikom importa to postaje pack?

Promijenjeno od Sky Net (11.03.2015 u 16:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 16:27   #296
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaki set sa Tyros3 ili Tyros4 ces staviti u posebne foldere,

Znaci u jedan te isti folder sve sto je vezano za taj set:Library sa custom voices/drums,multi pads,styles,Registrations...

Onda ih takve nalodas/importujes u Yem. Pack ce sve zapamtiti i u ritmovima,Multipadovima ce sve raditi kako treba.

Iz Yema ih lodas u klavijaturu,..moj savjet lodanje preko USB.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
Sky Net (11.03.2015)
Star 11.03.2015, 19:15   #297
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumio. Moj T3 kompletan postaje pack, kao i ti semplovi sa T4 - drugi pack, itd.
Kakva je situacija sa importovanjem custom semplova iz jednog mog seta od T3 u neki od setova u pack-u od T4?
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 19:57   #298
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nevidim problem u tome,mada nevidim ni razlog zasto bi to trebalo.

Kad nalodas Pack-ove ,sve iz tih packova je jednako dostupno kao i interne stvari!

Mozes da mixas sve nabilo koji nacin ti se prohtije....

Ma sila velika ovaj Tyros5.Ogroman napredak na osnovu Tyrosa3.

Promijenjeno od tyros2 (11.03.2015 u 20:02 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2015, 20:34   #299
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne ne, mislim ako imam drum set sa 5-6 specificnih semplova u jednom packu, da li je moguce da ih prebacim na isto mjesto u drugom setu u drugom packu, kao sto se radilo u Yamaha Voice editoru, jer i dalje imaju dvije trake za bubanj/perkusije(mislim na transfer vlastitih semplova, koliko znam sve iz Yamahinih packova je zasticeno). Jos da mi je saznati na kom principu rade audio-linkovani multipadovi, to bi bilo super. Koliko mogu da shvatim do sada, jedina zamjerka YEM-u je sto uvijek radi reload, a duzina tog reloada zavisi valjda od kolicine materijala.
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 00:36   #300
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,probao sam Multi pad.

Nazalost nije "pametan" I krenuce onoga trenutka kad ga startamo nevezano u kojem djelu je ritam.
Audio multi pad se nalazi na HD ili USB I direktno vuce audio fajl sa njih.,sto znaci da ne koristi internu memoriju.

Posto u tyros5 ima I previse prostora,nevidim razlog zasto ne napraviti multi padove u regularnim Midi-audio fajlovima preko nekog programa I odatle ih vuci kao "pametne".
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije